Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Volkswagen Tiguan Highline 2.0 TDI DSG Offroad | TEST

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Tyle, że Jeep kogoś może odrzucać z racji wyglądu, bo jednak jest na przeciwległym biegunie w stosunku do bardzo zachowawczego Tiguana. Poza tym, nie jestem pewien, czy akurat 9-stopniowy ZF wyszedł równie dobrze, jak 8-stopniowy, słyszałem o jakichś problemach (ale może mi się coś pomyliło). Do tego cena - już bazowa jest wyższa niż tego doposażonego Tiguana. Tak więc sprawa nie jest taka prosta.

W kwestii ceny, całkowicie podzielam zdanie kolegi Piciu. Również mam wrażenie, że ceny poszybowały zbyt wysoko, ale może to rzeczywiście kwestia niezliczonej liczby możliwych dodatków. Nadal zapewne można dostać jako tako wyposażony samochód klasy D za sto tysięcy (parę lat temu teść sprawił sobie nowego S-Maxa 2.0, bynajmniej nie golasa, za mniej), ale trzeba się napocić i często iść na daleko idące kompromisy. Cóż, ceny są może dopasowane do kieszeni Brytyjczyka czy Niemca, ale dla przeciętnego Polaka jest to kosmos.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Zarobki w PL sa niestety jakie sa i z tym sie zgadzam co nie zmienia faktu ze na nasze warunki cena powala.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Wszyscy mowia, ze auta nie drozeja, a ja jakos ciagle zyje w mniemaniu, ze za 100tys mozna bylo kupic fajnego Passata. A teraz to najwyzej Astra...
    Inflacja w latach 1994-2014 wyniosła jakieś 4.4x, w 1994 passat 2.0 kosztował 602 miliony czyli jakies 60 tysiecy(113 miesiecznych średnich pensji według zusu), wiec na dzisiejsze jakies 260 kafli, wiec samochody bardzo staniały w stosunku do zarobkow bo dzisiaj na passaciura trzeba klepac ze 30 miesiecy

jeszcze znalazłem info że b5 1.8T w 1997 kosztował 89 tysięcy a dzisiaj passerati 1.8tsi kosztuje 112 tysięcy, a inflacja była ze 3x
    Ostatnio edytowane przez coo84 ; 08-09-2016 o 10:47

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    ale może to rzeczywiście kwestia niezliczonej liczby możliwych dodatków.
    No wlasnie chyba nie do konca - 'glupi' golf z reczna skrzynia, najslabszym dieslem I srednim wyposazeniem bez zadnych bajerow, ani navi to ok 90tys zlotych. Po porzadnym doposazeniu bedzie 110tys! A to ciagle najslabszy diesel z reczna skrzynia I napedem na przod.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Zawsze porządnie wyposażone kompakty kosztowały tyle co 'biedne' wersje klasy średniej. No i weź pod uwagę, że za te 90 tys. to nie jest taki średnio wyposażony Golf, tylko Highline, a za te 20 tysięcy, to prawie cennik zamkniesz (z przymrużeniem oka). Diesel to osobna bajka, bo winduje cenę kompaktu o ponad 10 tys. zł.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Co do Tiguana - niestety, ale tylne lampy I ich umieszczenie tak strasznie mi sie nie podobaja, ze dyskwalifikuja w moich oczach cale auto.
    Ateca jest zdecydowanie ladniejszy. Czy mozna liczyc na jakis test?
    Czekamy na ustalenie terminu, ale spodziewałbym się publikacji najwcześniej w grudniu (znając obłożenie aut).
    #drivetastefully

Domyślnie

O ile Jeep ma niewątpliwie mocno kontrowersyjny wygląd, tak Tiguan jest wg mnie o prostu szpetny, nie nijaki, tylko szpetny i cholernie brzydki. Nie zgodzę się z redaktorem że lepsze są jaśniejsze kolory. Wg mnie czarny i tak wyglada najlepiej, bo gdyż najskuteczniej maskuje szkaradność tego samochodu, szczególnie fatalną linie tylnych lamp.

Daje radę ten silnik przy wkręcaniu się na wysokie obroty? Bo czerwone pole dopiero przy 5500 robi wrażenie, chyba może mieć przyjemną charakterystykę pracy i szeroki zakres użytecznych obrotów

Cena zabija.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Jak wejdzie Kodiaq to ten Dacwagen Tiguster ostro poleci w statystykach sprzedaży. Nie znam SUVa o bardziej skopanych proporcjach (wizualnie dramatycznie krótki rozstaw osi nawet na żywo, pakiet R-Line dodatkowo to potęguje) i równie nieciekawych detalach. Jeszcze chwila, jeszcze moment, na szczęście już w tym momencie nie sprzedaje się u nas za dobrze. Znacznie częściej można spotkać Sportage, który debiutował w tym samym okresie czasu.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Domyślnie

Co do cen samochodów w PL można zauważyć dwa zjawiska: pierwsze to "normalizacja" średniej pensji względem zachodu, przez co kupujemy coraz droższe auta. Druga sprawa to same auta: porównajcie sobie np. Octavię 1 do aktualnej. Na przestrzeni niecałych 20 lat jak urosła, jak poprawiło się wyposażenie. Kiedyś kupowaliśmy SLX z 1.9 TDI za 65k brutto z wyposażeniem dzisiaj odpowiadającym praktycznie najtańszej wersji (wtedy wyższe było tylko L&K). Patrzę na otomoto, nówka sztuka Octavia 1.6 TDI 70k brutto, w cenie extra ESP, czujniki parkowania, 6 poduszek (w starej 2!) więc gdzie ten wzrost cen aut?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

MCL piszesz, że wsadziłeś to niemieckie brzydactwo w jakieś błoto a na fotkach się błyszczy jakby jeszcze w salonie miał stać...
    Pokaż jakieś foto gdzie błoto przez dach się przelewa

Uprawnienia umieszczania postów