Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 20 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 199

Wątek: Ktore z tych aut jest najbezpieczniejsze?

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie Ktore z tych aut jest najbezpieczniejsze?

Jak tylko uda mi sie sprzedac obecne auto (predzej czy pozniej), to chce kupic cos wiekszego I bezpieczniejszego. Tak sie sklada, ze ostatnio naszych znajomych 'dotykaja' wypadki drogowe I doszlismy do wniosku, ze trzeba zainwestowac we wlasne bezpieczenstwo, a nie bajery I osiagi.

Auto bedzie uzywane glownie w trasie przy predkosciach 140-170kmh (w zaleznosci od auta).

Lista aut jest dosc dziwna I wynika to z faktu, ze rozwazamy z Zona rozne opcje:
    1. Nissan Quashqai 1.6 - nowy
    2. Nissan Xtrail - nowy
    3. Jeep Cherokee - prawie nowy
    4. Audi A6 avant 2.0 tdi - 2013/2014, model produkowany od 2011r (chyba)
    5. BMW 320d touring - 2013/2014, model produkowany od 2012r.
    6. BMW 520d touring - 2013, model produkowany od 2010r. (chyba)
    7. RAV4 diesel/hybryda - 2015 diesel, albo 2016 hybryda

Wiem, ze przy wyzszych predkosciach na autostradzie kombi beda mialy wieksze bezpieczenstwo czynne niz SUVy, wiec o tym nie dyskutujmy. Chodzi mi tylko to, ktore z tych aut da najwieksze sznase przy podobnym zderzeniu.

W Euro NCAP chyba wszystkie maja po 5 gwiazdek (musze jeszcze to sprawdzic), wiec ciezko je jakos porownac.
    Patrzylem na amerykanskie IHHS I tam na przyklad 2016 A6 jest duzo lepsze niz 2014 5-series w uderzeniu 'small overlap'. Niestety starszego A6 nie ma.

Pytania, ktore mnie nurtuja:
    - czy nowsza konstrukcja 320d da podobne zabezpieczenie co starsze 520d?
    - 520d vs A6 2.0 tdi
    - jak ma sie 3 letnie 320d do nowego Quashqaia?
    - Quashqai vs Xtrail
    - gdzie w tym wszystkim Cherokee?

Za bardzo nie wiem jak sie do tego zabrac, bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

Domyślnie

Driv3r zamilknie na wieki jak zobaczy temat o przejściu z wolnossącego V8 na 4 cylindrowego klekota

Domyślnie

Jeśli zależy Ci typowo na bezpieczeństwie biernym, to zainteresuj się Volvo XC60.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppite[email protected]

Domyślnie

To jest myśl. Widziałem gdzieś ostatnimi dniami oferty na Summum z AWD, automatem i chyba 2.4D za 166tys.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Driv3r zamilknie na wieki jak zobaczy temat o przejściu z wolnossącego V8 na 4 cylindrowego klekota
    Myśli też o uratowaniu IS F'a

Piciu wg mnie szukaj możliwie dużego i ciężkiego auta - zakładam, że chodzi Ci o bezpieczeństwo w starciu z innym autem.
    Ja myślałem podobnie gdy kupowałem LC - w razie co ma być bezpiecznie. I mam 3 tony masy z kabina zawieszoną dobre pół metra nad jezdnią. A to, że ma 4 (chyba) gwiazdki nie ma znaczenia. Przy czołowym z takim 5-cio gwiazdkowym kaszkajem raczej nie ucierpię bardzo. Wiadomo, przy uderzeniu w drzewo bądź inną nieodkształcalną przeszkodę będzie nieciekawie, ale po prostu w razie co muszę tylko takich przeszkód unikać.

Ja bym brał Volvo nowe lub prawie nowe. XC60 powinno mieć dobrą cenę - to już stare auto.
    Niegłupia może być RAVka w hybrydzie. Ale będziesz się wkurzać na skrzynię biegów. Nissany bym odpuścił - to francuskie auta pod znaczkiem japońskim. Serio chcesz silnik 1.6 do latania 170 km/h w załadowanym SUV'ie?

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Cherokee waży 2 tony, więc zmiecie wszystko inne, chyba że trafisz na Grand Cherokee
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Pamiętaj, że te gwiazdki od EuroNCAP to są zdobywane przy prędkościach rzędu 60-70 km/h, więc przy "twoich" prędkościach te auta i tak zachowają się zupełnie inaczej. Jeśli patrzeć przede wszystkim na bezpieczeństwo to IMHO im większy i cięższy tym lepszy i chyba SUV będzie lepszy od kombi. Volvo XC60 będzie chyba najlepszym wyjściem.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Dzieki Panowie za wszystkie opinie. Wychodzi na to, ze masa = bezpieczenstwo w zderzeniu z innym autem. A najlepiej, zeby ta masa byla jeszcze jak najnowsza.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Jeśli zależy Ci typowo na bezpieczeństwie biernym, to zainteresuj się Volvo XC60.
    Kurcze, kiedys myslalem o XC60, bo to niezle auto. Problem tylko, ze nie podoba sie ani mi, ani Zonie.

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Myśli też o uratowaniu IS F'a
    Mysl, mysl

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Ja bym brał Volvo nowe lub prawie nowe. XC60 powinno mieć dobrą cenę - to już stare auto.
    Niegłupia może być RAVka w hybrydzie. Ale będziesz się wkurzać na skrzynię biegów. Nissany bym odpuścił - to francuskie auta pod znaczkiem japońskim. Serio chcesz silnik 1.6 do latania 170 km/h w załadowanym SUV'ie?
    Musze sie przejechac ta w hybrydzie. Tylko z kolei hybryda glownie na trasy to bez sensu.
    Ostatnio jechalem z takim Quashqaiem, dawal sporo ponad 170 momentami, sadze, ze 1.6 turbo to 160 leci bez problemu. Co do jakosci to zgodze sie - malo tam 'japonca', ale nowka te 3 lata powinna wytrzymac.

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    Cherokee waży 2 tony, więc zmiecie wszystko inne, chyba że trafisz na Grand Cherokee
    Musze obejrzec to Cherokee dokladnie i sie przejechac bo bardzo mi sie podoba - kojarze tylko, ze z bagaznikiem tam cienko.

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Pamiętaj, że te gwiazdki od EuroNCAP to są zdobywane przy prędkościach rzędu 60-70 km/h, więc przy "twoich" prędkościach te auta i tak zachowają się zupełnie inaczej.
    No i wlasnie pytanie, czy biorac pod uwage, ze jezdze glownie po autostradach (90%), to te SUVy tak naprawde wcale nie beda bezpieczne przy wyzszych predkosciach, bo po prostu beda 'jak bezwladne kloce'. Mimo wszystko wole uniknac wypadku, niz walic nawet 3 tonowym SUVem.

No chyba, ze kupic SUVa i jezdzic 140kmh, ale to zdecydowanie dla mnie za malo. Wychodzi na to, ze musze miec Cayenne, na ktore absolutnie mnie nie stac

Raz mialem podbramkowa sytuacje przy duzej predkosci i nic sie nie stalo tylko dzieki stabilnosci i przyczepnosci mojej ex 330i - gdybym w podobnej sytuacji byl jakimkolwiek SUVem, to na pewno bez szkod by sie nie obylo.

DO listy dodam jeszcze Freemonta.

Przestudiuje dzis Euro NCAP i dam jutro znac jak to wychodzi

Domyślnie

Piciu, a czemu myślisz o suvie? Potrzebujesz wyższego zawiasu/4x4, czy chodzi o wyższą pozycję i przez to niby lepszy poziom bezpieczeństwa przy zderzeniu? To może coś typu Subaru Outback, Volvo XC70 lub Peugeot 508 RXH? Lepiej się to spisze przy takiej autostradowej jeździe od suva, a wyżej jest. No i byłby nowy

Domyślnie

Bardziej skup się na studiowaniu wyników IIHS, testy są bardziej wymagające. Dodałbym jeszcze Hondę CR-V z bezkonkurencyjnym silnikiem 2.0 (trwałość). Wiele już widziałem sztuk, które miały za sobą bezproblemowe 400 000km. Świetny silnik. Generalnie z doświadczenia powiem Ci, że większość samochodów Europejskich prezentuje się podobnie. Mówię tutaj mając na uwadze zastosowane materiały i samą konstrukcję. Podobnie zresztą jak samochody Japońskie, które IMO wypadają pod względem bezpieczeństwa biernego słabo, choć na przestrzeni ostatnich 3-4 lat sytuacja się poprawiła. Samochody poprzednich generacji były sporo z tyłu za Europą. Jedyną marką, która kompletnie wyróżnia się od innych jest właśnie Volvo. Sporo mam ostatnio wycen wraków sprowadzonych z USA, w tym wiele Volvo. Całkowicie inna struktura nadwozia. Samochody nawet bardzo poważnie uszkodzone dalej względnie trzymały kabinę pasażerską w całości. Tutaj naprawdę poziom jest kilka klas wyższy od innych producentów, nawet Audi czy BMW.

Tutaj masz starcie Fiata Doblo z nowiutkim Audi A6, prowadzonym przez znajomego. Nie wszystko złoto co się świeci.
    http://nidzica.wm.pl/73277-278664,Ka...5,1868177.html

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów