Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 115

Wątek: Renault Talisman Energy TCe 150 EDC Intens | TEST

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Czy Talisman ma to samo rozwiązanie co Prelude? Belka skrętna uchodzi za trwałe rozwiązanie konstrukcyjne a mimo to Peugeot 206 miewa z nią problemy.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tog_vw Zobacz posta
    No chyba jednak nie (stara Octavia bo nowej nie ma w bazie): http://www.1001moteurs.com/performan...hi-Galant.html
    Ok, możliwe że Octavia 1.8TSI jest szybsza, i co z tego? To znaczy że Galant nie daje rady czy co? Przecież nie przeczę, że 1.8TSI ma dobre osiągi, jasne że ma fajną dynamikę. Choć osobiście i tak bym wolał nieporównywalną kulturę pracy wolnossącej V6.

Ja myślę, że pozycja lidera B8 w segmencie wynika z bardzo udanych poprzedników B6 i B7.
    Tak, B6 ze swoimi silnikami jest szczególnie udanym samochodem

Być może dlatego, że dodatkowe skomplikowanie konstrukcji nie przekłada się na znaczącą poprawę właściwości jezdnych a być może dlatego, że dodatkowe skomplikowanie konstrukcji zawieszenia zwiększa koszty użytkowania. Używane auto z czymś takim może być niezłą skarbonką. Ciekawe jak wygląda sprawa z patentowego punktu widzenia i czy za jakiś czas będą dostępne zamienniki elementów tylnego zawieszenia.
    No przekłada się, bo auta z tym systemem odczuwalnie lepiej się prowadzą.
    Mógłbyś łaskawie napisać jakieś konkrety, jaką to skarbonką może być Renault z systemem kół skrętnych?

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Sporo lagun ma ponad 6 lat i zawias z 4 control działa bez zarzutu.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Czy Talisman ma to samo rozwiązanie co Prelude? Belka skrętna uchodzi za trwałe rozwiązanie konstrukcyjne a mimo to Peugeot 206 miewa z nią problemy.
    Tak samo jak laguna I gen i kilka Francuzów z lat 90 tych ktore miały belke skrętną na drażkach skretnych.zamiast sprężyn.

Talisman itd ma tzw belke wleczoną zwaną skretna bo jeat podatna na skrecanie. Osadzona na 2 tulejach met gum. I jest yo rozwiazanie praktycznie w 99% bezawaryjne.

Wytaptane z ElDżi GieCzy

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Ależ Wy tu pianę bijecie, bez sensu :P

Żeby wyrobić sobie jakieś konkretne zdanie o Talismanie podjechałem dzisiaj do salonu i przyjrzałem mu się bliżej
    Na pierwszy ogień wygląd. Muszę przyznać, że auto wygląda na prawdę ładnie i przyciąga spojrzenia. Fakt, te ledowe 'wąsy' są dyskusyjne i bez nich Talisman mógłby wyglądać lepiej, ale i tak jest bardzo dobrze. Warunkiem koniecznym są niestety duże koła, bo mniejsze giną w tej masywnej bryle - sytuacja trochę jak w Mazdzie 6, gdzie wszystko poza 19" z topowej wersji, wyglada jak balon.

Wnętrze. Siedziałem w wersji Intense z łączoną tapicerką (materiał+skóra). Jakość obicia bardzo dobra, przyjemna w dotyku, jedynie miałem wrażenie, że skóra na boczkach i desce była jakaś 'gorsza'. Plastiki ani super, ani kiepskie, ot taka solidna, średnia półka w tej klasie. Kiepskie wrażenie robi tylko twardy jak skała plastik w dolnej części deski - konkurencja poszła już krok dalej. Trochę się też boczki tylnych drzwi odzywały. W kombi dodatkowo skrzypiała tylna kanapa (oparcie w sensie).
    Jeżeli chodzi o ilość miejsca, to ja akurat jestem raczej 'kompaktowy' (niecałe 175cm wzrostu) i mi w każdym aucie jest wygodnie :P Z tylu miejsca bardzo dużo. Może nie tyle co w Superbie, ale zdecydowanie nie daje powodów do narzekań i więcej naprawdę nie trzeba. Nie miałem także problemów ze znalezieniem odpowiedniej pozycji za kierownicą, co było podkreślone w teście.
    Faktem jest jednak, że siedząc w aucie ma się poczucie takiego 'opatulenia', głownie chyba przez dosyć wysoki i szeroki tunel środkowy, co dla wyższych, czy masywniejszych osób może być problemem. Zauważyłem też kilka ergonomicznych wpadek:
    1. Fotele są dosyć 'rozbudowane'/szerokie i otwierając podłokietnik nie przechodzi on z luzem miedzy fotelami, tylko się klinuje.
    2. Schowek pasażera jest umieszczony dosyć nisko i żeby przy otwarciu nie mieć go na kolanach (albo żeby go w ogóle otworzyć) trzeba być dosyć daleko odsuniętym.
    3. Strasznie krótki tylny podłokietnik, zdecydowanie za krótki.

Osobne zdanie na temat systemu R-Link (tego dużego). Byłem nastawiony sceptycznie po kilku opiniach, że się tnie itp. a po kilkunastu minutach zabawy stwierdzam, że jest naprawdę fajny. Szybki (zero przycięć), dosyć intuicyjny, konfigurowalne pulpity, sterowny dotykowo, albo za pomocą 'dżojstika' - podoba mi się. Drażni mnie w nim tylko jedna rzecz - brak pokrętła do regulacji głośności, którym za pomocą prostego wciśnięcia można wyciszyć dźwięk. Zamiast tego mamy na panelu dotykowym 'przyciski' +, -.

Wrażeń z jazdy (najważniejsze!) niestety nie opiszę, bo już mi się dzisiaj nie udało. Mam jednak zamiar się na takie jazdy jeszcze wybrać, koniecznie wersją benzynową, bo mam porównanie do innych modeli. Na palcach jednej ręki policzę ile razy jeździłem dieslem, więc zupełnie nie miałbym porównania.

Na koniec pytanie techniczne - jakiej produkcji jest skrzynia edc? Pan w salonie przekonywał, że to ZF. Tylko czy wtedy wrażenia nie powinny być lepsze niż wynika to z testu?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Ok, możliwe że Octavia 1.8TSI jest szybsza, i co z tego? To znaczy że Galant nie daje rady czy co?
    Podobno Octavia "nie nadąża na autostradzie" a Ty podałeś auto o nie lepszych od Octavi osiągach jako przykład tego nadążającego.

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Mógłbyś łaskawie napisać jakieś konkrety, jaką to skarbonką może być Renault z systemem kół skrętnych?
    Nie bardzo rozumiem co tu tłumaczyć. Jeśli jakieś elementy 4Control są chronione patentami to nie będzie tanich zamienników a więc i naprawy potencjalnie mogą być drogie.

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Sporo lagun ma ponad 6 lat i zawias z 4 control działa bez zarzutu.
    W zależności od portalu ogłoszeniowego i kraju ilość Lagun z 4Control waha się gdzieś między 5 a 10%. W Polsce na przykład na otomoto wystawionych jest 30+ sztuk z 4Control. Nie jestem taki pewien czy to wystarczająco dużo, żeby stwierdzać, że system działa bez zarzutu.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Straszny niedouk z tego sprzedawcy... EDC to skrzynia produkcji marki Getrag.

A co do 4 control to tak jest on bezawaryjny i nie łapie luzów po kilku latach. Na forum Laguny nie ma bodajze zadnego tematu z problemami o 4 control.

Wytaptane z ElDżi GieCzy

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Belka skrętna uchodzi za trwałe rozwiązanie konstrukcyjne a mimo to Peugeot 206 miewa z nią problemy.
    To jest "troszeczkę" inna konstrukcja

- - - Aktualizacja - - - -

Nie bardzo rozumiem co tu tłumaczyć. Jeśli jakieś elementy 4Control są chronione patentami to nie będzie tanich zamienników a więc i naprawy potencjalnie mogą być drogie.
    Proszę się najpierw zapoznać z systemem. Jak jest zbudowany i czy faktycznie to jakieś bardzo skomplikowane rozwiązanie: https://www.youtube.com/watch?v=IGIaobxWOkk
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Wahacza czy silownika nie opatentujesz. Ewentualna wyzsza cena byla by podyktowana mala podaza.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

W najgorszym wypadku odłączamy system zamieniamy siłownik na stały, sztywny element i gra gitara
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów