Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 115

Wątek: Renault Talisman Energy TCe 150 EDC Intens | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Ciekawe z tym wnętrzem, ale Zachar nie narzekał na ciasnotę tylko na to że coś jest uszkodzone z fotelem który nie może przesunąć się dalej, z czym ja nie miałem problemów a siedziałem w 3 egzemplarzach... Ale nie ma się co dziwić to tylko Renault

A Talisman jako tako z elektroniką nie ma problemów, przynajmniej nie takich jak Espace, ma problemy z duperelami i no z osłonami czy klapkami w skrzyni biegów które wymieniają i z hamulcami. Abstrachując już od tego cały czas dziwi mnie to że ktoś stwierdza że to auto jest ciasne...

Co ciekawe na zlocie Renault Laguna Klub Polska był ten sam egzemplarz który miał do testów Zachar i jeden z użytkowników też zauważył problem z przysunięciem się do przodu, więc musiało to być już zepsute...

Dziwne bardzo dziwne, tym bardziej że spotykam się z pierwszą opinią o tym że w aucie nie da się siedzieć wygodnie... I to jak zwykle jest z tym problem na Autogalerii. Bo nawet Zachar siedział wygodnie i chwalił auto a brakowało mu nawet przysunięcia się o te kilkanaście mm z przodu.
    Widocznie budowa ciała Zachara lepiej sprawdza się w tym aucie. Ja stwierdzam jak jest - mam 185 cm wzrostu i dość długie nogi, do tego od lat borykam się z problemami z kręgosłupem, więc na punkcie foteli mam bzika i zawsze bardzo zwracam uwagę na komfort oraz pozycję za kierownicą. Tutaj zwyczajnie jest kiepsko. Co innego jest "przymierzyć się" za kółkiem w salonie/na sucho, a co innego przesiedzieć w takiej pozycji kilka godzin w trasie.

Z elektroniką u nas nie było kłopotów. Niestety, koledzy z innych redakcji nie mieli takiego szczęścia. Przygody z Talismanem to dość długa i ciekawa historia. Mam jednak wrażenie, że jest podobnie jak ze słynnym trzeszczącym wnętrzem w teście Kadjara Marka Wieruszewskiego. Nowsze egzemplarze (nie te "przedprodukcyjne") pozbawione są tego problemu.

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Jeśli chodzi o fotel to musiał być zepsuty bo mam 183cm i bez problemu jechałem bardzo wygodnie talismanem a później mogłem usiąść za sobą i przed kolanami miałem tyle miejsca ze mógł bym trzymać tam teczke pokaźnych rozmiarów. Zaletą której nie ma praktycznie nikt w konkurencji jest wysoko położona tylna kanapa przez co dobrze popiera uda i komfort z tyłu to przepaść w stosunku do paska superba czy pożal się Boże octavii gdzie tylna kończy się w 2/3 uda a popiera tylko pośladki.
    Wysoko położona kanapa owocuje też ocieraniem głowy o podsufitkę. Skoro z fotelem jest problem (z natury złego projektu bądź jakiegoś błędu w elektronice) to raczej nie świadczy pozytywnie o samochodzie. Zwłaszcza, że pojawiło się to w kilku egzemplarzach.

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Mistrzem jest chyba Mercedes - 42l w C-klasie .
    Audi A4 jest lepsze - bazowo 40 litrów.

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Nie tylko tobie bo Zacharowi też podczas testu megane...
    Co Wy z tym Zacharem, wyrocznia czy co?
    Drive tastefully!

Awatar Paweł Wnuk
    Auto
    F48 s20i, Captur 1.2 EDC, C1,

Domyślnie

Osobiście też nie lubię często tankować. Im więcej jeżdżę tym bardziej wolałbym tankować rzadziej. Według mnie Talisman jest bardzo fajnym autem ALE... brak manualnej skrzyni z benzynowym silnikiem i mały bak dyskwalifikują to auto w porównaniu do konkurencji i tyle w temacie. Renault chciało dobrze a wyszło jak zwykle.

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Najlepsze ze przecież co to za problem 15 litrów większy bak założyć przy tak sporym aucie. No idea.

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

W Safranie mam bak 80 l, ale te czasy chyba już nie wrócą Mne Talisman się wizualnie ogromnie podoba, nawet bym przeżył ten automat (tym bardziej, że w Safrane ujeżdżam ZF 4HP20 z "genialnym" francuskim sterowaniem), ale to 1.6... Totalna masakra...
    The weak must kneel!

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Niestety ale konkurencja tez szału nie robi. Śmieszy mnie to podejście 1.6 - badziewie syf jak to może w ogóle jechać. Motor 2.0 - klasa premium niezwykle osiągi bla bla bla - śmiech przez łzy normalnie.

Awatar Chmielinski
    Auto
    VW Golf IV 1.4 Basis

Domyślnie

1.6 to kiedyś były wersje budżetowe, po które nikt nie sięgał. Teraz w Talismanie nie da się kupić większej benzyny. 2.0 to owszem niewiele lepiej, ale zawsze te 25% więcej. A najlepiej by było gdyby powrócili do 3l i wzwyż V6

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Ale nie da się mniejszej tez kupić.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Ja zdecydowanie wolałbym wolnossące 2.0 jak w przypadku Mazdy, niż 1.6T. Zupełnie inne wrażenia z jazdy i wkręcania na obroty niż w przypadku turbo, a jednocześnie kopyto jest. To tylko dla amatorów te 0.4 na litrze nie robi różnicy. Chociaż na przykładzie Passata widać, że benzyny głównie idą w 1.4, więc póki co trzeba się cieszyć, że Renault nie zeszło do 1.2, a tak będzie pewnie w Talismanie II i to będzie niestety kolejny etap końca motoryzacji po Mondeo 1.0 EB.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

No i to jest clue. Renault ma silnik który jest kompromisem. Idzie tego najwięcej. W Fordzie idzie 1,5, wcześniej 1,6 (choć pewnie za niedługo kilka procent sprzedaży ucieknie do silnika 1,0). W Passacie 1,4. W Skodzie także. I tutaj Renault ma największy silnik w konkurencyjnej cenie.
    Ale z dieslami jest już gorzej. Konkurencja ma 1,6, 2,0. A Renault tylko 1,6. Niezły silnik, ale mniejszy niż u konkurencji.
    Z tymże o ile 1,6 dCi da się jeżdzić w miarę sprawnie tak 1,6 TDI w Superbie to jednak zbyt mało.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Jak dla mnie powinni dorzucić w Talismanie 2-litrowe motory benzynowe i diesla (takie o mocy około 180HP-200HP i wywalić ten 200konny z Clio), a przynajmniej to 1.8, które planują, ale nadal mało o nim wiadomo, bo nawet jeśli mają się słabiej sprzedawać niż 1.6 to ludzie i tak mają wtedy wybór. I co ważne dodać manual, a nie na siłę wciskać EDC. Ja rozumiem, że wiele osób lubi automaty, ale jest również grono zwolenników manuali i przynajmniej w nieodpłatnej opcji taka skrzynia powinna być dostępna.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów