Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Jaki sedan +-140tys, leasing, kredyt? Mk5, Mazda 6, a3? Czy używane a4, bmw3, klasa C?

Domyślnie Jaki sedan +-140tys, leasing, kredyt? Mk5, Mazda 6, a3? Czy używane a4, bmw3, klasa C?

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem nowego samochodu (no ewentualnie 1-2 letniego z dobrym przebiegiem i historią). Mniej więcej połowa wartości samochodu będzie wzięta na leasing bądź kredyt. I teraz studiując różne oferty wyłoniłem takich oto kandydatów:

- Mondeo mk5 Titanium

- Mazda 6 SkyPassion 2.5

- Audi A3

Rocznie będę robił na pewno mniej niż 30tyś.

Automat konieczny.

Auto dla pary, nie musi być super pakowne, choć fajnie aby można było na wakacje zapakować do bagażnika kilka rzeczy i ruszyć. Najlepiej połączenie komfortu i zwrotności, frajdy z jazdy.

Co myślicie?

To nówki. A teraz taka zagwozdka. Czy może lepiej dorwać jakąś używkę z pewnego źródła, najlepiej w systemi samochodów używanych danej firmy w tej cenie? Tu mamy do wyboru np. A4, Mercedesa klasy C, czy też bmw f30. Co byście wybrali na moim miejscu?

Full opcje z salonu, czy słabsze wyposażenie używanych samochodów klasy premium?

Z góry dzięki za opinie, albo polecenie jakiś innych kandydatów.

Pozdrawiam

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Pytanie na początek - czy dla dwóch osób potrzebujesz takiego dużego auta? Dla dwóch osób moim zdaniem spokojnie wystarczy kompakt. Spokojnie nawet na dłuższe wakacje we dwójkę zmieścisz się do bagażnika, a na mieście mniejsze rozmiary pomagają przy parkowaniu i generalnie jeździ się łatwiej.

W kompaktach w tym budżecie możesz już w sumie nieźle poszaleć, nawet idąc w stronę premium. Ja ze swojej jedynki jestem bardzo zadowolony i spokojnie mogę polecić jako auto dla dwóch osób (BMW 120i myślę, że całkiem fajne za 140k skonfigurujesz). Inne opcje, które przychodzą mi do głowy to Audi A3, Mercedes A klasy, Volvo V40, Golf GTI. Ja bym pewnie szedł właśnie w stronę jakiegoś "lepszego" kompaktu z mocnym silnikiem i niezłym wyposażeniem. W sumie jak czytam połączenie komfortu, zwrotności i frajdy z jazdy to jedynka od razu mi się nasuwa na kandydata .

Domyślnie

Hmmm, szczerze mówiąc nie jest nam potrzebne jakieś duże auto i taki kompakt kto wie czy nie będzie właśnie dobrym rozwiązaniem. Szczerze mówiąc nie brałem ich pod uwagę, no bo od zawsze podobały mi się limuzyny

A3 też ewentualnie chcielibyśmy w sedanie.

Zobaczę sobie zaraz te propozycje.

Swojego czasu też mocno zastanawiałem się nad Seatem Leon Cuprą

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szmout Zobacz posta

Swojego czasu też mocno zastanawiałem się nad Seatem Leon Cuprą
    no to skoro już doszedłeś do Cupry, to może Mustang 2.3 EB? Pakowny bagażnik, wygodny zawias, nieduże zużycie paliwa, frajda z jazdy nieporównywalna z wyżej wymienionymi, dobre osiągi i wyposażenie. Ostatnio dwóch moich przyjaciół się zdecydowało na niego, też chcąc wcześniej sedana D...jak auto dla dwóch osób to masz świetną okazję zdecydować się na coś ciekawego. w przyszłości będziesz już skazany na kompromisy

Domyślnie

Doszedłem, doszedłem, ale chyba wolałbym większy komfort niż te 300km. Choć nie siedziałem w Cuprze i mogę się mylić. Mustang piękny, no ale może za kilka lat. Jako drugie auto

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Ja bym wziął Alfę Giulię 2.0 TB 200KM ZF lub Giuliettę Veloce 1750 TBi 240KM TCT.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    Ja bym wziął Alfę Giulię 2.0 TB 200KM ZF
    Po Mustangu mój drugi typ. Choć tu ciężko coś powiedzieć więcej na temat jakości, pierwsze egzemplarze mogą sprawiać problemy. Ale gra warta świeczki, zwłaszcza na tle nudnych konkurentów.

Naprawdę, szkoda że Mustanga odpuszczasz, bo wbrew pozorom to nie jest auto jakieś twarde czy niepraktyczne na co dzień jak chociażby MX-5 czy GT86. Zrobiłem nim 1500 km trasę i zachwycony byłem wygodą. Dla porównania Mazda wykończyła mnie po 450 km, a moje ukochane GT86 zniszczyło mi i mojej pasażerce lędźwie po 220 km...tuż przed weselem mojego najlepszego przyjaciela Ja Ci mówię, przejedź się wszystkimi autami, które wziąłeś pod uwagę a potem wsiądź do Mustanga i Alfy. I dopiero wtedy podejmij decyzję.

PS. Mustang jest co najwyżej niebrzydki On po prostu lepiej jeździ niż wygląda.

PS. 2 najnowsze wyniki sprzedażowe Mustanga w Niemczech. Znowu wysoko http://dailydriver.pl/nowosci/rynek/...m-w-niemczech/

Domyślnie

Kurde, no to teraz mam konkretny dylemat, bo Mustang jest warty grzechu...

Ale zmieszcze się w budżecie? Musze zaraz sobie to poprzedzać, bo szczerze mówiąc zaskoczyleś mnie tym komfortem.

Aha, autem też bedzie jezdzic moja dziewczyna, dlatego boje sie troche tylnego napedu i takiej mocy, słusznie? Czy w dobie dzisiejszej technologii przesadzam?

Ta Gulie też zaraz sprawdze. Bo szczerze zarowno ona jak i Mustang niszcza konkurencje designem jak dla mnie

Dzieki Panowie

Domyślnie

Mustang to nie jakas hiper wygodna limuzyna ale na pewno nie jest to zadna deska. Jest znacznie wygodniejszy niz Mercedes CLA czy GLA na większej feldze. To Ci moge gwarantowac. Poza tym ja skracalem sobie droge przez Marki jeżdżąc nim przez las i nigdxie nie przycieral ani nie dobijal. Troche przypomina pod tym wzgledem 911. Nadaje sie jako auto na co dzien. A o tym czy dla dziewczyny będzie ok to musiaa ona sama zadecydowac. W mojje rodzinie kobiety jezdzily RWD bez ESP i jakos zyja. Dzis mozna dodatkowo liczyc na elektronikę. Jesli gabaryty ogarnia to i Mustanga ogarnie.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Ja bym się komfortu Mustanga nie bał - przejechałem w dwa tygodnie w Kanadzie Ecoboostem 2.3 4800 km, nieraz większość dnia w aucie dzień po dniu i komfort na prawdę jest w porządku, choć trzeba przyznać, że drogi też, więc u nas może to wyglądać nieco inaczej. Większym problemem na co dzień może być szerokość auta w połączeniu z długimi drzwiami, szczególnie gdyby auto jeździło więcej po mieście, parkowało przy centrach handlowych, itp. RWD to nie problem - tak długo jak wszystkie kontrole trakcji, itp. są włączone nie ma strachu .

Uprawnienia umieszczania postów