Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Jaki sedan +-140tys, leasing, kredyt? Mk5, Mazda 6, a3? Czy używane a4, bmw3, klasa C?

Domyślnie

No kurczę kusicie tym Mustangiem i to mocno. Jeśli ilość koni i RWD nie będzie problemem zimą/jesienią dla niedoświadczonego kierowcy, którym jest moja dziewczyna, to faktycznie w tym momencie Mustang wykosił konkurencję.

Zapewniacie, że będzie ok?

No i druga sprawa - cena? No przekracza budżet. Patrzę sobie na stronie forda. Standard, plus automatyczna skrzynia, plus lakier i już wychodzi 170 tyś. No to ponad 30 tys więcej niż zakładałem...

Ciekawe co można ugrać u dilera.

Na rynku używanych widzę większość jakiś sprowadzonych ze Stanów.

Cały czas auta z pierwszego posta wchodzą w grę jak coś

Aj, kurde namieszane mam teraz w głowie porządnie

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Mustang rzeczywiście fajny No ale koniecznie trochę nim trzeba pojeździć i zobaczyć, czy pasuje (szczególnie dla dziewczyny).

A jeśli chcesz coś normalniejszego to Giulia może być bardzo dobrym wyborem (dobry automat, 6,6s do setki, zwinna i zwrotna do miasta) pod warunkiem, że masz działalność (wtedy ceny od 125k pln, więc coś tam jeszcze doposażysz http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#6da5abe457). Bo normalnie zaczyna się od 150k pln i więcej niż 3% to raczej nie dają teraz, więc byłby problem zmieścić się w zakładanym budżecie.

Mondeo, czy Mazdę 6 bym odpuścił, bo nie masz takiej potrzeby jeszcze, żeby wozić rodzinę. Korzystaj póki możesz i bierz coś z pazurem

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szmout Zobacz posta
    No kurczę kusicie tym Mustangiem i to mocno. Jeśli ilość koni i RWD nie będzie problemem zimą/jesienią dla niedoświadczonego kierowcy, którym jest moja dziewczyna, to faktycznie w tym momencie Mustang wykosił konkurencję.

Zapewniacie, że będzie ok?
    Ale w czym mamy Cię zapewnić? że dziewczyna się tym autem nie rozbije? Jak ktoś ma siano w głowie, to nic nie poradzimy. Tylko jedna osoba, którą znałem i ktora zginęła w tylnonapędowym BMW. Reszta z moich nieżyjących znajomych/przyjaciół/członków rodziny rozbiła się przednionapędowymi autami pokroju Opla Vectry B, Golfa II czy Fiesty. Powiem więcej, codziennie na polskich drogach ginie od 1 do 10 osób, prawie zawsze podróżując samochodem z przednim napędem i mocą nie większą niż 150 KM. Czy to oznacza, że przenionapędówki o małej mocy są niebezpieczne w prowadzeniu? Nie wydaje mi się.

A poza tym sam rozważasz zakup BMW 3 i Mercedesa klasy C. To też tylnonapędowe auta. Podobnie z resztą jak Giulia. Osobiście jestem zatrwożony stanem wiedzy przeciętnego polskiego kierowcy na temat napędów. Cały czas odnoszę wrażenie, że na auta RWD patrzymy przez pryzmat dużego Fiata i Poloneza. No bądźmy poważni

Jedynie co możesz przeszkadzać w Mustsangu to gabaryty, ale obecnie co druga kobieta chce mieć lub ma potężnego SUV-a pokroju X5 czy Q5/Q7. A to jak te Panie parkują, polecam zobaczyć na parkingu Klifa w Warszawie

Domyślnie

Fakt, trochę komicznie to ująłem z tym zapewnianiem. Rozumiem, że RWD już jest odczarowana, tym bardziej w dzisiejszych czasach. Jednak zawsze z tyłu głowy mam tą moc i tył, a moja dziewczyna jest naprawdę mało doświadczonym kierowcą, mającym obecnie styczność ze swoją A3 8P, którą jeździ sobie kilkanaście km do pracy i tyle. Mieszkamy w górach i odrobinę się martwię co będzie jak spadnie śnieg i zrobi się ślisko, może niepotrzebnie.

Dla mnie osobiście RWD to nawet atut.

Bmw 3 myślałem xdrive, a Mercedes faktycznie tył. Tu u mnie zapaliła się jak widać lampka czerwona nie w kwestii napędu, a w połączeniu napędu i 300km

Gabaryty faktycznie mogą być sporym utrudnieniem. Fajnie gdybym miał możliwość gdzieś zobaczenia jak ten Mustang wygląda na żywo, bo tu może być problem.

No i jednak kwestia kasy - 30tys. ponad budżet nie do przeskoczenia raczej...

Domyślnie

no ja nie mieszkam w górach, więc trudno mi ocenić zdolności Mustanga w takich warunkach. Z drugiej jednak strony pod górę to raczej łatwiej wjechać tylnonapędowym autem niż przednim (tak wnioskuję na bazie obserwacji sprzed kilku lat, kiedy to widziałem w Tatrach jadące pod górkę tylem do przodu Micrę i Uno ) Ale niech sie wypowie ktoś, kto eksploatował RWD w gorach. Z tego co sam zauważyłem, to na pewno trudniej jest wyjechać RWD z zaspy. Ale trudno mi wnioskować, czy to wystarczy aby rezygnować z zakupu takiego auta jak Mustang Słuchaj, Mustang to moja propozycja, ale nic na siłę bo to Ty masz być zadowolony!

Awatar vako
    Auto
    z turbo, bo daje ludziom nadzieję;)

Domyślnie

Jeśli kupujesz na firmę i masz np. jakąś flotę samochodów (nie muszą być BMW) to możesz za około 150k zł brutto kupić BMW 3GT 2.0i - 184KM (model po liftingu + już nowy motor B48 + 20Nm), mówimy o nowym samochodzie do zamówienia. U mnie wyszło dokładnie 156k za mpakiet+automat+nawigacje+hifi+ledy+elektryczna klapa i parę innych pierdółek, samochód odbierałem ostatniego sierpnia. Oczywiście mam na myśli zakup w polskim salonie u dilera. Promocja trwa do 30 września. Dostępna motory do 318d (moim zdaniem za słaby) i 2.0 benzyna (290NM, 8.0S do 100km/h). Aby to łatwo policzyć możesz od ceny z konfiguratora odjąć 46250zł brutto. Tylko nie wiem czy akurat takiego samochodu szukasz
    Ostatnio edytowane przez vako ; 28-09-2016 o 13:40

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez honada Zobacz posta
    no ja nie mieszkam w górach, więc trudno mi ocenić zdolności Mustanga w takich warunkach. Z drugiej jednak strony pod górę to raczej łatwiej wjechać tylnonapędowym autem niż przednim (tak wnioskuję na bazie obserwacji sprzed kilku lat, kiedy to widziałem w Tatrach jadące pod górkę tylem do przodu Micrę i Uno ) Ale niech sie wypowie ktoś, kto eksploatował RWD w gorach. Z tego co sam zauważyłem, to na pewno trudniej jest wyjechać RWD z zaspy. Ale trudno mi wnioskować, czy to wystarczy aby rezygnować z zakupu takiego auta jak Mustang Słuchaj, Mustang to moja propozycja, ale nic na siłę bo to Ty masz być zadowolony!
    Mówię to wszystko jako zdecydowany zwolennik tylnego napędu :
    Z moich doświadczeń, mam wrażenie że to może być przeszkoda. FWD na wstecznym świetnie wyjeżdża pod górę, ale wtedy ośka napędzana jest perfekcyjnie dociążona, jadąc pod górę przy RWD znaczna część masy nadal spoczywa nad osią przednią. Jeśli porównamy dwa nieobciążone samochody FWD i RWD, to górka musi być bardzo stroma żeby wyszła przewaga RWD, na tyle mocna że w praktyce żaden z nich nie podjedzie Co innego jak samochody są mocno obciążone, wtedy RWD ma wyraźną przewagę.

W górach, w warunkach zimowych, jako główny samochód może być niekomfortowy, a niedoświadczonej osobie może sprawiać problem, tym bardziej że Mustangiem raczej rzadko jeździ się z obciążeniem. Ale.. problemy można znacząco zminimalizować wsadzając jakiś cięższy balast do bagażnika - a ten Mustang ma na szczęście pojemny. Auto nie będzie tak sprawiać problemów przy ruszaniu, a jazda będzie przewidywalniejsza

Xerox ma racje - wybierając auto korzystaj z frajdy póki możesz, na Mondeo w kombi przyjdzie jeszcze czas :-) Możecie też pomyśleć o jakimś delikatnym hothatchu pokroju Peugeota 308GT, Golfa GTI czy Megane GT

Domyślnie

Mustang nadal jest w grze, jednak po namyśle chęci odrobinę opadły i górę zaczyna brać rozum. Inna sprawdą jest cały czas koszt takiego auta - zbyt wielki.

@vako - propozycja bardzo fajna, tyle tylko, że nie mam działalności...

@KruQ - z Hothatchy rozpatrywałem Leona Cuprę i chyba jeśli już, to wybrałbym właśnie jego.

Jest więc Mustang, Cupra, A3 Quattro 2.0, A4 Quattro 2.0 no i BMW f30 328i xdrive. Nie wiem co jeszcze mogłoby dojść?

Mazda i Mondeo odpadły, faktycznie jeszcze nie ten czas.

Co wybiorę, nadal nie wiem. Od kilku dni czytam, czytam, czytam, a nadal nie jestem mądrzejszy

Szczerze mówiąc teraz bardzo zaczęło mi się podobać A3 limousine quattro.

Domyślnie

Dorzucam jeszcze na stół Volvo S60, ma fajną wersję 4x4 Cross Country

Auto
    VW GOLF VI 1.4 TSI 122 DSG Highline

Domyślnie

W tej cenie znajdziesz już fajne A3 Sedan z 1.4 TSI 150:
    http://otomoto.pl/oferta/audi-a3-lim...tml#c89bc78ab2
    http://otomoto.pl/oferta/audi-a3-lim...tml#c89bc78ab2

Znajdiesz też:
    http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-...tml#eded1e7159
    http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-...tml#469d8cab52

Lub:
    http://otomoto.pl/oferta/seat-leon-c...tml#54f7bef7e6 (bez navi)

Pytanie co jest dla Ciebie najbardziej istotne: prestiż Audi, komfort Passata, czy zpierdzielanie Cupry

Uprawnienia umieszczania postów