Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 12 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 115

Wątek: Renault Talisman Energy TCe 150 EDC Intens | TEST

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie Renault Talisman Energy TCe 150 EDC Intens | TEST

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Aż mi się nie chce wierzyć że jest taki problem z pozycją za kółkiem. Zachar też na to narzekał. Choć twierdził, ze z tyłu miejsca jest dużo:https://www.youtube.com/watch?v=78otIZdiEdM

Widac jakby prowadnica miała jeszcze miejsce. Moze tam był jakiś problem z przyuczeniem? Albo pełna regulacja jest dopiero po właczeniu silnika? Z opisu wyczytałem coś takiego:

"Fotel kierowcy automatycznie cofa się o 50 mm (w wersjach z elektryczną regulacją ustawienia), aby ułatwić kierowcy wsiadanie. Po zajęciu miejsca przez kierowcę, fotel wraca do pierwotnego położenia."
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Moim zdaniem problem leży w elektryce fotela, która ma ograniczony zakres działania (być może przez wymiary mechanizmu). Musiałbym porównać z wersją bez takich luksusów.

Z tyłu jest ciasno - osoby o wzroście od 180 cm w górę będą narzekać - wchodzi się tam na styk.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Ciekawe z tym wnętrzem, ale Zachar nie narzekał na ciasnotę tylko na to że coś jest uszkodzone z fotelem który nie może przesunąć się dalej, z czym ja nie miałem problemów a siedziałem w 3 egzemplarzach... Ale nie ma się co dziwić to tylko Renault

A Talisman jako tako z elektroniką nie ma problemów, przynajmniej nie takich jak Espace, ma problemy z duperelami i no z osłonami czy klapkami w skrzyni biegów które wymieniają i z hamulcami. Abstrachując już od tego cały czas dziwi mnie to że ktoś stwierdza że to auto jest ciasne...

Co ciekawe na zlocie Renault Laguna Klub Polska był ten sam egzemplarz który miał do testów Zachar i jeden z użytkowników też zauważył problem z przysunięciem się do przodu, więc musiało to być już zepsute...

Dziwne bardzo dziwne, tym bardziej że spotykam się z pierwszą opinią o tym że w aucie nie da się siedzieć wygodnie... I to jak zwykle jest z tym problem na Autogalerii. Bo nawet Zachar siedział wygodnie i chwalił auto a brakowało mu nawet przysunięcia się o te kilkanaście mm z przodu.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ja jestem przekonany, że tu chodzi o to automatyczne odsunięcie się do tyłu. Być może w komputerze trzeba zrobić reset i ustawić od nowa.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Model niby efektowny, ale raczej nie brałbym go pod uwagę rozglądając się za czymś z tego segmentu. Za dużo mam mu do zarzucenia.

Jeśli idzie o wygląd zewnętrzny, tu uwag jest najmniej. Osobiście wolałbym, żeby nie było tych wąsów LEDowych, bez nich (albo gdyby były lepiej wkomponowane) Talisman wyglądałby bardziej elegancko, ale generalnie samochód prezentuje się bardzo dobrze. Wybrałbym tylko rozmiar lub dwa mniejsze felgi, bo tutaj ktoś przesadził.

Środek, powiem szczerze, jakoś średnio mi podchodzi. Może na żywo byłoby lepiej. Po prostu jakoś mnie nie chwyta ten design. A czy pasowałoby mi obsługiwanie większości opcji za pomocą tableta, to też musiałbym przetestować sam. Jeśli idzie o rzekomą niedostateczną regulację fotela, nie miałbym z tym problemu, bo jestem niewysoki. Więc i kwestia miejsca z tyłu nie stanowiłaby problemu. Przy tym bagażnik rzeczywiście wygląda na spory, tu plus dla Francuzów.

Fajnie też przedstawia się 4Control. Przydatna sprawa. Nie wierzę też, że już powyżej 120km/h występuje kłopotów z dynamiką, choć to w sumie kwestia indywidualna, bo ja swoim słabszym o 35 koni (przy zbliżonej masie) i pozbawionym turbo nie narzekam na autostradzie na niedobór mocy. A jednak, sam fakt, że do dyspozycji mamy jedynie jednostkę 1.6 (diesle mnie nie interesują), która do najbardziej niezawodnych nie należy, jest nieco odstręczający. Obok tego 1.6T chciałbym widzieć w palecie wolnossące 2.0 oraz znakomite 2.0T, które tyle lat świetnie spisywało się w renówkach. Domyślam się, że idiotyczne europejskie normy ją zabiły...

Ale pal licho, że tylko 1.6. W końcu to tylko liczba. Może być i 0.8, byle tylko się dobrze spisywało. Gorzej, że do pary mamy skrzynię dwusprzegłową i to niekoniecznie pierwszorzędną, jak pisze autor (i jak ogólnie się słyszy). Znowu, wolałbym tu klasyczny automat, chyba zresztą bardziej by pasował do takiej limuzyny. Do tego żenująco mały bak - to już w ogóle jest absurdalna moda, której celowość pozostaje dla mnie zagadką (możliwość podania w katalogu tych 20kg niższej masy własnej, naprawdę?!).

Cena jest nawet całkiem sensowna, stylistyka świeża, ale niestety, tych kilka kluczowych spraw, nawet jeśli założymy, że auto będzie raczej bezawaryjne, mnie zniechęca. Innymi słowy, Talisman wydaje się dobrym autem, ale mam wrażenie, że zwyczajnie są lepsze propozycje w segmencie. Ale co kto lubi

Awatar usher99
    Auto
    Ford Focus CC
    ''To, że nikt się nie skarży, nie znaczy, że wszystkie spadochrony były dobre''

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Jedyne z czym się zgodzę to mały zbiornik ale nie róbmy jaj - jeździć ponad 600km na raz? Rozumiem ze się da ale to przecież niebezpieczne bo to około 8-9 godzin jazdy po naszych zapchanych drogach. Człowiek to nie maszyna. Jeśli chodzi o fotel to musiał być zepsuty bo mam 183cm i bez problemu jechałem bardzo wygodnie talismanem a później mogłem usiąść za sobą i przed kolanami miałem tyle miejsca ze mógł bym trzymać tam teczke pokaźnych rozmiarów. Zaletą której nie ma praktycznie nikt w konkurencji jest wysoko położona tylna kanapa przez co dobrze popiera uda i komfort z tyłu to przepaść w stosunku do paska superba czy pożal się Boże octavii gdzie tylna kończy się w 2/3 uda a popiera tylko pośladki. Ogólnie test słaby i niestety pokazuje auto z jednej (zlej) strony.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    Model niby efektowny, ale raczej nie brałbym go pod uwagę rozglądając się za czymś z tego segmentu. Za dużo mam mu do zarzucenia.

Jeśli idzie o wygląd zewnętrzny, tu uwag jest najmniej. Osobiście wolałbym, żeby nie było tych wąsów LEDowych, bez nich (albo gdyby były lepiej wkomponowane) Talisman wyglądałby bardziej elegancko, ale generalnie samochód prezentuje się bardzo dobrze. Wybrałbym tylko rozmiar lub dwa mniejsze felgi, bo tutaj ktoś przesadził.

Środek, powiem szczerze, jakoś średnio mi podchodzi. Może na żywo byłoby lepiej. Po prostu jakoś mnie nie chwyta ten design. A czy pasowałoby mi obsługiwanie większości opcji za pomocą tableta, to też musiałbym przetestować sam. Jeśli idzie o rzekomą niedostateczną regulację fotela, nie miałbym z tym problemu, bo jestem niewysoki. Więc i kwestia miejsca z tyłu nie stanowiłaby problemu. Przy tym bagażnik rzeczywiście wygląda na spory, tu plus dla Francuzów.

Fajnie też przedstawia się 4Control. Przydatna sprawa. Nie wierzę też, że już powyżej 120km/h występuje kłopotów z dynamiką, choć to w sumie kwestia indywidualna, bo ja swoim słabszym o 35 koni (przy zbliżonej masie) i pozbawionym turbo nie narzekam na autostradzie na niedobór mocy. A jednak, sam fakt, że do dyspozycji mamy jedynie jednostkę 1.6 (diesle mnie nie interesują), która do najbardziej niezawodnych nie należy, jest nieco odstręczający. Obok tego 1.6T chciałbym widzieć w palecie wolnossące 2.0 oraz znakomite 2.0T, które tyle lat świetnie spisywało się w renówkach. Domyślam się, że idiotyczne europejskie normy ją zabiły...

Ale pal licho, że tylko 1.6. W końcu to tylko liczba. Może być i 0.8, byle tylko się dobrze spisywało. Gorzej, że do pary mamy skrzynię dwusprzegłową i to niekoniecznie pierwszorzędną, jak pisze autor (i jak ogólnie się słyszy). Znowu, wolałbym tu klasyczny automat, chyba zresztą bardziej by pasował do takiej limuzyny. Do tego żenująco mały bak - to już w ogóle jest absurdalna moda, której celowość pozostaje dla mnie zagadką (możliwość podania w katalogu tych 20kg niższej masy własnej, naprawdę?!).

Cena jest nawet całkiem sensowna, stylistyka świeża, ale niestety, tych kilka kluczowych spraw, nawet jeśli założymy, że auto będzie raczej bezawaryjne, mnie zniechęca. Innymi słowy, Talisman wydaje się dobrym autem, ale mam wrażenie, że zwyczajnie są lepsze propozycje w segmencie. Ale co kto lubi
    A co jest na ten moment zawodne w tej jednostce 1.6 TCE bo nie wiem o czym piszesz...

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Jedyne z czym się zgodzę to mały zbiornik ale nie róbmy jaj - jeździć ponad 600km na raz? Rozumiem ze się da ale to przecież niebezpieczne bo to około 8-9 godzin jazdy po naszych zapchanych drogach. Człowiek to nie maszyna.
    Tu nawet nie chodzi o jazdę na raz jak zostało podkreślone w tekście (zresztą są też autostrady, gdzie taki dystans na raz to żaden problem), ale mnie by to głownie irytowało w jeździe miejskiej, bo nagle się okazuje, że musisz tankować co kilka dni częściej (oczywiście zależy od przebiegów) niż w innych autach.
    W Superbie masz bak 66l, to prawie 20! litrów różnicy.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów