Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet S AllGrip | TEST

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Ryjas opór napędu na 4 jest taki, że nie pozwala na uślizg kół a delikatne piszczenie gumami jest bardzo wskazane w słabszych silnikach - wtedy idą górą obrotów a nie wygrzebują się mozolnie dołem.
    Napęd na 4 na to nie pozwala, co więcej, Suzuki należy mierzyć w ustawieniu napędu "SPORT", gdzie na tył non stop idzie jak dobrze pamiętam 40% momentu więc opory są. Pisze o wersji 1.6 wolnossącej, ale 1.4 nie jest aż tak znacząco mocniejszy, aby to była ogromna różnica. Wiadomo, wygrzebie się szybciej, ale start z miejsca autami tej mocy będzie zawsze szybszy (na suchym!) autem 2WD.

Dustera w to nie mieszaj - Oni tam chyba nadal uparcie wkładają krótką jedynkę jako namiastkę przełożenia redukcyjnego do wersji 4WD.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

No ale to chyba nie poprawia osiągów. Stówe osiągasz na czwórce!
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Domyślnie

Driv3r idzie u Ciebie wyczuć w trybie auto zwłokę w napędzie podczas szybkiego startu? Ślizgnie sie ośka? Ma jakieś znaczenie nawierzchnia?

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Może zacznij imputować swoje teorie komu innemu. Uczepiłem się dyskusji, która się ostatnio przetoczyła. Zarzutów względem silnika, który ma podobną dynamikę jak ten testowany tutaj. Ty byłeś jednym z moich adwersaży. Widzę, że dalej nie potrafisz podać sensownych argumentów i teraz zamiast skupić się na clue problemu uciekasz się do wycieczek osobistych.

BTW: C4 Picasso ma 10 KM i jeden cylinder mniej, 10 Nm więcej, jest cięższe a osiągi ma te same jak nie lepsze od Vitary. 10,1 sek do setki i 201 km/h (10,8 sek do setki ma Grand)
    Ma podobną dynamikę bo ma taki sam czas 0-100? Sorry ale wyrosłem z jarania się suchymi cyferkami, w ile jakiś zwykły, przewożący 4litery samochód osiąga 100km/h. Wystarczająco miałem praktycznych przykładów kiedy wg Twojej teorii szybszy samochód (bo przecie lepsze 0-100 i v-max) okazywał się zdecydowanie mozolniejszy w manewrach na drodze Naprawdę nie chce mi się już wdawać w te czysto teoretyczne dywagacje o osiągach z tabelek. Jeśli twierdzisz że 1.2litrowy, 130konny silniczek w vanie do zapakowanych, rodzinnych wyjazdów zapewnia tak satysfakcjonujące osiągi jak 200kg lżejszy, 140konny podmiejski crossover bo w tabelce ma taki sam czas 0-100, to niechaj Ci będzie, odpuszczam dyskusję.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Ma podobną dynamikę bo ma taki sam czas 0-100?
    A czemu nie? Dodaj do tego v max i masz podstawowe osiagi. Oczywiście ważne są też czasy przyspieszeń w trakcie jazdy.

Wystarczająco miałem praktycznych przykładów kiedy wg Twojej teorii szybszy samochód (bo przecie lepsze 0-100 i v-max) okazywał się zdecydowanie mozolniejszy w manewrach na drodze
    Wystarczająco słowo klucz. Od tego się zaczęła dyskusja w tamtym wątku i do tego nawiązałem teraz.
    Z jednej Seth o DS4 powie że jest zaledwie wystarczający. Z drugiej testujący Vitarę Wiktor Smogór, że auto o podobnej mocy, masie, że osiągi są dobre.

Naprawdę nie chce mi się już wdawać w te czysto teoretyczne dywagacje o osiągach z tabelek. Jeśli twierdzisz że 1.2litrowy, 130konny silniczek w vanie do zapakowanych, rodzinnych wyjazdów zapewnia tak satysfakcjonujące osiągi jak 200kg lżejszy, 140konny podmiejski crossover bo w tabelce ma taki sam czas 0-100, to niechaj Ci będzie, odpuszczam dyskusję.
    C4 Picasso jest od testowanej Vitary o 70 kg cięższy (Grand- pewnie 5 miejscowy- jest o 4 kg lżejszy od wersji krótkiej). Wersja 2wd jest lżejsza o 80 kg od 4wd. Czyli Vitara jest lżejsza conajwyżej o 150 kg. Chyba, że porównamy wersję diesla (co się mija z celem)

I tak, uważam, że 1,2 130 KM i 230 Nm wystarczy do sprawnego poruszania się vanem. Uważam też że silnik 1,4 turbo, 140 KM i 220 Nm w lekkim crosoverze daje niezłe osiągi, ale żeby od razu określać je jako dobre? Tego się czepiam.
    Co innego wrażenia z jazdy. Tutaj się nie wypowiem. To jest niemierzalne. Test powinien się opierać na suchych danych i ew. jako dodatek wskazać, że subiektywne odczucia z jazdy sa takie a nie inne.
    I powiem tak: Szczerze to liczyłem, że Vitara z tym silnikiem będzie małą rakietą. Moze tu był mój błąd.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Fiat 500X AWD 170KM Multiair 99tys, myślę że dużo lepsza opcja dla kogoś kto miał porównanie Vitary i Fiata.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Jeszcze odnośnie dynamiki:
    https://www.youtube.com/watch?v=b8AIqmWDEO0 - test s-crossa w wersji 1,6 autocentrum 0-100

A tu porównanie 1,6 do 1,4 w Vitarze: https://www.youtube.com/watch?v=EqJWogKtWB0

Duzej różnicy nie ma aczkolwiek nie wygląda to na 10,2 do setki. Szkoda, że nie ma realnej prędkości podanej. Do licznikowych 110 km/h (czyli ok. 100 km/h realnie) 1,4 zebrała sie w ok. 9 sekund a 1,6 w 10.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Test autocentrum jak najbardziej - zobacz na przekłamanie szybkościomierza - moment kiedy driftbox "piknął".
    To porównanie mi się nie podoba, chyba ze vitara aż tak lepiej idzie od scrossa. Obstawiam tam dobra górkę, S-Cross idzie do 195 km/h na liczniku z górki, ale nie w tak jak na filmie. W piątek bylem u Cioci Helgi tym autem akurat...

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Zobacz jeszcze to: ta sama redakcja, a dynamika jakby inna :/
    https://youtu.be/KWzVcrfN6C4

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

A tu 1,6 i wychodzi coś ok. 12 ? https://www.youtube.com/watch?v=hmHbg2biBXw
    A tu 1,4 i ok. 11 https://www.youtube.com/watch?v=OCRZ7Gbr0_0

Chyba faktycznie tam było bardziej z górki

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Ja w czwartek oglądam z Żoną tego nowego S-Crossa.
    Poważnie myślimy o zmianie naszego na model po FL.
    Alternatywa? Mazda CX-3 2.0 150 KM 4x4. Tyle, że Mazda mniejsza no i droższa przynajmniej katalogowo. In plus osiągi i wolnossący silnik.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów