Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Poszukiwane auto rodzinne do 60 tys zł

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

W tym Scenicu w 3-cim rzędzie ja się prawie zmieściłem więc jest na prawdę dobrze, brakowało mi dosłownie paru cm nad głową i dla nóg. Tam i tak dzieciaki się wozi (bo chcą a i z przodu wtedy ciszej) więc te miejsca bym uznał za pełnoprawne.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Jeśli dobrze rozumiem to teściowie mają jechać w 3 rzędzie za fotelikami, także wątpię żeby S-Max był dobrym rozwiązaniem.

We Freemoncie miałem okazję przejechać się w 3 rzędzie z 20km w dwie dorosłe osoby, zaznaczam że oboje mieliśmy <175cm. Na pewno tragedii nie było, ale czy na dłuższe trasy teściom by było wygodnie - wątpię Bagażnik, jak na vana nie zachwyca. Silnik 3.6 na pewno dynamicznie nadążałby, warto zaznaczyć że łączy się tylko ze skrzynią automatyczną. Ja jechałem wersją 2.0JTDm 170KM w automacie i 4x4, jak prowadziłem na pusto źle nie szedł, ale po dobrym załadowaniu(4+2) widziałem już jako pasażer, że ciężko wychodziły mu wszelkie wyprzedzania, za słaby silnik do takiego napędu. Przypuszczam że przy manualu, przedniej ośce i po wirusie na 200KM byłoby naprawdę dobrze Warto wspomnieć że sporą zaletą Freemonta jest świetne wyposażenie w serii, także jeśli chodzi o multimedia.

Pierwsze o czym pomyślałem to zdecydowanie Grand Espace 2.0T 170KM z końcówki produkcji. Spełnia praktycznie wszystkie Twoje wymagania, z awaryjnością zdaje się że jest tak jak pisze hondacbr11. W benzynie powinno znaleźć się coś z rozsądnym przebiegiem

Najwygodniej byłoby zdecydowanie w czymś typu Grand Voyager, Honda Odyssey, Toyota Sienna. Technicznie miałbym zdecydowanie większy zaufanie do japończyków, ale biorąc pod uwagę że były oferowane jedynie w USA i znalezienie bezwypadkowego egzemplarza będzie trudne, to Grand Voyager ma na starcie przewagę. W środku jest bardzo wygodnie siódemce pasażarów, silniki w okolicach 250KM także Ci zapewne wystarczy. Dodatkowo chyba tylko przy tych autach, przy 3 rzędach będziesz miał jeszcze bagażnik. Pod względem komfortu - te auta będą nie do pobicia. Miałbym też większe zaufanie jeśli chodzi o bezpieczeństwo, bałbym się o pasażerów w 3 rzędzie blisko tylnej klapy przy strzale w tył.

No i są jeszcze osobowe wersje na samochodach dostawczych, ale wydaje mi się że nie tego szukasz, więc nie będę się rozwijał. Tu jest trochę powiedziane o tych autach jakbyś jednak się skusił: http://autogaleria.pl/forum/showthre...la-rodziny-2-4
    No tak tylko ile pali taki GRand Voyager w v6 3,6 - bo takich jest najwięcej. Pytanie a jak się sprawdza Zafira.

Dodatkowo jak Diesle sprawują się w espace.

Awatar superuser
    Auto
    Chrysler 300C 5.7 V8 + T&C 3.8 V6

Domyślnie

Voyager pali od 18-30zł na 100km. Jak masz LPG.
    Przy okazji robi 8.5s 0-100kmh.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ishibi Zobacz posta
    No tak tylko ile pali taki GRand Voyager w v6 3,6 - bo takich jest najwięcej. Pytanie a jak się sprawdza Zafira.

W Zafirze raczej będzie problem z teściami w 3 rzędzie na jakąś podróż

Stare diesle były nieudane, 2.0dCi montowany w ostatnich latach produkcji można z czystym sumieniem polecić. Ale benzynowe 2.0T spokojnie nada się do gazu.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Ishibi Zobacz posta

W Zafirze raczej będzie problem z teściami w 3 rzędzie na jakąś podróż

Stare diesle były nieudane, 2.0dCi montowany w ostatnich latach produkcji można z czystym sumieniem polecić. Ale benzynowe 2.0T spokojnie nada się do gazu.

Awatar skynetic
    Auto
    Opel astra 1.54

Domyślnie

Mój brat ma Grand Voyagera z nowszego rocznika - nie pamiętam dokładnie który. Kupił go w salonie i regularnie jeździ na wszystkie przeglądy. Zrobiłem nim wiele tys km bo pracujemy razem,, on sam tez mówi ze autko prowadzi się świetnie i nigdy nie mieliśmy z nim większego problemu, ( a nawet jeśli był to o dziwo nie było to tak irytujące jak w każdym innym samochodzie ) poza tym jest mega wygodny, i całkiem oszczędny. Podobno silniki 2.5TDI kiepsko pracują z dieslem ale ze ja jeżdżę na benzynie to nie wiem możliwe ze to plotki.

PS. Wątek nie muli tylko dodawanie komentarza twa wieczność

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Komus tu przygrzalo sloneczko za mocno? Co to za gimbazjada sie zaczyna?

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Co Ci nie pasuje w Voyagerze? chyba tylko to, że nie jest francuski, bo jeździ się tym świetnie. Ja bym szukał.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Dzony - do mnie to piszesz? Czytales posty powyzej? Czy zaczepiasz walac stereotypami?

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Jakimi stereotypami?
    Użytkownik opisuje swoje doświadczenia z Voyagerem, który interesuje autora tematu, w czym problem?
    To nie ja zacząłem się czepiać i smażyć prztyki o słoneczku.
    A reklama, tak oczywista, że w sumie lepsza niż np. nierzadko chamska reklama Skody uskuteczniana przez Damiana Śmigielskiego

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Jezu, Dzony - kolo pisze w sposob dziecinny i do tego jeden z drugim pitoli o laniu benzyny do diesla - czytales te posty? Czy burczysz zeby burczec. Co do voyagera - uwazam go za dobra opcje nigdzie nie napisalem ze to zly wybor. Tylko Ty zaczepiasz widzac moj post od razu jedziesz po "francuzach". Troche luzu i najpierw czytaj a pozniej sie obruszaj.

Uprawnienia umieszczania postów