Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Rodzinny kompromis

Domyślnie Rodzinny kompromis

Szukam samochodu który będzie kompromisem między przyjemnością z jazdy a rodzinną przestronnością.

Wymagania:
    * cena 80000 - 110000 brutto, leasing operacyjny, mam zamiar wykupić auto po 3 latach, im tańsze tym lepiej
    * z tyłu muszą zmieścić się dwa foteliki dziecięce oraz szczupła osoba dorosła
    * mam 190 cm wzrostu i zależy aby dziecko mnie nie kopało w fotel dlatego coś z dużym rozstawem osi lub wyższa pozycją
    * musi bardzp dobrze się prowadzić, może być troszkę twardziej
    * dobrze wyciszony przy 140 km
    * na dłuższe wypady będę jeździł z boxem dachowym więc bagażnik nie gra roli.
    * benzyna, jak najmocniejsza w tej cenie

Obecne typy:
    * Golf Sportsvan - 125km, 150km trochę za drogo, kusi DSG
    * Nissan Qashqai - 163km, wydaje się że miejsca w środku sporo mniej niż w Golfie
    * Kia Sportage - problem że podstawowy silnik benzynowy jest za słaby, wersja turbo za droga
    * VW Tiguan - cenowo tylko 125km
    * Opel Zafira - dobre oferty cenowe, ale wkrótce chyba nowy model

Odpadły:
    * Hyundai Tuscon - wnętrze o klasę niżej niż w Kia
    * Mazda CX-5 - gdyby nie cena to byłby mój faworyt
    * Skoda Octavia - niczym się nie wyróżnia ale miejsca sporo
    * BMW 2 - cenowo tylko demo, za mało miejsca za mną

Od którego salonu zacząć wizyty ? Macie jeszcze jakieś propozycje z poza moich list? Dzięki za pomoc.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Z Volkswagena wybrałbym Tourana - z tyłu ma trzy oddzielne fotele, co ułatwi podróżowanie, a spory rozstaw osi sprawdzi się w temacie "nie kopania" przez dziecko.

Warto jeszcze spojrzeć na konkurencyjnego minivana czyli Forda C-Max (lub nawet Grand C-Max). Prowadzi się naprawdę nieźle, po liftingu dobrze wygląda, a w środku ma te same zalety co Volkswagen - czyli trzy niezależne fotele i sporo miejsca na nogi. Z nieco większych propozycji najlepiej wypada Opel Zafira. W 110 tysiącach zmieścisz się z wersją Cosmo, silnikiem 1.4 140 koni i bogatym wyposażeniem - nawigacją, adaptacyjnymi światłami AFL, kamera cofania itp. Zafira także całkiem nieźle jeździ. O sportowych wrażeniach raczej zapomnij, aczkolwiek na drodze zachowuje się pewnie i stabilnie, nawet przy większych podmuchach wiatru. Miałem okazję sprawdzić, gdy wpadła do domu jako auto zastępcze na czas naprawy
    #drivetastefully

Domyślnie

Z Twoich kandydatów najbardziej mi to pasuje Golf Sportsvan. Jak za mało mocy, to znając życie z TSI pewnie jeszcze mógłbyś trochę 'wyciągnąć' Qashqai na pewno kusi silnikiem.
    Jeśli chcesz czegoś dobrze prowadzącego się, to pewnie warto by było przejść się do Forda i przejechać się C-Maxem W ofercie ma 1.5EB, także silnik także powinien ucieszyć. W budżecie zmieścisz się z najwyższą wersją wyposażenia, 1.5EB i 182KM w automacie, także napęd raczej nr1 wśród wszystkich propozycji

Zafira mi się osobiście podoba, ale to Opel z czasów robiących auta na "grubo", czyli strzelam że będzie z 200kg cięższa od reszty Nie wiem czy Ci się to spodoba skoro lubisz dynamicznie jeździć, pewnie będzie potrzebować ze 150KM żeby jechać choć podobnie jak VW 125KM czy poniższa propozycja.

Może Peugeot 3008? Tak, ma swoje lata, ale po lifcie już jakoś wygląda, a można powiedzieć że wszystkie interesujące Cię cechy są jego zaletami. Ma praktyczne wnętrze, twardsze zawieszenie i zadziwiająco dobrze się prowadzi, jest dobrze wyciszony, dzieciaki miałyby uciechę z wielkiej tafli szklanego dachu nad głowami. Największa zagwozdka to silnik, aktualnie najmocniejszy jest 1.2T 130KM, stety-niestety ale THP wycofali, jednak pure-tech 130KM na razie jest naprawdę chwalony. Myślę że warto żebyś się wybrał na jazdę testową i sam ocenił. W dolnej granicy swojego budżetu, bo za ok. 90tys. dostaniesz doposażoną wersję z biksenonami, szklanym dachem, nawigacją i wszelkimi obowiązkowymi umilaczami:
    http://otomoto.pl/oferta/peugeot-300...tml#3e5b94b432.
    Ostatnio edytowane przez KruQ ; 18-05-2016 o 01:07

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Jak KIA to wg mnie Carens lepiej wybrnie z zadania. Podobny do BMW 2 Dwulitrowy 166 konny benzyniak powinien dać radę. W wersji XL zmieścisz się w 100 tys.
    Dodatkowo nie rozumiem, dlaczego nie wziąłeś pod uwagę C-Maxa. Silników do wyboru w bród. Nawet na podstawowego S-Maxa Ci wystarczy
    Jako sympatyk motoryzacji francuskiej polecałbym się przejechać C4 Picasso. Silnik 1,6 THP chyba juz nie jest ryzykownym wyborem.Ale myślę, że nawet podstawowy 1,2 THP robi odpowiednią robotę. Teraz jest lifting. Może z tej okazji dałoby rade wyrwac coś po przecenie. Ew. poczekac na wersję po lifcie i cieszyć się poprawionym tym i owym.

Jest jeszcze dość niedoceniana Toyota Verso. 1,8 benzyna w wersji Prestige powinna spełniac twoej wymagania. Ja bym się przejechał chociaz
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Jeżeli z tyłu mają być dwa foteliki i dodatkowo osoba dorosła, to nie patrzyłbym na nic mniejszego niż S-Max. W mniejszych autach nawet szczupła osoba będzie miała w trasie katorgę podróżując między dwoma fotelikami. W górnej granicy budżetu jesteś w stanie wyrwać S-Maxa 1.5EB 160KM Trend z pakietem GOLD X i masz duże, solidne auto z dobrym silnikiem, prowadzeniem i solidnym wyposażeniem.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Zdecydowanie Ford C-Max na dużej feldze z najmocniejszą turbo benzyną (chyba 180 KM) będzie się najlepiej prowadził i w drugim rzędzie zmieści foteliki oraz drobniejszą osobę dorosłą.
    edit. aha, doczytałem, że jesteś wysoki. to jednak tylko S-Max...
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

Nie doczytałem o tej osobie dorosłej przy fotelikach. W takim wypadku, tak jak rowerek pisze chyba rzeczywiście zostaje S-Max

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Albo C4 Picasso. Da się zmieścić dwa foteliki i będzie jeszcze miejsce dla dorosłego. Są tam trzy równe fotele.
    Carens ma także dość obszerny szeroki fotel w środku
    http://autogaleria.pl/testy/kia-carens-1-6-gdi-l/attachment/kia_carens_1-6_gdi_l_2013_08-jpg/
    Z resztą w Verso tez nie ma tragedii. C-Max jest chyba faktycznie najciaśniejszy. Ale warto sie przymierzyć.
    Na pewno odpuściłbym sobie SUVy
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

Domyślnie

Ale C4 Picasso na pewno nie jest dobrym wyborem jeżeli ktoś oczekuje twardego zawieszenia i precyzyjnego prowadzenia.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

A S-Max nie jest koniecznie dobrym wyborem jeśli ktoś ma maks 110 tys do wydania. I im mniej tym lepiej.
    sam go zasugeorwałem ale podstawa cennikowo to 107500. Dodaj do tego jakiś lakier, pakiety i po rabacie jak Ci wyjdzie 110 to będzie sukces.

- - - Aktualizacja - - - -

Najtańszy nowy S-Max na Allegro: http://otomoto.pl/oferta/ford-s-max-...-ID6yl8X9.html

tu niby tańszy ale wydaje mi się że to nie jest oferta: http://otomoto.pl/oferta/ford-s-max-...-ID6ykJ0h.html

Uprawnienia umieszczania postów