Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Volkswagen Tiguan | PIERWSZA JAZDA

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie Volkswagen Tiguan | PIERWSZA JAZDA

Awatar POLYGON1
    Auto
    -

Domyślnie

Sam nie wiem co mam o tym aucie napisać. Na bank solidnie wykonany, przyzwoicie jeżdżący, nie straszący wyglądem ale... Jest zwyczajny do bólu. Taki książkowy przykład SUVa. Ogólnie VW to mistrz przetwarzania nudy i wtórność na milion sposobów, pierwszy raz widzę to auto na oczy a już mam wrażenie, że widziałem to samo milion razy wcześniej. W tej sytuacji zmuszony jestem przytoczyć słowa pewnej piosenki.

"Czego najbardziej się boisz?"
    "Przeciętności boję się w ch.........j "

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Zieeeeeeeeeeeew. Niby SUV a tak mega nudny samochód, że nie dałem rady doczytać i dooglądac do końca. Co się dzieje z tą VAGową motoryzacją?
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar Godzilla
    Auto
    mocne i szybkie :-)

Domyślnie

A szkoda, bo gdybyś doczytał to byś się dowiedział, że w 2014 sprzedano 500 tys. Tiguanów i tym samym miałbyś odpowiedź dlaczego producent postawił na stylistyczną kontynuację... A poza tym jak SUV to musi być fikuśny? Masz azjatycko-bułowatego Kadjara, którym możesz się zachwycać. Zresztą niech będą i fikuśne i konserwatywne - chodzi o to aby był wybór: co komu bardziej pasuje tego sobie kupuje. Jak widać niektórzy mają problem aby uświadomić sobie tak elementarnie podstawowe rzeczy.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ja tu nie widze stylistycznej kontynuacji. A ślepy ewidentnie nie jestem.

Nie rozumiem czemu miałbym się zachwycac Kadjarem?
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

jak ten tiguan jest stylistyczną kontynuacją poprzednika to ja nie wiem hehe, zupełnie inne auta.

Ogólnie to bardzo mi się ten tiguan podoba, bo zrobili go na "dorosłego" suva, wygląda na pewno na większego niż jest w rzeczywistości.

Awatar mimx
    Auto
    VW Tiguan 2 / P208 '19

Domyślnie

Poprzedni Tiguan pod koniec swojego modelowego życia mocno odstawał wrażeniem jakości we wnętrzu od Passata czy nawet zwykłego Golfa, nawet Golfa VI. Ta generacja to wg mnie bardzo duży krok naprzód i pod tym względem bliżej jej do Q3/X1 niż do np. Qashqaia czy RAV4.

Nie wiem na ile się odważę, ale po przeczytaniu tego mini-testu chętnie bym Tiguana zabrał w jakiś (bardzo) lekki teren

w Polsce wyprzedano już wszystkie przewidziane na ten rok egzemplarze. Podobna sytuacja ma miejsce także w innych europejskich krajach
    Mój diler też to potwierdza, aczkolwiek zauważyłem, że na stronie VW pojawił się cennik opisywany jako rok modelowy 2017 / rok produkcji 2016, co wg mnie sugeruje, że chodzi wyłącznie o wyczerpanie puli na bieżący rok modelowy i za kilka miesięcy z powrotem odkręcą kranik i będzie można je znowu zamawiać. W przeciwnym razie dilerzy przez ponad pół roku nie mieliby czego sprzedawać

Pytanie do autora testu: czy miałeś okazję skorzystać z Traffic Jam Assist? Ciekawi mnie czy to będzie tylko gadżet czy faktycznie będę mógł zacząć zabierać Kindle'a na dojazdy do pracy w korku?
    VW Tiguan 2 '16 2.0TDI DSG 4Motion / Peugeot 208 '19 1.2 82 PureTech Allure

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

@Mimx - nie, nie dogrzebałem się do tej opcji. Zwłaszcza, że 90 procent podróży upłynęło nam na poszukiwaniu sensownego miejsca do zdjęć
    #drivetastefully

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Ot takie tam nic specjalnego. Ze względu na zupełny brak jakości w VW biorę niezłą Toyotę RAV 4.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Omaley Zobacz posta
    Ot takie tam nic specjalnego. Ze względu na zupełny brak jakości w VW biorę niezłą Toyotę RAV 4.
    Mam nadzieję, że w mając na myśli jakość Toyoty chodzi ci o niezawodność a nie wykończenie wnętrza.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów