Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Volvo S60 Cross Country D4 AWD Summum | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie Volvo S60 Cross Country D4 AWD Summum | TEST

#drivetastefully

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Jak wyglada wyciszenie przy wiekszych predkosciach (150 km/godz) i stabilnosc auta przy takiej predkosci?

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Piękny samochód, którego wygląd został w tym konkretnym egzemplarzu nieco popsuty przez dobranie przesadnie wielkich felg. Projekt wnętrze niezmiennie mnie urzeka - od dawna mam do niego słabość, a moje jazdy modelem V40 CC swego czasu utwierdziły mnie w przekonaniu, że jest to jedno z wnętrz, w którym czuję się najlepiej.

Tego akurat modelu nie wybrałbym zapewne głównie ze względu na niewielką praktyczność, ale doceniam, że Volvo jeszcze ma w palecie modele z 5-cylindrowym dieslem. Szkoda, że te czasy mijają. Myślę, że ów "wolno działający automat" nie przeszkadzałby mi w codziennej eksploatacji, bo wprawdzie jestem gorliwym fanem 8-stopniowej skrzyni ZF, ale nie muszę za wszelką cenę mieć u siebie aż tak super szybkiej skrzyni. Byleby było płynnie, bez nieprzyjemnych szarpnięć, nerwowych "decyzji" - a z tym wiele skrzyń miewa problemy. Cena trochę spora, ale konkurencja też się ceni, a przecież nie trzeba kupować wszystkich od razu wszystkich gadżetów. Może to moja nie do końca niekiedy racjonalna słabość do Volvo, ale przekonuje mnie ten samochód. Większy kufer, mniej gadżetów, rozsądniejsze felgi i biorę, mimo że to ropniak

Awatar NovemberYankee
    Auto
    VW Passat B8 2.0 TDI HL '17 / Ford Mustang 3.7 V6 '16

Domyślnie

Jak chodzi o zwykłe auta z podwyższonym zawieszeniem i plastikowymi nakładkami, to za sprawą koncernu VAG oraz Volvo i ich XC70 taki pojazd nieodłącznie kojarzy mi się z nadwoziem dwubryłowym - dlatego na pierwszy rzut oka S60 CC wydało mi się co najmniej dziwne, ale powiem wam szczerze, że im dłużej patrzę na zdjęcia tym bardziej się do nowej, szwedzkiej propozycji przekonuję i może się okazać, że Volvo naprawdę "strzeliło w dziesiątkę" wchodząc w taką niszę rynkową (choć może niekoniecznie w naszym kraju).

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Jak wyglada wyciszenie przy wiekszych predkosciach (150 km/godz) i stabilnosc auta przy takiej predkosci?
    Stabilność jest bardzo ok. Czuć masę, ale to chyba na tyle - da się przyzwyczaić. Samo zawieszenie chwaliłem i przy dużych prędkościach też nie mam nic do zarzucenia, także podtrzymuję opinię
    Jeśli chodzi o wyciszenie, to nie do końca mogłem je ocenić, bo któraś felga prawdopodobnie była krzywa. Ale z tego co udało mi się wyodrębnić to zjawisko od szumu i dźwięku silnika, to jest ok. Delikatnie może buczy jednostka, ale mnie to nie przeszkadzało.

Awatar Rok z Bagien
    342
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Mimo tego, że generalnie jestem fanem tego typu pojazdów (allroad, alltrack, outback) to tej koncepcji nie rozumiem.

Jaki jest target tego pojazdu?
    Namiastka samochodu terenowego? No pomyłka.
    Samochód użytkowo-rodzinny? Jeszcze większa pomyłka z bagażnikiem 380 l. i mikroskopijną ilością miejsca na nogi i nad głową w tylnym rzędzie.
    Designarski majstersztyk dla zamożnych? Kolejna pomyłka, widział to ktoś na ulicy? Ktoś to kupuje za tą kasę? W tej cenie jest naprawdę solidnie wyposażony GLC (chociażby).

BTW kiedy test GLC?

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

S60 wygląda tylko dobrze w sportowej stylistyce, jeżeli cross country, to tylko V60. Ten egzemplarz wygląda debilnie.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

A mnie się podoba, coś innego niż sztampowe uterenowione kombi Jak ktoś ma szutrową, wyboistą drogę do domu, jak wiele nowych dzielnic, ma uczulenie na SUVy i nie potrzebne kombi - pojazd idealny Brałbym

Awatar Chmielinski
    Auto
    VW Golf IV 1.4 Basis

Domyślnie

Podejrzewam, że ten samochód jest głównie przemyślany do USA, gdzie mieszkańcy mają fobię przed kombi, czy hatchbackami.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rok z Bagien Zobacz posta
    BTW kiedy test GLC?
    W przyszłym tygodniu Czeka w kolejce!
    #drivetastefully

Uprawnienia umieszczania postów