Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Audi S6 | PIERWSZA JAZDA

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Audi S6 | PIERWSZA JAZDA

Zapraszam Was do dyskusji na temat pierwszej jazdy Audi S6 - tym razem zastanawiamy się, czy S6 może być alternatywą dla potężnego, lecz występującego tylko jako kombi RS6..

Fotogaleria: 48 zdjęć

Autorem tekstu jest Marcin Pakulski z Project Automotive, któremu to dziękujemy za pomoc w realizacji materiału.
    Ostatnio edytowane przez MCL ; 11-10-2016 o 11:52

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Nie wiem po co na początku jest napisane o układzie V, przecież nikt już nie robi ośmiocylindrowych rzędówek, więc jak jest osiem cylindrów to musi być układ V. Ostatnim samochodem z silnikiem R8 był chyba mercedes 300 SLR, a drogowego ośmiocylindrowego boxera nie było chyba nigdy, chociaż porsche chciało takiego sklepać do 911. H8 też nikt nie zrobił do samochodu, U8 też nikt, X8 nigdy nie wyszło poza fazę prototypu.
    Układ widlasty nie jest żadną zaletą, jest po prostu kompromisem wynikającym z upakowania ośmiu cylindrów w jak najmniejszej komorze silnika.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Czyli jak chcemy sedana, to S6, a jak kombi to RS6? - dobrze rozumiem, że nie ma innego wyboru?
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Nie, bez problemu możemy kupić S6 kombi

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Chyba sie starzeje, ale nawet fajne to S6. Jesli je traktowac tylko jako auto na codzien, to oprocz ceny I spalania nie ma sie do czego przyczepic. Jednak naped na 4 kola dla mocy powyzej 300koni to 'must have', jesli chce sie z tej mocy korzystac bezpiecznie.

Awatar Rules

Domyślnie

Miałem przyjemność pojeździć trochę poprzednim S6 i poza fenomenalnym silnikiem zapamiętałem strasznie twarde zawieszenie. Z tekstu wynika, że w nowym modelu jest o wiele lepiej, a jak wygląda porównanie komfortu jazdy pomiędzy S6, a RS6?

Auto
    Lexus_LS

Domyślnie

Auto fajne, kolor słaby. Szary Daytona najlepiej wg mnie pasuje do A7.
    Także jestem ciekaw komfortu jazdy bowiem test w tym miejscu brzmi raczej jak cytat z materiałów prasowych niż opisanie odczuć autora

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

RS6 jest zadziwiająco komfortowe - przy ustawieniu zawieszenia w tryb Comfort można spokojnie podróżować po naszych drogach. W Sporcie jest znacznie sztywniejsze, ale wciąż nie męczy kierowcy. S6 można podobnie opisać, tylko nawet w sportowym ustawieniu jest lekko pływające.
    #drivetastefully

Domyślnie

rs6 bije wszystkie kombiki, i ceną oraz resztą elementów. Co do sedana s6, Mnie niestety sedany się nie podobają. Audi formatu sline jest bardzo charakterystyczne, przede wszystkim sportowy charakter auta jest wielkim atutem, osiąagi również niczego sobie, bardzo dobry komfort jazdy

Uprawnienia umieszczania postów