Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Peugeot 407 1.6 HDi - czy warto?

Auto
    Volvo V50

Domyślnie Peugeot 407 1.6 HDi - czy warto?

Witam,

Stanąłem przed wyzwaniem kupna kolejnego auta.
    Z racji tego, że Laguna się trochę postarzała i robię codziennie ok 140 km dojeżdżając do pracy wybór padł na diesla.

Po zrobieniu paru jazd próbnych, praktycznie w większości ulepami, które wyglądają jak cukiereczki na zdjęciu, a wymiana części na bieżąco wygląda tak, że wymieniamy dopiero jak odpadnie trafiłem na auto od 1 właściciela, z polskiego salonu z niewielkim udokumentowany fakturami za przeglądy przebiegiem 160 000 km - jest to Peugeot 407 z 2006 roku.

I tu pojawia się problem bo szukałem auta z 2.0 HDi, 2.0 dCi lub 1.9 CTDi/1.9 jtd - jak to jest z mityczną awaryjnością 1.6 HDi?
    Jest się czego bać czy nie taki diabeł straszny?
    Silnik ma wtryski Boscha (sprawdziłem w serwisie);2 z nich są lekko zapocone (zdjęcia wrzucę wieczorem)

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Jeśli latasz 140 km dziennie to po jakimś czasie może zacząć brakować ci mocy nie wiem jaki teraz masz motor w LI ja miałem 2.0 8v i demonem nie był ale mułem też nie jest. 1.6 HDI to nie jest najmocniejsza jednostka a nie wspomniałeś w jakiej wersji jest dany pojazd. Nie zapominaj że 407 waży dobre 1500 KG. Zapewne jest lepszy niż swego czasu 1.5 dCi ale te późniejsze też już były dopracowane. Ja bym dalej szukał 2.0 HDI/dCi.

Dodajmy do tego to że 407 ma ala'wielowahaczowe zawieszenie przednie które jest droższe niż standardowa kolumna, a z tyłu jest też wielowahacz ale mniej rozbudowany zwykły, elektronicznie też mistrzem nie był równie jak Laguna II.

Domyślnie

Jeśli był zadbany i na bieżąco serwisowany, to nie będzie problemu. To delikatny samochód, ale odpowiednio traktowany sporo przejedzie. Sprawdzaj dokładnie i kupuj - jeśli będzie OK.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

To racja Tylko żeby później nie brakowało mocy. Jak latasz z SWD do kato A1'nką to wiesz jak tam można polecieć

Auto
    Volvo V50

Domyślnie

W kręgu moich zainteresowań był jeszcze Opel Signum(który odpadł za twarde jak deska zawieszenie i brak egzemplarzy godnych uwagi), Citroen C5 (brak egzemplarzy, które miały by mniej nalatane niż 250 000 km) i Alfa 159 (za tą kasę nie znalazłem nic godnego uwagi)
    oraz kupa mniejszych aut, które wcale nie kosztują mniej w podobnych rocznikach i w podobnym wyposażeniu - generalnie dla mnie jest to zaskoczenie jak ceny trzymają lepiej wyposażone maluchy.

VectorOPC
    Jeśli był zadbany i na bieżąco serwisowany, to nie będzie problemu. To delikatny samochód, ale odpowiednio traktowany sporo przejedzie. Sprawdzaj dokładnie i kupuj - jeśli będzie OK.
    Dzięki za zainteresowanie - do Twojego znajomego się jeszcze nie odezwałem, bo tamten egzemplarz, który Ci pokazywałem okazał się być przykładem nieuczciwości handlarza - pisze, że pochodzenie Polska - jest FR; pisze, że pierwszy właściciel - jest pierwszy ale w Polsce; pisze, że sprzedaje osoba prywatna - a się okazuje handlarz; pisze, że wszystko wymieniane na bieżąco - zawieszenie rozwalone, hamulce do wymiany jakieś 10 000 km temu, opony prawie zdarte w dodatku chińczyki; i pomimo dobrego stanu silnika podziękowałem pani.

hondacbr11
    Jeśli latasz 140 km dziennie to po jakimś czasie może zacząć brakować ci mocy nie wiem jaki teraz masz motor w LI ja miałem 2.0 8v i demonem nie był ale mułem też nie jest. 1.6 HDI to nie jest najmocniejsza jednostka a nie wspomniałeś w jakiej wersji jest dany pojazd. Nie zapominaj że 407 waży dobre 1500 KG. Zapewne jest lepszy niż swego czasu 1.5 dCi ale te późniejsze też już były dopracowane. Ja bym dalej szukał 2.0 HDI/dCi.

