Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: Kompakt kombi czy klasa D rodzina 2+2

Domyślnie Kompakt kombi czy klasa D rodzina 2+2

Cześć.

Staję przed trudnym wyborem zakupu nowego auta dla rodziny 2+2 z - póki co - mglistą perspektywą na dalszy "rozrost"

Wymagania:
    - nowy kompakt kombi lub klasa D hatchback/kombi
    - benzyna ponad 130 KM, wtrysk pośredni pod gaz w przyszłości mile widziany
    - dobre wyposażenie, wysoka niezawodność
    - dobrze jeżdzące (aktualnie mam mondeo mk4 i doceniam jego walory jezdne)
    - auto na minimum 4 lata, prawdopodobnie zostałby w rodzinie

Przebiegi roczne ok 20-30 tys. km. Auto musi być przestronne - jesteśmy wysocy, więc Civic odpada w przedbiegach, a to był mój pierwszy typ a Accorda już nie ma. Podoba mi się nowe Mondeo, w wersji Titanium spokojnie mieści się w 100 tys z 1.5 160 KM, ale to bardzo dużo kasy za auto do dojeżdzania do pracy 30 km dziennie i paru wypadów na wakacje w roku. Może nowa Astra kombi? Ma fajny silnik 1.4 150. Doradźcie proszę...

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

A Focus kombi? Wyjdzie taniej niż Mondeo, jeździ fajnie, pojemny, silnik ten sam .

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Arrival Zobacz posta
    A Focus kombi? Wyjdzie taniej niż Mondeo, jeździ fajnie, pojemny, silnik ten sam .
    Podobnie jak Civic, Focus a nawet C-max jest po prostu za ciasny z tyłu.

Auto
    VW GOLF VI 1.4 TSI 122 DSG Highline

Domyślnie

Jak obszerne z tyłu to Skoda

Nowa Astra ST ? Nie wiem czy z obecnej generacji benzyniaki turbo sa pod gaz...

Domyślnie

Astra K w silnikach z turbo ma wtrysk bezpośredni. Instalacja tylko V generacji, ale narazie nie ma dedykowanych zestawów, więc odpada.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

fiat freemont :P

Domyślnie

@VectorOPC Możliwość założenia gazu byłaby miłym dodatkiem, nie koniecznością, i nie od razu jak coś tylko np. za parę lat.

@Driv3r Freemont? Fajny, ale to ciężki autobus, sensowny tylko z dieslem a wolałbym benzynę.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

bierz 3.6 V6 + podtlenek gazotu

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ja tu czuję jakąś prowokację Przeciez wiadomo, że najlepsza będzie Octavia

A tak serio to większość aut ma wtrysk bezpośredni. Szczególnie w tym przedziale mocy.
    Dla wysokich zawsze wygodniejszy będzie segment D. Ja bym też spojrzał w stronę vana, ale głównie z tego powodu że mam tego typu auto i doceniam jego zalety. Jednak vany nie jeżdżą "dobrze". Raczej przeciętnie.

Dobrze nie jeżdzi też Freemont

Może warto się przyjrzeć Avensisowi? Chyba się specjalnie nie psuje. Ma silniki pow. 130 koni z wtryskiem pośrednim (chyba. Są to silniki bez turbo, ale całkiem żwawe. Raczej auto przestronne. Po lifcie mocno zyskało w moich oczach.
    Toyota Verso?
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Domyślnie

Dzięki @Driv3r. Pytam o klasę C/D z rozsądnym silnikiem 130-160 koni a Ty mi proponujesz wielkiego SUVa 4x4 z benzyną 3.6 litra. to mówisz że prowadzi się porównywalnie z Mondeo mk4? Seems legit
    Lubie świeże spojrzenie na temat, po to Was pytam o zdanie, ale tak daleko nie odpłynę raczej.

@Ryjas żadna prowokacja, choć masz rację w 1: Octavia to był mój pierwszy typ. Przeciwko są 2 rzeczy: żona powiedziała że to dziadkowóz, 2 sprawa że style 1.4 150 KM z ksenonami to jakieś 86 tys zł za kompakt klasy C. Auto długo na rynku, zaraz następca, zła passa TSI... więcej "przeciw" niż "za".
    Ostatnio edytowane przez blueray ; 02-06-2016 o 13:41

Uprawnienia umieszczania postów