Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą?

Domyślnie Zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą?

Cześć!
    Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zabezpieczeniem mojego samochodu. Trochę naczytałem się o tym internecie i zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej blokady. Z tego, co się orientuję to na rynku dostępne są blokady mechaniczne i elektroniczne. Ja skłaniam się bardziej do tych pierwszych, szczególnie do blokady skrzyni biegów. Niestety jest kilku producentów i właśnie chciałbym się was zapytać czy korzystać z takich zabezpieczeń? Gdzie przeprowadzaliście montaż? Czy możecie coś mi polecić?

Awatar skynetic
    Auto
    Opel astra 1.54

Domyślnie

Ja korzystam z alarmu który powiadamia mnie dzwoniąc na tel kiedy ktoś próbuje otworzyć auto. Koszt takiego powiadamiacza to ok 800zł. Wydaje mi się że to jest chyba najlepszy antykradziej jaki miałem . Myślę jeszcze nad kamerą z auta( podgląd na telefonie) ale nie wiem czy starczy mi miejsca na rejestrator mały i kable.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez skynetic Zobacz posta
    Ja korzystam z alarmu który powiadamia mnie dzwoniąc na tel kiedy ktoś próbuje otworzyć auto. Koszt takiego powiadamiacza to ok 800zł. Wydaje mi się że to jest chyba najlepszy antykradziej jaki miałem . Myślę jeszcze nad kamerą z auta( podgląd na telefonie) ale nie wiem czy starczy mi miejsca na rejestrator mały i kable.
    a sam montowałeś czy jak?

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Polecam blokadę skrzyni biegów(ja mam niedźwiedzia), jak ktoś niewtajemniczony to nie jest w stanie tego złamać, jak ktoś wtajemniczony to raczej odpuści samochód i poszuka egzemplarza bez tego.
    Ale w przypadku ubezpieczenia lepiej nie zgłaszać że masz taką blokadę.

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Dlaczego nie zgłaszać?

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Powiedział mi to facet który sprzedaje ubezpieczenia, jak zgłosisz że masz blokadę to dostaniesz parę złotych zniżki, ale jak ci ukradną samochód to ubezpieczyciel stanie na głowie żeby udowodnić że blokada nie zadziałała. Będzie chciał certyfikat zabezpieczenia, wszystkie kluczyki, papiery zakładu który to montował i wszystko co może wskazać że blokada skrzyni biegów nie była zamontowana jak należy albo że jej nie założyłeś odpowiednio.
    Dlatego lepiej to olać i zgłosić tylko zabezpieczenia fabryczne do których nikt się przyczepić nie może.

Auto
    Rodzinne

Domyślnie

Także mam blokadę skrzyni biegów (bear-lock, tzw. niedźwiedź). Montaż u producenta (w Luboniu obok Poznania).

Awatar skynetic
    Auto
    Opel astra 1.54

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Palkia Zobacz posta
    a sam montowałeś czy jak?
    Montował mi znajomy ale to nie jest nic skomplikowanego. Tutaj masz za 500zł http://mobidata.pl/index.php?control...id_product=235 ale można też kupić sam sprzęt np. na allegro bądź w hurtowni i samemu założyć. Do tego jeśli masz cenne auto dobry też jest gps tracker za jakieś 150zł który pokazuje bardzo fajnie lokalizacje auta na aplikacji ( w razie kradzieży lub zgubienia na parkingu )

Domyślnie

Ja mam system radiowy LoJack plus monitoring GPS. Jakby mi ktoś ukradł samochód, to raz, widzę gdzie jest, dwa, zgłaszam i od razu go namierzają No i mam jeszcze blokadę skrzyni biegów, kolega mechanik mi założył.

Awatar skynetic
    Auto
    Opel astra 1.54

Domyślnie

Te trackery GPS to tez fajna sprawa, pakuje tez zawsze jednego do motoru i roweru bo to takie małe poręczne i da się wszędzie wcisnąć. Tylko trzeba pamiętać o aktywnej karcie sim.

Uprawnienia umieszczania postów