Dodajmy do tego to że 407 ma ala'wielowahaczowe zawieszenie przednie które jest droższe niż standardowa kolumna, a z tyłu jest też wielowahacz ale mniej rozbudowany zwykły, elektronicznie też mistrzem nie był równie jak Laguna II.
    Mam L 1.6 16v - jeżdżę eko więc, małe HDi jest dla mnie ok. Laguną wykręcam obecnie średnie spalanie 5.8 do 6.2 (80% trasa - utrzymując na autostradzie prędkość 95-100km/h) - spalanie mierzone od baku do baku, komputer pokładowy pokazuje 0.2L więcej.

Reszty wad tego auta jestem świadomy - ale w tym egzemplarzu do wymiany jest tylko rozrząd, przednie hamulce i niestety typowa przypadłość czyli klapki mieszalnika automatycznej klimy- zablokowały się na ciepłym(właścicel powiedział, że to ogarnie). Reszta została już wymieniona - nic nie stuka, nic nie puka a oponki są nowe pirelli i firestone na zimę.
    hondaCBR11
    Jak latasz z SWD do kato A1'nką to wiesz jak tam można polecieć
    No latam trochę na odwrót bo od 10 lat mieszkam w SK a pracę znalazłem SJZ
    A robiąc regularne trasy dzień w dzień raczej patrzę na spalanie, a nie czas przejazdu.

A tu zdjęcia silnika
    https://goo.gl/photos/9WfMDsUoApgLpuZ97

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Ile on ma koni bo ilość koni i osprzęt też jest ważny w przypadku awaryjności 1.6 HDI

Mam znajomego który pracuje w serwisie Diesli więc mogę się coś więcej dowiedzieć. Ale dobrze by było znać dokładne parametry, danego modelu.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

W 407 były tylko 109 KM. Jeżdzi tych 1,6 od cholery. Panewy nie padają. Chyba ew. problemy są z turbo i dwumasą. Ale jak przebieg prawdziwy auto było dbane to bym się o to nie martwił. Cena dobra?
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

No i sprawdzić uszczelniacze wtryskiwaczy nie leja, bo wersji 109km, lubi pływać pod plastikami

Auto
    Volvo V50

Domyślnie

Ryjas
    W 407 były tylko 109 KM. Jeżdzi tych 1,6 od cholery. Panewy nie padają. Chyba ew. problemy są z turbo i dwumasą. Ale jak przebieg prawdziwy auto było dbane to bym się o to nie martwił. Cena dobra?
    Dokładnie tylko wersja 109 KM, dwumasa ze sprzęgłem wymieniona; cena myślę, że dość atrakcyjna jak na stan, przebieg, sumienną eksploatacje i serwis oraz fakt, że są praktycznie dwa nowe komplety opon dobrych marek
    No i sprawdzić uszczelniacze wtryskiwaczy nie leja, bo wersji 109km, lubi pływać pod plastikami
    Uszczelniacze sprawdzałem nawet napisałem w 1 poście, że dwa z nich mają zapocenia Ale akurat te uszczelki to nie jest jakaś tragedia nie do ogarnięcia. Bardziej martwiący jest to zapocenie z oleju po prawej stronie bloku silnika

Auto
    służbowe

Domyślnie

407 z 1.6 fajnie się zbiera jak na 109KM. W odróżnieniu od 307 w 407 ten silnik ma funkcję overboost i przy mocnym depnięciu gazu chwilowo 270nm zamiast 250nm. Sprawia wrażenie mocniejszego a na autostradzie tez sprawnie rozpędza auto.
    ----------------------------
    Aaron Szechter (Adam Michnik) - Polacy to stado tępych baranów (już nieaktualne)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów