Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Mazda 6 GH

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie Mazda 6 GH

Przyszedł czas na zmiany. Potrzebny był duży samochód którym wygodnie można pojechać na wakacje i wziąć ze sobą sporo bagażu.
    Wybór padł na mazdę 6. głównie ze względu na rozmiary wewnętrzne , do tego sporawy kufer. Większa jest chyba tylko Skoda Superb.

Rocznik : 2008
    Silnik : 2.0 benz. 147KM
    Przebieg : 160,000

Z wyposażenia brakuje w sumie tylko skóry .

Autem już byłem w trasie Kopenhaga - Czechy i samochód sprawował się wyśmienicie. Mimo iż miałem małe obawy nim jechać bo odebrałem go dzień przed wyjazdem w góry.
    Spalanie wyszło mi takie ( z dystrybutora ) :
    Autobahn : 7.6L
    Miasto : 6.4L
    Trasa poza miastem : 5.6L

Z całej wycieczki ( w tym 6 dni ganiania po górach w 3 osoby i klimą ) 7.1L /100km

Jestem zadowolony z takiego spalania. To tyle samo co moja Ibiza 1.6 ale tu pomaga 6'ty bieg.

Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Domyślnie

Samochód sam w sobie jest OK, ale korozja go przekreśla. A szkoda. Konserwuj podłogę jeśli jeszcze nikt tego noe zrobił.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Oby się sprawował.
    Po spalaniu widać, że dane producenta wcale nie są zbyt optymistyczne, po prostu trzeba jeździć po kraju, gdzie przepisy drogowe się respektuje.
    Mi też w każdym samochodzie wychodziło zbliżone.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

I uważaj bo kradną je często...

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Samochód sam w sobie jest OK, ale korozja go przekreśla. A szkoda. Konserwuj podłogę jeśli jeszcze nikt tego noe zrobił.
    Obejrzałem sobie ich sporo i muszę przyznać że w żadnym egzemplarzu nie widziałem jakichś spustoszeń poczynionych przez rdzę. Tu większość aut ma lepik dawany . Poza tym może jest coś w tym co się mówi że mazdy na skandynawię mają inne blachy ?

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    Oby się sprawował.
    Po spalaniu widać, że dane producenta wcale nie są zbyt optymistyczne, po prostu trzeba jeździć po kraju, gdzie przepisy drogowe się respektuje.
    Mi też w każdym samochodzie wychodziło zbliżone.
    Właśnie ! Jak dotąd wszystkimi autami udawało mi się zejść do katalogowych danych a nawet je poprawić. Klika dni temu był u mnie z wizytą szwagier i po całodniowym jeżdżeniu po Danii zauważył że w tym czasie praktycznie nikt nas nie wyprzedził . A jechaliśmy cały czas przepisowo. Można ?

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    I uważaj bo kradną je często...
    No właśnie czytałem ostatnio o tym. Dlatego będąc z wizytami w PL mam na nią oko. Choć bardziej chyba chodzi o Mazdę GJ.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Domyślnie

Blacha jest taka sama. Kwestia jej zabezpieczania indywidualnego w Danii. Jeśli ktoś tego nie dopilnuje, to w tamtym klimacie po 10 latach będzie po samochodzie.
    Tutaj mam najzdrowszą Mazdę, od klubowicza. Samochód serwisowany i utrzymany dosłownie pedantycznie - garażowany. Przed korozją ustrzec nie dał rady. Jak na Mazdę i tak było praktycznie wzorowo.

http://images78.fotosik.pl/799/e2b7c6ed1bb91775.jpg
    http://images78.fotosik.pl/799/85d69b5a0b9b04b6.jpg
    http://images75.fotosik.pl/797/709ab118739223b6.jpg
    http://images75.fotosik.pl/797/6457f0d433537783.jpg
    http://images76.fotosik.pl/798/6297aba2fb757319.jpg

*IMG zabronione* - daboo
    Ostatnio edytowane przez daboo ; 09-08-2016 o 09:30

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Domyślnie

Jeśli to była ta wzorowa podłoga to ciekaw jestem jakie sztuki widziałeś A przecież to całkiem młode auto..

Cytat Zamieszczone przez Mario Boss Zobacz posta
    Klika dni temu był u mnie z wizytą szwagier i po całodniowym jeżdżeniu po Danii zauważył że w tym czasie praktycznie nikt nas nie wyprzedził. [...] Można ?
    Przecież w Polsce też tak można

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Jeśli rzeczywiście jest tak źle, to dealerzy dla własnego interesu proponować dodatkowe zabezpieczenie przy zakupie, albo zwracać na to uwagę. Bo jeśli to postępuje w tym tempie to efekty odczuje już pierwszy/drugi właściciel, potencjalnie cenny dla producenta.
    A tak w ogóle, to dlaczego auta od japońskich producentów ponadprzeciętnie rdzewieją? i to niezależnie czy wyprodukowano je w Japonii, Turcji, Anglii czy Holandii.
    W przypadku aut niemieckich czy francuskich ciężko tak uogólnić, bo występują różnice między markami, w japońskich można to właściwie przyjąć za regułę, a no i w rumuńskich ale to inna kategoria cenowa.

Domyślnie

Zabezpieczając traci się gwarancje na perforację - taka jest polityka każdego importera. Według nich, problemu nie ma. Japońskie samochody nie mają "ocynku", bez względu na to co piszą w prospektach. Toyota i niektóre Hondy (Ufo, CR-V) są nienajgorsze, ale Accord jest juz dramatyczny. Najlepiej zabezpieczone są Peugeoty i nowe Renault. Seat i Opel tez OK, VW gorzej, Ford po staremu. W VW nie ma problemu z podłogą czy elementami konstrukcyjnymi.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Podobnie jest w Toyocie: Land Cruisery mają potężne problemy z korozją ram. W 3-letnich LC200 ponoć już się pojawia wyraźnie.

Uprawnienia umieszczania postów