Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: Nowe auto Hot Hatch?

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Brałeś pod uwagę Type R? Zaczyna się od 144, więc trochę budżet przekracza.

Edit: Przepraszam, nie doczytałem wymogu o automacie. Odpada :-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Michael-Ś ; 15-07-2016 o 08:29

Domyślnie

Już odpowiadam

Olanie budżetu oznaczałoby rozszerzenie kręgu opcji również o Golfa R a po rabatach nawet o S3 lub A45AMG

Priorytetem była moc w okolicach 200KM i więcej, sprawny automat oraz w miarę spokojny design. Dlatego odpadły Civic Type-R, Megane RS czy 308 Gti. Szkoda, że Mazda nie zdecydowała się na 3 MPS...także kraj pochodzenia auta nie miał znaczenia

Co do jazd testowych:
    - Cupra 280 w DSG i 265 w manualu - odczucia świetne, podczas zabawy nie zwraca się wtedy uwagi na kokpit, ale... niestety jak już się nieco zwolni i spojrzy na wnętrze to trochę ściska, że za 125 tys zł dostaje się takiego strupa i bardzo przeciętny design. Żałuję, że nie miałem okazji śmigać tym autem na mokrym.

- Golf GTI w DSG - oczywiście wolniejszy od Cupry, ale dźwięk silnika bardziej soczysty, wnętrze przyjemniejsze a emocje jazdy tym autem wcale nie dużo słabsze niż Cuprą - Żuczek, tu słowo klucz to właśnie balans między osiągami, a komfortem codziennego użytkowania

- BMW 1 - jeździłem dostępną 118i, więc nie było sensu sprawdzać osiągów, ale skupiłem się na prowadzeniu, czuciu auta, pozycji za kierownicą i automacie - tutaj wrażenia były nieco inne, po jeździe czuło się satysfakcję. Słusznie OTTA zauważyłeś, że stosunek cena/osiągi w BMW to przegięcie

Nie latałem Giuliettą, może faktycznie warto rozważyć tę opcję. Przez pewien czas rozważałem Giulię z 2.0 Turbo 200KM, która jest zapowiadana na koniec roku. Skoro diesle 2.2 z akcyzą zaczynają się od ok 130-140 tys to może 2.0 będzie nieco tańsze?

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Sadze, ze musisz przejechac sie mocniejsza Beta. Jesli auto ma byc tez do zabawy, to tylko RWD.

Szczerze mowiac nie rozumiem do konca polaczenia Hot hatch + automat - hot hatch z definicji ma dawac radosc z jazdy i troche angazowac kierowce. Automat wiele z tego zabiera.

Jesli zalezy Ci po prostu na szybkim, nie za duzym autku z automatem i nie razi Cie brak designu VW, to bierz Golfa - przynajmniej latwo odsprzedasz. A jak chcesz cos wiekszego, to wybor masz jeszcze wiekszy, ale musisz najpierw sie zdecydowac czego chcesz - fun, czy po prostu szybkie autko.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Spróbuj się przejechać najnowszą Giuliettą Veloce. Jestem ciekaw opinii, bo wpasowuje się w Twoje wymagania.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Sadze, ze musisz przejechac sie mocniejsza Beta. Jesli auto ma byc tez do zabawy, to tylko RWD.

Szczerze mowiac nie rozumiem do konca polaczenia Hot hatch + automat - hot hatch z definicji ma dawac radosc z jazdy i troche angazowac kierowce. Automat wiele z tego zabiera.

Jesli zalezy Ci po prostu na szybkim, nie za duzym autku z automatem i nie razi Cie brak designu VW, to bierz Golfa - przynajmniej latwo odsprzedasz. A jak chcesz cos wiekszego, to wybor masz jeszcze wiekszy, ale musisz najpierw sie zdecydowac czego chcesz - fun, czy po prostu szybkie autko.
    Z BMW słuszna uwaga.
    Co do skrzyni manualnej, wygląda to następująco: w piątek wieczorem zjechany po całym tygodniu wsiadam do auta, wiedząc, że mam przed sobą ok 350km i wiedząc, że z tego 220km to autostrada, gdzie na odcinku W-wa - Łódź trzeba ciągle wachlować biegami bo albo korek, albo jakiś pajac lewym pasem jedzie 120, albo nagle na lewy pas wyskakuje tir. Odechciewa się na myśl o następnym aucie w manualu, tym bardziej że przy silnikach 200km+ 300Nm+ musiałbym stosować międzygaz. Podobnie warszawskie poranne i popołudniowe korki, jedynka, uwaga na sprzęgło itd....żadnego manuala Tym bardziej, że np manual w Leonie Cupra pracuje mniej "sportowo" niż manual w Mazdzie 6 ze zwykłym 2.0 165KM.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Jeżeli zmieścisz się w budżecie przy interesującym Cię wyposażeniu, to ja bym jednak celował w 120i. OK, nie jest to hot-hatch, osiągi też odstają od np. Cupry, ale jednak okolice 180 KM w większości sytuacji spokojnie wystarczają, auto prowadzi się super, masz napęd na tył, wnętrze dla pasażerów z przodu jest moim zdaniem idealne. Swoją jedynką zrobiłem kilka razy 1000 km w jeden dzień i generalnie nawet takie trasy się przejeżdża komfortowo, plecy nie bolą (fotele sportowe), jedynie przy prędkościach autostradowych (powiedzmy nieco powyżej naszego limitu) mogłoby być nieco ciszej, ale i tak źle nie jest.

Padła gdzieś propozycja Giulietty. Mam porównanie do dość podstawowej wersji 1.6 JTD, którą dostałem kiedyś z wypożyczalni i jednak różnica do BMW jest na prawdę spora, głównie w kwestii jakości wnętrza i pozycji za kierownicą (na korzyść BMW).

Do tego kwestia odsprzedaży - na BMW czy VW jednak mniej stracisz po paru latach, niż na Alfie. Jak nie BMW to osobiście pewnie brałbym Cuprę, bo mi się akurat wizualnie bardzo podoba (przymknąłbym oko na wnętrze).

Domyślnie

Tomku chyba nie chodzi Ci konkretnie o hothatcha, tylko po prostu o jakiś mocny, w miarę wygodny samochód, fajnie jakby dawał radość z jazdy

Zaproponuję coś czego jeszcze nie było, może lekko używany Lexus IS250, czy też nowy IS200T?
    http://otomoto.pl/oferta/lexus-is-le...tml#7d20094cfa

Mocy wystarczająco, tylny napęd w połączeniu z bardzo dobrym układem jezdnym pozwoli nacieszyć się jazdą, a wyciszenie i stabilność pozwoli na bardzo komfortowe pokonywanie tras. Miłym bonusem jest na pewno mega niska utrata wartości przez Lexa. Wg mnie auto naprawdę warte przemyślenia

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Tomku chyba nie chodzi Ci konkretnie o hothatcha, tylko po prostu o jakiś mocny, w miarę wygodny samochód, fajnie jakby dawał radość z jazdy

Zaproponuję coś czego jeszcze nie było, może lekko używany Lexus IS250, czy też nowy IS200T?
    http://otomoto.pl/oferta/lexus-is-le...tml#7d20094cfa
    zdecydowanie IS250 niż paliwożerny i totalnie pozbawiony ikry IS200t. Ogólnie bardzo fajny pomysł, gdyż też mam wrażenie, że kolega nie szuka stricte hot-hatcha. IS250 bierz w F-Sporcie.

Domyślnie

Oczywiście myślałem nad IS 200t. Jednak osiągi tego auta odstają od jego mocy, 7s 100km/h, 16 s do 160km/h przy 245KM - zastanawiam się gdzie to auto gubi moc, na kołach czy już na skrzyni? Osiągi rzędu 7 sekund to raczej wartości osiągane przez auta o mocy 190-200KM. Kolejny minus - spalanie - w praktyce średnio 11-12 litrów to jednak nieco za dużo przy przeciętnych osiągach. Poza tym wersja Elite, a pewnie o takiej mówimy nie ma bodajże w standardzie ani przednich czujników ani tempomatu.

Domyślnie

Także bym zdecydowanie preferował lekko używanego IS250 w lepszej wersji wyposażeniowej.

Jeśli jeździsz w większości po trasie, to na pewno to V6 nie spali Ci średnio 11-12litrów, chyba że będziesz cisnął cały czas po 180km/h. W mieście weźmie więcej od uturbionej konkurencji, ale za miastem wyjdzie całkiem porównywalnie.
    Przejdź się i spróbuj go, stoi trochę lekko używanych aut u dealerów i myślę że ten samochód naprawdę dobrze wpisuje się w Twoje wymagania

Uprawnienia umieszczania postów