Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: 2,0 TFSI

Awatar Rules

Domyślnie 2,0 TFSI

Naczytałem się opinii na różnych forach, ale chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tego silnika. Wiem, że biorą olej, ale chyba nie ma obecnie "nowego" silnika bez wad. W grę wchodzi samochód z przebiegiem do 100 tyś km (oczywiście możliwie jak najmniejszym). Mieliście/macie kontakt z tym motorem, jakie są Wasze doświadczenia? Z góry dziękuję za pomoc.

Domyślnie

Remont zawsze przed 200 000km. Po mniej więcej 100 000km bierze olej w ilościach nawet ponad 1l/1000km. Kupa nie silnik.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Też się zastanawiam czy są jeszcze obecnie silniki godne polecenia. Niestety prawie wszystkie mają już małą pojemność i turbo
    Na myśl przychodzi mi tak na szybko tylko SkyActive od mazdy.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Są. Odstają osiągami i spalaniem na papierze.
    Toyota ma wolnossące V6 i V8, podobnie Jeep tak na szybko.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

No wlasnie - na papierze.

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

No ale chodzi o silniki które są dla kowalskiego. Czyli R4 a nie V6 i V8 . Kiedyś wybór wśród R4 np.1.8 czy 2.0 był ogromny. Dzisiaj to okazy na wyginięciu.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Domyślnie

Skoro jest mowa o 2.0TSI to dlaczego mamy nie pisać o japońskich V6? Myślę że taka wolnossąca szósteczka będzie dla Kowalskiego lepszą opcją od 2.0TSI

Awatar Rules

Domyślnie

Problem z japonskim V6 jest taki, że montują go tylko w japońskich autach, a na poważnie to V6 jest po prostu za duże. Samochód będzie robił ok 10tyś km rocznie, glównie po mieście. Wybór padł na A4 B8 avant. A co z 1,8TFSI?

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

To jest prawie ten sam silnik co 2.0, żre olej jakby chciał zostać dieslem, chociaż z tego co kojarzę to jakoś w 2011 zmodernizowali tłoki i pierścienie i po tym roczniku jest lepiej. Co ciekawe 2.0 tsi z a4 b7 ze starej rodziny tak oleju nie konsumował, więc vw trzyma poziom.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Ja bym omijał 2.0TFSI szerokim łukiem. Kwestia też, którą wersję chcesz kupić. Olej brały 211KM, w 225KM niby poprawili, ale znam przypadek, gdzie po ok 20k km (niecały rok użytkowania od nowości) turbawka się rozpadła...
    A o tych najnowszych 2.0TFSI 252KM nie mam pojęcia.

EDIT: ok, teraz dopiero doczytałem jaki model auta... Czyli byłoby to 2.0TFSI 211KM.

Z tego co wiem 1.8TFSI nie brało w ogóle oleju, jednak jak dla mnie ten silnik jest za słaby na to auto (jeździłem A5 z tym silnikiem) - spalanie masz podobne, jak nie większe niż w 2.0TFSI, bo silnik się męczy, kręci, a auto i tak nie idzie w ogóle.

Szczerze to nie brałbym w ogóle A4 pod uwagę, jeśli głównie do miasta. Za ciężkie i mało zwrotne. Może lepiej 320i kombi? Albo w ogóle 'niepremium'?
    Ostatnio edytowane przez Xerox ; 10-10-2016 o 11:04

Uprawnienia umieszczania postów