Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Samochód dla ojca rodziny

Domyślnie Samochód dla ojca rodziny

Cześć

Tytuł jest trochę/bardzo mylący. Nie szukamy vana. Mam przynajmniej taką nadzieję...
    W zeszłym tygodniu zapadała decyzja o sprzedaży auta, którym poruszam się na co dzień. Jest to BMW 130i M Sport. Zrobiliśmy razem 50 tysięcy kilometrów w dwa lata i nigdy mnie nie zawiódł. Myślę, że jedynka spisywałaby się doskonale jeszcze długi czas jednak stan mojego kręgosłupa i przebiegi jakie będę zmuszony w najbliższych latach robić skłoniły mnie do podjęcia tej bolesnej decyzji. Zdarza się że muszę jednego dnia przejechać 800km po drogach różnej jakości i wracam do domu wykończony. Mamy w domu już Golfa Sportsvana 1.4 TSI więc tym razem szukam czegoś z segmentu D lub większego. Auto będzie się poruszało w 90% na trasie. Wymagania:

- budżet 80-90 tysięcy (jeżeli znajdę coś tańszego to super, nagiąć budżet też mogę ale raczej niechętnie)
    - angażujące prowadzenie (szukam czegoś bardziej komfortowego niż aktualny wóz ale gumowego układu kierowniczego i gnącego się samochodu w zakręcie nie zniosę)
    - rocznik 2010-2013 (auto będzie w leasingu, mam zamiar nim przejechać minimum 120 tysięcy w 4 lata)
    - wysoka jakość wykonania wnętrza
    - minimum 200 KM (auto musi być dynamiczne w zakresach autostradowych)
    - sprawna automatyczna skrzynia (w Golfie mam DSG, jestem zadowolony)
    - Nadwozie kombi/limuzyna (znaczenie ma dla mnie wielkość bagażnika, byłoby super gdyby od czasu o czasu przyjął wózek i dwie torby)
    - napęd: tył/4x4 (mieszkam w górach więc cztery buty zawsze mile widziane ale póki co dawałem radę bez problemu z RWD, domyślam się że spora w tym zasługa wolnossącego silnika)
    - spalanie przy dynamicznej jeździe na trasie nie przekraczające 8-9 litrów, oczywiście im mniej tym lepiej

Kandydaci:

BMW F30 328i

Właściwie wszystko w tym samochodzie pasuje. Ciężko znaleźć kombi z tym silnikiem. Moje wątpliwości dotyczą spalania i awaryjności samej jednostki napędowej (opinie internautów są skrajne).

Audi A4 Avant 3.0 TDI Quattro B8 FL

Jeżeli Audi to dla mnie tylko Avant. Limuzyny A4 w moim odczuciu wyglądają jak "dziadkowozy". Napęd i silnik bardzo na plus. Spotkałem się z opinią, że A4 B8 jakościowo nie przystaje do klasy premium i jest autem gorszym od BMW E90 nie mówiąc już o nowszej trójce. Skrzynia S-tronic podobno ma problemy przy intensywnej eksploatacji. Testów tego auta jest jak na lekarstwo. Wartościowa byłaby opinia osoby, która używa tego konkretnego modelu.

BMW 330xd E90 Touring

Nie ukrywam, że ten samochód podoba mi się najbardziej. Niestety znalezienie ładnego egzemplarza w Polsce graniczy z cudem.

Proszę Was o komentarze i nowe pomysły (wszystkie, nawet niezgodne do końca z moimi wymaganiami). Często doradzam innym w wyborze samochodu a jak mam znaleźć coś dla siebie to chodzę w kółko i myślę...
    Ostatnio edytowane przez Antonassi ; 17-07-2016 o 17:22

Domyślnie

Jechałem akurat ostatnio A4 B8 FL w quattro i ciężko mi ją nazwać autem angażującym w jazdę.

Też pomyślałem najpierw o F30 328i i także miałbym wątpliwości co do awaryjności tego silnika. Na gwarancji bym brał, po gwarancji - sprzedał E90 wg relacji paru osób na forum jeszcze lepiej się prowadzi i bardziej angażuje, a silnik w 335d na pewno świetnie by się spisał jeśli chodzi o dynamikę i zużycie paliwa, tylko kwestia znaleźć egzemplarz żebyś przejechał jeszcze te 120tys. bez wielkich inwestycji - większość może kilka setek kilometrów na karku.

Może Volvo S60 IIgen w 2.4D5 215KM z haldexem?
    Takie coś: http://otomoto.pl/oferta/volvo-s60-2...tml#2b659eff7a

Jak mam rzucić jeszcze kilka propozycji do obmyślenia pasujących/nie pasujących to o Mercedesie C pewnie myślałeś, Mondeo w ecobooście 240KM, FWD ale w miarę daje radę, Lexus IS250, nie wiem co jeszcze.
    Ostatnio edytowane przez KruQ ; 17-07-2016 o 18:46

Domyślnie

Dzięki za odpowiedź. Życie jest za krótkie żeby jeździć Mondeo (jeżeli ktoś dostaje auto od firmy to oczywiście rozumiem...). C klasa kompletnie mi nie leży. Wiem, że każdy Ford dobrze się prowadzi. Doceniam to. Volvo jeździłem, dobra opcja. Mało egzemplarzy na rynku wtórnym z AWD. Myślę, że D5 plus fotele Volvo to mogłaby być dobra kombinacja na długie trasy po Polsce. Ile pali ten silnik? Słyszałem, że przy szybkiej jeździe ciężko się zamknąć w 10 litrach. Lexus jak najbardziej (najlepsze według mnie wnętrze w tej klasie) ale w tym budżecie będzie ciężko o ładny egzemplarz. Mówię oczywiście o obecnej generacji. IS250 będzie jechał zdecydowanie gorzej od mojej 130stki i spali pewnie 10 w trasie. Podsumowując, na razie moją listę otwierają Volvo D5 AWD i 330xd E90. Problem w obu wypadkach ten sam: jak znaleźć dobrze wyposażony egzemplarz z przebiegiem około 100 tysięcy.

Domyślnie

Kwestia co rozumiesz pod pojęciem dynamicznej jazdy i jakie prędkości wchodzą w grę Szybkie przeloty po ekspresówkach czy więcej dynamicznych manewrów na 'zwykłych' drogach? Ile przy tej jeździe brało 130i? Masz AT czy manual?

Mocno wątpię żeby D5 tak dużo spalił, był ostatnio na AG test podwyższonego S60 CC z D5 190KM(nie na 100%, ale chyba to także biturbo?) i red. Kopyciński zapewne byłby w stanie określić ile bierze przy dynamicznej jeździe Masz tu test: http://autogaleria.pl/testy/volvo-s6...d4-awd-summum/.

Nie ma wątpliwości że IS250 będzie wolniejszy od 130i, przy bucie spalanie pewnie wyjdzie podobnej jak mówisz. Jednak benzyna na pewno żłopnie parę litrów więcej przy dynamicznej jeździe od diesla. Zwolennikiem klekotów nie jestem, ale powinny lepiej spisać się przy Twoich warunkach. Stawiałbym na to 330xd.

Domyślnie

Jedynka pali średnio w granicach 10 litrów w trasie. Skrzynia manualna. Masz racje co do 330xd. Bardzo dobre auto. Ktoś ma pomysł jak znaleźć takie auto z pewnego źrodła?

