Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: wymieniać czy szpachlować elementy ??? foto

Domyślnie wymieniać czy szpachlować elementy ??? foto

Mam dylemat w mojej 3 trafiłem szkode i robię ją na AC
    rzeczoznawca z ubezpieczenia dał w ocenie: do naprawy drzwi i błotnik... ok ale mogę się uprzeć w ASO ze chce
    wymiany błotnika i drzwi... pytanie czy się opłaca mi wycinać ten błotnik....i wymieniac drzwi.
    samochód jest zdrowy bez wcześniejszych napaw B-L, na drzwiach jest małe wgniecienie co też trudno uchwycic
    na zdjęciu... (na dole). Jak radzicie ? troche obawiam sie wycinki błotnika ... same drzwi chyba móglbym wymienic ...?
    generalnie wiem że mają sposoby na wyprostowanie "w miarę tych wgięć" i szpachli jest bardzo mało. z drzwiami tez się troche obawiam że
    element ruchomy i szpachla może "odpaść"

zdjęcia

Domyślnie

Żaden z tych elementów nie kwalifikuje się do wymiany. Jeżeli naprawisz to w ASO, to zostanie wymienione poszycie zewnętrzne drzwi tylnych, a nadkole tylne zostanie wyciągnięte. Przy takim uszkodzeniu, wymiana poszycia nadkola tylnego jest całkowicie bezsensowna. Dodatkowo jeśli chcesz wymieniać nadkole, bo boisz się szpachli to... jak myślisz, co jest w miejscu spawu nowego poszycia na słupku, oraz progu we wnęce ? Sporo szpachli niestety, finalnie więcej i grubiej niż wejdzie Ci na wyprostowanie wgniecenia. Z wymianą poszycia nie będzie ani ładniej, ani lepiej. Oczywiście obowiązkowo lakierowanie również drzwi przednich oraz zderzaka wraz z cieniowaniem słupka.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Z wymianą poszycia nie będzie ani ładniej, ani lepiej. Oczywiście obowiązkowo lakierowanie również drzwi przednich oraz zderzaka wraz z cieniowaniem słupka.
    czyli radzisz aby drzwi też nie wymieniać (poszycia) a naprawiać ?

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Nie jestem specjalista, ale kilka malych obcierek juz mialem I w Twoim przypadku po prostu bym to naprawil bez wymiany.
    Drzwi wygladaja na minimalnie uszkodzone, a nadkole pewnie da sie wyklepac I jak VectorOPC radzi, cieniowanie elementow przylegajacych.
    Bialy kolor chyba latwiej dobrac, niz metalik.

Domyślnie

lekkie uszkodzenia, na pewno nie będą wymienione, pozdrawiam

Awatar skynetic
    Auto
    Opel astra 1.54

Domyślnie

Ja kiedyś w swojej starej astrze to całe progi robiłem szpachlą z włóknem ( to ten rocznik w którym blacha na dole była tragiczna). Jak ładnie Ci ktoś zrobi/lub Ty sam to nawet różnicy nie zobaczysz
    Moja strona - www.skynetic.pl

Uprawnienia umieszczania postów