Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet Premium

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet Premium

Po dłuuuuugich poszukiwaniach (oj nawet na forum było kilka tematów o potężnym rozrzucie: od leafa do gs-f) decyzja zapadła a auto zamówione.
    Ogólnie jest to następca i Swifta i S-Crossa (z trzech aut schodzimy - na razie - do dwóch).
    Bardzo blisko byłem kupna BMW 330e, świetne auto, ale... kupiliśmy (taaaak, MY... ) dosyć spory wózek dla córki (ma równy tydzień dzisiaj!) i nie ma szans wcisnąć stelażu i gondoli do sedana. Poza tym Żona chce 4x4.
    Potem długo długo nic, oglądaliśmy Mazdę CX-3 (ogromny zawód z mojej strony), Mustanga V8 (zgadnijcie czemu odpadł), Lexusa GS-F (dzięki MCL za przejażdżkę i "wyleczenie" się z tego auta), ogrom różnych SUV'ów / crossoverów i innych wynalazków z napędem na 4 łapy.

Potem określiliśmy konkretne wymagania:
    - 4x4
    - led / xenon z przodu
    - BT
    - porządny kufer
    - pojemne wnętrze
    - sporo szybszy od obecnego S-Crossa, warunkowo wolniejszy od Swifta
    - automat
    - dostęp bezkluczykowy
    - rozsądny budżet z uwagi na kolejne plany

Padło na Suzuki S-Cross 1.4 BoosterJet 140 KM AT6 4x4 Premium. Kolor: miedziany metalik - zgodnie nie chcemy aut czarnych / srebrnych / białych / innych smutnych i pospolitych.
    Z wyposażenia:
    - full led lampy
    - stacja multimedialna z CarPlay i BT
    - klima 2 strefy
    - tempomat
    - tylne szyby ciemne
    - elektryka
    - dostęp bezkluczykowy
    - czujnik zmierzchu i deszczu (niestety... )

Dlaczego znowu S-Cross?
    Ponieważ z obecnego S-Crossa jesteśmy bardzo zadowoleni oboje (ja mniej bo to powolne). Stosunek price / value jest wg mnie nie do pobicia obecnie. Najbliższy konkurent (notabene oglądany w tym samym salonie), czyli Mazda CX-3 jest koszmarnie wykonana wewnątrz i sporo mniejsza. Do tego auto nie wyróżnia się jakoś mocno z tłumu, ma sprawny napęd, niewielkie spalanie i... mamy na prawdę dobry, sprawdzony serwis autoryzowany Suzuki stosunkowo blisko.

Odbieramy przełom października / listopada. Mam nadzieję, że dealer się wyrobi na 26.10 - urodziny Żony.

Co do samego silnika - byłem na roadshow, jeździłem wersją z manualem i jest na prawdę dobrze, auto jest całkiem nieźle wyciszone, silnik ma potężne odejście z dołu i mimo papierowych słabych parametrów zbiera się bardzo dobrze.

Dalsze plany motoryzacyjne też są sprecyzowane: stare, amerykańskie, najlepiej 7-mio litrowe serce
    Ostatnio edytowane przez MCL ; 29-08-2016 o 15:35

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Zmieniłeś S-Crossa na S-Crossa? Było zrobić swap silnika na tego Boosterjeta, taniej by wyszło.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

To tylko obrazuje jak bardzo niedoceniane jest to auto.
    Znalazłem już też witaminkę do silnka - w NL robią na 170 KM

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Jeździłem vitarą z tym silnikiem, jeździ bardzo przyzwoicie i pali stosunkowo mało, automat wydawał mi się ospały i upośledzony ale pewnie kwestia przyzwyczajenia.
    Ciekawią mnie za to lampy ledowe-w motorze parę numerów temu było porównanie różnorakich rodzajów oświetlenia i zwykle ledy świecą gorzej od ksenonów

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Lepsze ledy od archaicznych H4 które mam w obecnym S-Cross Te halogenowe reflektory mimo najlepszych możliwych żarówek świecą po prostu bardzo słabo i w deszczową noc jedzie się po omacku.
    Niestety te LEDy w nowym modelu nie osiągną poziomu bixenonów w LC ale też trudno tego od nich wymagać.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Wiadomo że halogeny to już przeżytek, ale właśnie ciekawi mnie jak ocenisz ledy w porównaniu do ksenonów które miałeś w swifcie

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

audio ladnie gra ?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Kedirak doczytałeś? Odbieramy koniec października. Od reki był tylko biały manual.

Auto
    Volvo XC60 // Jaguar XJ

Domyślnie

Opowiedz coś więcej o "wyleczeniu sie" z GS-Fa

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

GS-F jest genialny.
    Ma jedną, poza ceną, wadę.
    Głośność układu wydechowego. Nie ma szans przewieźć tym samochodem śpiącego dziecka. Przy 2000 obrotów wydech drze się, jest głośno i na dłuższą metę może to w takiej limuzynie przeszkadzać.
    Sama barwa dźwięku jednak jest genialna

Uprawnienia umieszczania postów