Domyślnie

Znać właściciela i też to musi być pewna osoba Nie ma innej recepty, w sieci dealerskiej producenta także możesz kupić wałek.

http://olx.pl/oferta/bmw-330xd-CID5-...tml#f79a84ae16 - tu jest jedyne ogłoszenie jakie widziałem dające jakiekolwiek nadzieje Choć ten przebieg 105kkm w 7 letnim sprowadzonym aucie też ciężko skomentować. Czyli jednak żadnego nie widzę

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Antonassi Zobacz posta
    Audi A4 Avant 3.0 TDI Quattro B8 FL

Jeżeli Audi to dla mnie tylko Avant. Limuzyny A4 w moim odczuciu wyglądają jak "dziadkowozy". Napęd i silnik bardzo na plus. Spotkałem się z opinią, że A4 B8 jakościowo nie przystaje do klasy premium i jest autem gorszym od BMW E90 nie mówiąc już o nowszej trójce. Skrzynia S-tronic podobno ma problemy przy intensywnej eksploatacji. Testów tego auta jest jak na lekarstwo. Wartościowa byłaby opinia osoby, która używa tego konkretnego modelu.
    To mamy dokładnie odwrotne odczucia, dla mnie sedan zdecydowanie na plus
    Mam A4 B8 przedlifta, ale parę rzeczy na pewno się nie zmieniło.
    Na pewno jakościowo nie odbiega od BMW, co więcej dla mnie jest lepiej wykończony (porównując z E90 pre LCI) i milszy w dotyku. Moje A4 jest z 2008r, 180k km i nic nie skrzypi, nie trzeszczy (ale BMW przy 120k km też nie skrzypiało W sumie to pierwszy raz słyszę opinię, że BMW > Audi - może rzeczywiście w polifcie poszli po kosztach..?!
    Jest trochę ciszej przy dużych prędkościach niż w E90.
    Przód jest ciężki i to czuć przy mocnych dohamowaniach.
    Jak robisz dużo przebiegów i chcesz wykorzystać auto na maxa to polecam wersję S-line (obniżone zawieszenie) + ADS (adaptacyjne zawieszenie/kierownica/skrzynia, jak się bawisz to tryb Dynamic, jak jedziesz po dziurawej drodze to Comfort, czuć różnicę i często z tego korzystam).

Ogólnie:
    Swojego czasu przyglądałem się mocno F30 328i. Uważam, że 10 l/100km to minimum przy dynamicznej jeździe. Podczas mojej jazdy testowej wyszło mi średnie 12-13l (część autostrad, część zwykłe drogi, zero miasta).
    Jak masz tyle km robić to bierz któregoś diesla 3.0 (R6/V6), tam zejdziesz spokojnie do 8-9l przy dynamicznej i 7l przy spokojnej jeździe. I nie będziesz tankował co 400km...

Najlepszy byłby F30 330xd

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Antonassi Zobacz posta
    Jedynka pali średnio w granicach 10 litrów w trasie. Skrzynia manualna. Masz racje co do 330xd. Bardzo dobre auto. Ktoś ma pomysł jak znaleźć takie auto z pewnego źrodła?
    Z tym jest mega problem. Jak szukałem A4 to dopiero gdzieś w Niemcowni u dealera Audi znalazłem swoją "wymarzoną". W PL wszystkie albo bite (jak sprowadzane) albo bida wersja (jeśli z polskiego salonu).

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    Z tym jest mega problem. Jak szukałem A4 to dopiero gdzieś w Niemcowni u dealera Audi znalazłem swoją "wymarzoną". W PL wszystkie albo bite (jak sprowadzane) albo bida wersja (jeśli z polskiego salonu).
    Co do 330xd F30 to pełna zgoda. Niestety jeszcze nie dziś.
    Widać, że na polskim rynku niewielu ludzi kupowało auta tej klasy z mocnymi silnikami. Jeżeli chodzi o Audi to jakieś oferty chociaż są i można by to sprawdzić. Choćby takie ogłoszenie:http://otomoto.pl/oferta/audi-a4-3-0...tml#aec756fe77

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Dziwne ze jeszcze nie padla propozycja skody octavii lub superba.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Dziwne ze jeszcze nie padla propozycja skody octavii lub superba.
    No tak. Skoda dobra na wszystko

Uprawnienia umieszczania postów