Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: DS 5 | TEST

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie DS 5 | TEST

Zapraszam do dyskusji na temat testu DS 5 pt. Tajemnica pożądania.

Fotogaleria: 38 zdjęć

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

No proszę, nie wiedziałem, że w tym modelu zaszły tak duże zmiany. Czyli wreszcie jest to samochód taki, jaki powinien być od samego początku. Choć wciąż daleki od ideału.

Oczywiście, mnie również się on bardzo spodobał od chwili, gdy go pierwszy raz zobaczyłem. I nic się w tej kwestii nie zmieniło. Wnętrze też wydaje się całkiem przytulne, mające swój własny charakter. Fajnie, że wreszcie na ten samochód się nie tylko miło patrzy, ale i nim jeździ, chociaż prawdę mówiąc trudno mi się tym specjalnie ekscytować, bo to powinna być normalność. Nie mogę zrozumieć, jak poważny producent może wypuścić samochód o takiej cenie i jednocześnie takich wadach, o jakich pisze autor. W głowie mi się to nie mieści. Z drugiej strony nie będę też specjalnie czepiał się jakichś cupholderów czy tego typu pierdół, bo są to dla mnie sprawy nawet nie trzeciorzędne. Zastanawia mnie tylko praca tego automatu - co to za skrzynia, że zachowuje się tak fatalnie? Choćby u siebie mam stary 4-stopniowy automat i wygląda na to, że sprawuje się o niebo lepiej, a raczej nie był to szczyt techniki nawet w latach 90-tych...

Nadal w życiu nie kupiłbym sobie tego auta, ale dobrze wiedzieć, że nie jest to już tylko bardzo ładnie opakowane nieporozumienie.

Awatar POLYGON1
    Auto
    -

Domyślnie

Autor testu ma bardzo podobne odczucia z moimi odnośnie tego auta.

Często mam możliwość obcowania z tym autem i za każdym razem zastanawiam się "jak można było to zepsuć?". Braki w ergonomii oraz brak jakiś konkretnych walorów czysto użytkowych typu schowki, rozsądny bagażnik, miejsce dla kierowy i pasażera (ów).

Może to zbyt praktyczne spojrzenie na auto? Ale nie jest to super samochód albo auto dające frajdę z jazdy i raczej nie kupią go ludzie tylko po to by mieć go na niedzielną przejażdżkę. Pomimo tego DS5 sprzedaje się (chyba...) najlepiej z całej gamy. Czyli klienci na takie auta istnieją.

Po części rozumiem to podejście. Oderwanie się od praktycznych Citroenów i nacisk na styl... styl styl. A styl jest często oderwany od realnych potrzeb i oczekiwań.

Dodam tylko, że lubię Ds5tke. Chociaż zdaję sobie sprawę, że to nie moja bajka, ale popatrzeć można no i kobietom się podoba a dzieci mówią WOW! jak widzą 3 okna dachowe. Esencja jest, tylko zbyt skoncentrowana.

W sumie teraz Ford próbuje swoich sił w segmencie aut które są "bardziej". Tylko totalnie inna filozofia od Cytryny, czas pokaże ile ich to będzie kosztowało.
    Ostatnio edytowane przez POLYGON1 ; 17-04-2016 o 10:43

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Z gamy DS najlepiej sprzedaje się czwórka

Wracając do tematu skrzyni - Citroen korzysta z konstrukcji Aisina. Problematyczna jest moim zdaniem kalibracja oprogramowania pod kątem współpracy z silnikiem - biegi są przeciągane u nie przeskakują jakoś płynnie.

Awatar NovemberYankee
    Auto
    VW Passat B8 2.0 TDI HL '17 / Ford Mustang 3.7 V6 '16

Domyślnie

Również jestem w tym aucie zakochany od pierwszego wejrzenia, jeździć co prawda przyjemności nie miałem, ale wygląd, zwłaszcza w momencie premiery, to był totalny opad szczęki - podobnie jak te kilkanaście lat wstecz efekt "wow" wywoływał C6, który jak dla mnie jest aż do dziś jednym z najładniejszych aut.

Co by jednak nie mówić, cała linia DS celuje w klienta premium i chociaż wygląd oraz jakość wykończenia są w stanie przekonać do siebie kogoś, kto wymaga od auta coś więcej, tak totalnym nieporozumieniem są jednostki napędowe... diesel 2.0 powinien być tu silnikiem podstawowym, a wyżej widziałbym np takie 2.7 HDI, tak jak we wspomnianym C6. Benzyna 1.6 THP to też marny żart, obcuję z taką na codzień i... no nie jest to jednostka wymarzona do auta premium, zwłaszcza biorąc poprawkę na jej niezwykłą trwałość (przy przebiegu 80 tysięcy będę musiał niedługo zmienić rozrząd drugi raz)... tak jak w artykule, do "DeeSki" bym widział jakieś takie trzylitrowe V6.

No i zdecydowanie brakuje tradycyjnego, citroenowskiego zawieszenia hydropneumatycznego, pasowałoby do tego autka idealnie.

Auto
    BMW 330

Domyślnie

Zgodzę się z Wami, że mógłby to być całkiem fajny samochód w klasie "prawie premium". Mógłby być, ale nie jest. Kompletnie nie rozumiem jak można było nie dać mu hydropneumatycznego zawieszenia, a władować taką nędzną skrzynię automatyczną.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów