Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Automatyczna skrzynia biegów w budżetowym aucie

Auto
    Astra II

Domyślnie Automatyczna skrzynia biegów w budżetowym aucie

Cześć,
    szukam niedrogiego auta (5-10 tys. zł) z automatem. Im młodsze, tym zwykle lepsze (mniej wyeksploatowane) auto, jednak często młodsze = mniejsze. A mam wrażenie że do aut miejskich i kompaktowych często trafiały tańsze skrzynie, częściej zautomatyzowane czy półautomatyczne, niż klasyczne. Nie znalazłem nigdzie zestawienia którym modelom można ufać. Jedynie wskazania na auta francuskie gdzie trafiały skrzynie Aisin (nie jestem pewien modeli, jednak w Citroenach C2/C3 automaty się nie spisują). Ople Corsy C miały skrzynie półautomatyczne oraz klasyczne automaty (sprzęgane chyba wyłącznie z 1.4). Niestety, podaż tych drugich na naszym rynku jest b. ograniczona względem półautomatów.
    Co jeszcze możecie polecić w cenie 5-10 tysięcy? Właściwie chodzi o samochód na pewien czas, do powrotu do zdrowia po zabiegu.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Może PT Cruiser z LPG? do 10 000 zł można już coś znaleźć, sporo automatów.
    Jeździłem nim 2,5 roku, został w domu - jeździ ojciec i nie chce zmieniać ani oddawać, bo nie ma powodu. Jest wygodny i się nie psuje, no i dalej cieszy wyglądem.
    Zrobił ~90 000 km, o dziwo świetnie się sprawuje, nie rdzewieje, nie ma żadnych poza eksploatacyjnych awarii, prosta 4 biegowa skrzynia, wolna ale działa płynnie, a moment silnika 2.4 pozwala na to by przy 100 km/h nawet przy 4 biegach mieć ~1800 obrotów.
    W dodatku jak masz problemy po zabiegu, to dużym plusem PT jest bardzo wygodne wsiadanie.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

To jest jedna z niewielu sytuacji gdzie pt cruiser serio jest rozsądną propozycją : D Stary mercedes klasy a też dość często występował z klasycznym automatem
    można też poszukać okrutnie brzydkiej micry, miała udaną bezstopniową skrzynię

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie

Ja bym szedl w PT Cruisera, A W168 ma znajomy do sprzedania pieknego ale ponad budzetem niestety. Poza tym te skrzynie nie naleza do najtrwalszych, czesto sie psuja , naprawiac za bardzo nie ma komu u rynek wtorny pod tym wzgledem jest niezwykle ubogi.

Auto
    Astra II

Domyślnie

Dzięki za odpowiedzi PT Cruiser - nie wpadłem, idealny pomysł Tak jak można nie koniecznie być przekonanym do wyglądu i pochodzenia, to wyższe siedzisko i automat pasują super. Model do sprawdzenia.

A gdyby szukać czegoś tańszego? PT idealnie mieści się teraz w widełkach do 10 tys. z rezerwą na pakiet startowy.
    Ale co można wziąć uwagę w niższej cenie?

Auto
    Astra II

Domyślnie

Kończąc temat można powiedzieć, że wpadła inna propozycja od dżonego
    Mianowicie po ograniczeniu początkowego budżetu, wpadł poprzednik PT, którym jeździł dżony, W202 - dobrze pamiętam ?
    Autko sprawuje się dobrze, jeden z nielicznych oglądanych samochodów w tym budżecie, w którym skrzynia nie szarpie. Jest po wymianach w zawieszeniu, silnik działa bez zarzutu no i ma klimatyzację

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Dobrze pamiętasz, miałem kiedyś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cf524f44a9f4ba43gen.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	50.6 KB
ID:	6273
    jedyne co mi w nim nie pasowało to właśnie manual i brak klimy, czyli rzeczy, które Ty posiadasz.
    Gratulację
    Jak wrażenia z jazdy? IMO wciąż bardzo przyjemne i relaksujące auto w jeździe.
    Całościowo lepsze niż PT Cruiser.
    I jak z rdzą?

Auto
    Astra II

Domyślnie

Dzięki
    1.8 122KM, zupełnie wystarczająco odpychają auto po mieście, a i na trasę wystarczy.
    Jeździ się faktycznie przyjemnie, nie wzruszony na dziurach, a i wyciszenie z 1995 roku dobrze izoluje od tego co dzieje się na zewnątrz. Twój w tym odcieniu i na alufelgach wyglądałby dziś ciągle świetnie, inaczej granatowy Classic na kołpaku
    Ale to kwestia wosku i nowego zestawu kół na wiosnę

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Też miałem 1.8 122 km, miałem wrażenie, że w mieście sobie gorzej radził niż w trasie tzn. do tych 60 km/h przez zestopniowanie skrzyni był dość ospały(manual), później już było ok, spokojnie można było nim latać po autostradach czy drogach szybkiego ruchu i nie męczył się tym. Poza tym niewiele palił, w trasie średnio 8 litrów LPG, PT co prawda jest szybszy, ale przy podobnej spokojnej jeździe pali ~12, w mieście różnica 4 litrów też zachowana.
    Także chyba nawet lepszy wybór niż PT, w mieście zdecydowanie bo W202 jest bardzo zwrotne.
    Masz 4 czy 5 biegową skrzynię?
    Jak z wsiadaniem?
    BTW: Załóż temat

Auto
    Astra II

Domyślnie

Odpowiadając jeszcze na wcześniejsze pytanie, wykwity rdzy wokół zamka na klapie, wokół anteny na tylnym błotniku. Problem z wodą w bagażniku spowodowany zgniciem rynienek odpływowych już zlikwidowany
    Autko faktycznie relaksacyjne, w ogóle nie prowokuje do szybszej jazdy, tylko zachęca do, może ospałego, toczenia się. Skrzynia 4 biegowa.
    Spalanie póki co dość wysokie, bo blisko 12l PB. Ale to pierwszy bak, sprawdzanie jak się rozpędza, krótkie dojazdy do sklepu, czemu ma też służyć.
    Wsiadanie ok, nie jest to vanowata sylwetka PT, ale też nie sportowa CRX

Temat myślę wpadnie, niech zrobi się nieco ładniejsza pogoda na zdjęcia

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów