Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: fajne kombi do 50k

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Szukaj laguny po lifcie. Diesel 150 robi sie latwo na 180 albo seryjne 180 mozesz pod 200 zrobic. 2.0T 170 jest tylko z automatem a 2.0T 200KM z manualem.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Dokładnie w LIII 2.0T 170 tylko z Automatem, a 204 ciężko znaleźć dodatkowo każda ma 4 control czyli cztery koła skrętne, w tej klasie aut za te pieniądze to na prawde dobra opcja. W silniku jedynie lubią padać Cewki jak w każdym benzyniaku Renault

http://otomoto.pl/oferta/renault-lag...tml#7e6897773c ta jest lekko poobijana dodatkowo tylna listwa z wycięciami na rury wydechowe powinna być czarna wg mnie. A jest pomalowana ciężko takie auto znaleźć ale w tym budżecie który masz spokojnie można jechać do niemcowni i przebierać w czym dusza zapragnie jeśli chodzi o LIII.

A ze standardowych usterek, to po pierwsze mało trwałe łączniki i gumy stabilizatora. Ogólnie zawieszenie przednie jest mało trwałe ale proste i tanie. O cewkach wspominałem wcześniej no i dwumasowe koło zamachowe. W tych autach na prawdę nie ma się co specjalnie psuć.

http://www.autoscout24.pl/oferty/ren...zary-267353769

http://www.autoscout24.pl/oferty/ren...arny-290794996

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Dwumasy trwale czy to w benzynuakach czy dieslach. 2.0 140 lepiej nie brac - kwestie luzow zaworowych regulowanych jak w zuku.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Dwumasy trwale czy to w benzynuakach czy dieslach. 2.0 140 lepiej nie brac - kwestie luzow zaworowych regulowanych jak w zuku.
    W żuku jak w żuku ale tam trzeba rozpinac rozrzad na łańcuchu a najlepiej wyciagnac silnik.

Trwałe czy nie ale wieczne nie są.

Wytaptane z ElDżi GieCzy

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Jestem właścicielem Laguny III GT 2.0T z manualem i instalacją LPG.

204 konie w zupełności wystarczą do codziennej jazdy. Auto jest z 2009 roku i ma przebieg 244 tysięcy kilometrów. Ja pokonałem od kwietnia 10 tysięcy i póki co nie ma żadnych problemów.

Kwota podana w temacie w zupełności wystarczy na auto w full wypasie po liftingu.

Musisz mieć na uwadze, że plastiki w aucie lubią sobie poskrzypieć - szczególnie dotyczy to marnej jakości podłokietnika. Również system Hands Free z czasem zaczyna szwankować (w moim aucie nie działa akurat przy drzwiach kierowcy, naprawa wymaga zdjęcia boczków drzwi :P)
    Plusem jest rozbudowane forum właścicieli Lagun, gdzie wiele usterek jest świetnie wytłumaczonych. Auto ma też bardzo dobrą relację ceny do wieku i oferowanego wyposażenia. Porównywalna Honda Accord jest bardziej niezawodna, ale będzie też mniej praktyczna i o wiele droższa.

Dodatkową zaletą jest, jak wcześniej wspomniano, system 4 Control. Początkowo, ciężko wyczuć promień skrętu i limit przyczepności auta w zakrętach. Po kilku tygodniach spędzonych z autem człowiek nabiera wprawy i jazda staje się o wiele bardziej przyjemna

Auto
    za małe

Domyślnie

No to za waszymi namowami Lagunę obadam, co prawda w PL silników 2.0T 205 jest jako kot napłakał, ale mogę jeszcze chwilę poczekać i może coś się trafi.
    A jeśli chodzi o wyjazd do dojczlandów, to temat dla mnie nieznany, nigdy wcześniej nie rozważałem samodzielnego wyjazdu po auto. Dużo z tym zachodu? Warto brać jakiegoś machera, co się tym zajmuje?

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Ja bym brał, nawet na YT są goście co latają po auta d niemiec.

Nazywają się Auta z Niemiec.

Domyślnie

Taaaa Trzeba miec furę kasy i być laikiem. Sprawdzałem kilka samochodów kupowanych u nich. Film, a rzeczywistość lubią się różnic.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez lq555 Zobacz posta
    A jeśli chodzi o Mondeo, to przy 1.6 EB warto myśleć o chipie? Z racji na planowaną kilkuletnią przygodę z nowym autem, zależy mi też na trwałości, pewnie ze 100k nim zrobie. Myślałem, żeby go podgonić do powiedzmy 190KM. Dobry pomysł? I czy warto skupiać się tylko na wersjach poliftowych?
    Ecoboosta masz tylko po liftigu. Przede liftem zostaje praktycznie klekot 2.0, po lifcie jest w mocniejszych wersjach i o ile się nie mylę, to nowsza 163konna jest chyba oszczędniejsza od starszej 140stki. Jeździłem 140konną wersją i jeśli lubisz dynamicznie jeździć, to powiem tak: 'da się wyprzedzić', ale jak szukasz funu to troszkę brakuje mu ikry Szukałbym mocniejszego po lifcie.(BTW.jeśli chodzi o Lagunę, to w 150dci miałem ciut lepsze, ale podobne wrażenia, szukaj najlepiej benzyny 2.0T. Chyba że zrobisz wirusa.. powinno być wtedy ok)
    Jak szukasz frajdy to możesz też pomyśleć o przedliftowej wersji z volvowskim silnikiem R5 2.5T 220KM. Dużo zabawy da Ci moc oraz dźwięk 5cylindrówki, przyjmuje gaz

Ja bym zostawał przy wyborze między Mondeo/508 2.0HDi 163KM/Laguna III. Każde z nich zapewni dobre prowadzenie jak dynamicznie pojedziesz(pug i laga na pewno nie są zestrojone po francusku), nie zrujnują budżetu i są wystarczająco pojemne. BMW wg mnie za małe jak na auto rodzinne.

Uprawnienia umieszczania postów