Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 11 z 20 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 199

Wątek: Ktore z tych aut jest najbezpieczniejsze?

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Maly update:

- dostalem oferte na XC60 D4 e-drive z PL - szczerze mowiac szalu nie ma, rabat 11,9% od ceny katalogowej. Oferta wynajmu rowniez bardzo przecietna
    - w piatek obejrze V60 cross country I dostane oferty na ten model (Momentum D3 skrzynia reczna) oraz XC60 D4 w CZ - jestem ciekaw bagaznika V60
    - wkrotce tez przymierze moja 'testowa walizke' do serii 3 touring I serii 5 oraz A6 avant - te auta bylyby uzywane, wiec przynajmniej znam mniej/wiecej ceny w DE

Mazdy raczej odpadly - niby ladne, ale od nowej 6tki wole 2 letnie 320d.
    W CX5 z kolei nie wiem, czy poprawili wygluszenie - przed liftem bylo bardzo zle. To, czy bede bral ja pod uwage zalezy od oferty na Volvo (zakup w CZ).

Nissany raczej tez odpadly.

Zostaje jeszcze RAVka - 'pracuje' nad Zona, ale nie ma czasu, zeby umowic sie na jazde probna

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Powoli rzeczy sie klaruja, przynajmniej na etapie technicznym.

W ostatni piatek obejrzalem I przejechalem sie RAVka hybryda, wersja full wypas.
    - silniki I skrzynia ok - wiadomo, na pelnym gazie powyje troche, ale przy mniejszym obciazeniu jest ok
    - przyspieszenie wystarczajace - natychmiastowy moment z elektrykow na autostradzie daje fajnego kopa
    - Komfort ok, bagaznik bardzo duzy I ustawny - wiekszy zdecydowanie niz w XC60

Problemy:
    - przy 150km/godz zmienilem pas troche szybciej niz 'normalnie' I przerazilem sie, jak to auto sie przechyla!!!
    - duze szumy od opon, szczegolnie rezonujace w przestrzeni bagazowej - pewnie to wina wykonczenia bagaznika twardymi plastikami - chyba to najwiekszy problem
    - czas realizacji zamowienia ok 9 miesiecy (!?!?!?), bo cos zalalo w fabryce w Japan - w sumie nie spieszy nam sie
    - rabat max 8-9%, ale cena w CZ duzo lepsza niz w PL
    - mimo wersji full wypas, wykonczenie przecietne - dla nas jest ok, ale wszystko zalezy jak to potem bedzie sie mialo do ceny u konkurencji

W przyszly weekend testdrive z Zona I zobaczymy...

Porownalem tez bagazniki XC60, V60 I serii 3 I 5 touring oraz RAV4 moja testowa walizka przy zamontowanej rolecie
    1. RAV4 - prawie 3 walizki
    2. seria 5 touring I XC60 - 2 walizki I troche
    3. V60- 2 walizki
    4. seria 3 touring - 1 walizka I 1 mniejsza.

Objerzalem tez XC60 I V60 (cross country nie mieli):
    - V60 coraz bardziej mi sie podoba - bagaznik by nam wystarczyl, tylko musze sie upewnic, ze w srodku nie bedzie za ciasno - na pierwszy rzut oka w tyle jest malo miejsca
    - XC60 - wiecej miejsca niz V60 w tyle I w bagazniku, ale wyglad 'krowiasty', natomiast wujek sobie ostatnio takie sprawil I jest bardzo zadowolony (D4, FWD, manual)
    - ceny Volvo w CZ bardzo konkurencyjne wzgledem innych marek

Z nowych kandydatow pojawil sie pomysl na X1 - wnetrze wystarczajaco przestronne, bagaznik bardzo ok, IIHS bardzo dobry. Zona twierdzi, ze nie cierpi BMW, ale inne auta tez jej 'nie leza', wiec moze cos z tego wyjdzie.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Zona pojezdzila RAVka - nawet reakcja nie byla najgorsza na rozmiar, ale stylistyka wybitnie jej 'nie lezy'. Pozniej znow pojezdzilem autostrada i teraz juz na 100% jestem pewien, ze sporo sie przechyla, nawet na wjazdach/zjazdach z autostrady.

Tego samego dnia jezdzilem Xtrailem 1.6d 4x4 i powiem Wam, ze bylem milo zaskoczony - wykonczenie wnetrza o klase wyzej niz w RAVce (oba auta to byly maksymalne wersje wyposazenia). Auto jest ciup twardsze, ale na autostradzie prowadzi sie lepiej - przechyly sa duzo bardziej kontrolowane.
    Wada: jedna, ale spora - ten diesel jest za slaby. Niby idzie sie tym bujnac do 160km/godz, ale silnik juz sie meczy - gdyby dali tam porzadny diesel 2.0, to by bylo swietne auto.

W kolejce na testdrive czeka XC60 diesel i Kia Sportage 1.6 turbo.
    Zonie Sportage bardzo sie podoba, ale cenowo jakos specjalnie okazyjny nie jest - tanio to juz bylo. Musze poczytac troche o tym silniku.

PS. XC60 w dieslu to chyba w miescie sie zameczy, co? Wiecie moze jak wrazliwe sa DPFy tam?

Domyślnie

130KM z 1.6L, w większym aucie i jeszcze przy 4x4, raczej nie ma prawa robić dobrego wrażenia..

Jeżeli regularnie będziesz robił szybkie przeloty autostradą, to nie powinieneś mieć żadnych problemów. Mamy w domu suchego dpf'a (>200.000km), który aktualnie więcej robi po mieście niż na trasie, ale średnio może co 500-1200km zrobi jakąś trasę na której zazwyczaj jest dobrze ciśnięty i jak na razie 0 problemów, nawet rzadko się wypala. Fakt, że czasem ma zalany do paliwa dodatek czyszczący DPF, ale to mały koszt.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

1.6 dCi 130 KM jest ok jako silnik bazowy, ale jestem zdziwiony że Nissan nie wsadził do X-Traila 1.6 dCi 160 KM.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Czy XC60 tez ma suchego DPFa? Szczerze mowiac w ogole nie jestem w temacie. Suchy znaczy bez ad blue, czy chodzi o cos innego?

No szkoda, ze Xtrail nie ma troche wiecej pary - I tak jedzie to lepiej niz myslalem. Pytanie co bedzie jak sie zaladuje.

Wczoraj odwiedzilem salon Kii - Sportage robi naprawde niezle wrazenie. W sobote mamy testdrive, zobaczymy co Zona powie I jak bedzie z cenami, bo oferta cennikowa 'oficjalna' jest nie do zaakceptowania.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Koleos ma dostać 1.6 biturbo z automatem edc. A to to samo pod spodem co x trail. Tyle ze w opakowaniu renault ale trzeba na niego czekac poki co.

Wytaptane z ElDżi GieCzy

Auto
    Był szwed z Belgii z 5'tką w rzędzie, pozostała firmowa fabieda :o

Domyślnie

Suchy filtr = brak dotrysku dodatku obniżającego temperaturę wypalania filtra. Teoretycznie bezobsługowy i na "całe życie" samochodu. Mokry filtr = gdy filtr się przypcha, do paliwa dodawany jest płyn bodajże na bazie Ceru. Płyn (kilka litrów) dolewa serwis co któryś tam przegląd, a sam filtr ma określoną trwałość (poprawcie mnie, jeżeli się mylę - ASFAIR 120 - 180kkm). Za to lepiej znosi jazdę miejską.
    Adblue (czyli roztwór mocznika) jest wtryskiwany do filtra odpowiadającego za redukcję tlenków azotu (za filtrem cząstek stałych). Wydaje mi się, że diesle Drive-E na szczęście nie mają jeszcze adblue.

Domyślnie

Dokładnie, nie musisz dolewać specjalnego płynu do wypalania DPF. Nidhogg, trwałość tych filtrów mokrych może być zdecydowanie większa i wynosić nawet kilkaset tysięcy kilometrów

Podejrzewam, że jak jeszcze doładujesz X-Traila to będzie masakra O Kię pytasz u nas, czy u Czechów? U nas może być ciężko o większe rabaty.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Wczoraj odwiedzilem salon Kii - Sportage robi naprawde niezle wrazenie. W sobote mamy testdrive, zobaczymy co Zona powie I jak bedzie z cenami, bo oferta cennikowa 'oficjalna' jest nie do zaakceptowania.
    Kolega kupił miesiąc temu w wersji 1.7 diesel. Z upierdliwości, to nawigacja nie ma niektórych warszawskich ekspresówek (oddanych ze 2 lata temu), jest twardszy niż stary Sportage (prowadzi się lepiej, ale komfort na tym ucierpiał), hałasuje wiszący pas pasażera, środek tylnego siedziska jest z dermy/skaju - łatwo uszkodzić. Plusy - cała reszta. Co do jakości Kii, to z poprzedniego Sportage'a (jeździł nim 5 lat) był bardzo zadowolony. Na tyle, że ja go od niego odkupiłem .

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów