Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Samochód dla 2+2, Mazda 6 czy coś innego? 90-130 tys. zł max

Domyślnie Samochód dla 2+2, Mazda 6 czy coś innego? 90-130 tys. zł max

Cześć,

W skrócie najważniejsze informacje:

- obecnie jeżdżę Corollą 2003 r. 3-drzwiową (masakra)
    - urodziło mi się dziecko więc potrzebuję większego samochodu, niedługo w drodze będzie drugi potomek
    - zakochałem się w Mazdzie 6 sedan (ma większy rozstaw osi niż kombi, więc sedan, poza tym kombi brzydkie)
    - problemem jest fakt, że samochód muszę mieć wielozadaniowy, często przewożę ciężkie kartony z firmy do domu, z domu do firmy, z firmy o pracowników- średnio 200-300 kg, np. 10 kartonów po 30 kg, są miesiące że jest tego dosyć dużo, są miesiące że praktycznie nic nie wożę, nie ma to wpływu na obroty firmy, jest to sprawa raczej losowa i trudna do przewidzenia- za mało tego raczej jest żeby mieć dwa samochody, z czego jeden będzie stał i się przez większą część czasu kurzyć
    - nie wiem czy samochód nie powinien mieć mocniejszego i wyższego zawieszenia żeby mi szczególnie tył nie siadał od ciężaru
    - nie podobają mi się kombi, nigdy nie myślałem o VANach czy SUVach
    - chciałbym kupić samochód który ma nową budę i jego wygląd nie zestarzał się i nie zestarzeje się szybko
    - preferuję benzynę, skrzynię manual, jeżdżę 90% po mieście i obwodnicy, czasami po województwie i jakaś trasa (dosyć rzadko)
    - oprócz Mazdy 6 nic mi się nie podoba może z wyjątkiem Audi A5, Range Rover Evoque, kiedyś Citroen C5, Alfra Romeo 159. Podobają mi się samochody agresywnie wyglądające i których nie ma pełno na ulicach. W życiu nie kupiłbym Skody czy Passata
    - nie wiem czy iść w kierunku Mazdy CX9 lub Fiata Freemont, ale po co mi takie bydlę? Siedzi się w tym jak w traktorze i cholernie dużo pali, w USA się sprawdzi, bo tanie paliwo a u nas... Poza tym jeżdżę po asfalcie, czy jest sens zastanawiać się nad SUVem przez pryzmat wyłącznie dziur czy leżących policjantów itp...

Nie wiem jak połączyć marzenia, użyteczność (firma) i transport dla rodziny. Życie ma się jedno. Nie chcę jeździć dostawczakiem czy Skodą Fabią

Co możecie doradzić?

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Akurat Audi A5 Sportback byłoby niezłym kompromisem, ponieważ to jest liftback, czyli taki hatchback co wygląda jak sedan a ma pojemność kombi :-)
    do przewożenia kartonów, worków z ziemiakami czy innych wózków jak znalazł ;-)
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Lorenzo
    Auto
    Audi A4 B6

Domyślnie

Szukaj czegoś z pneumatyką, takie zawieszenie się lepiej sprawdza w przypadku dużego obciążenia - tył się sam poziomuje i przez to nie siada. Większość C5 ma właśnie takie zawieszenie; niestety to już dość wiekowy model - jest świetna propozycją w przedziale 30-40 tys ale nie Twoim.
    Szkoda, że nie może być kombi bo to mocno ogranicza pole wyboru - Audi A6 allroad byłby właśnie taką ciekawą opcją.
    Rozważ zatem Mercedesa W212 albo A6 C7, oba miały wyposażenie pneumatyczne jako opcję.
    Z suvów godne polecenia i dopasowane do Twoich potrzeb są imo Volvo XC60 i Audi Q5, bynajmniej daleko im do traktorów; jednak w nich z tego co mi wiadomo było dostępne tylko klasyczne zawieszenie.

Domyślnie

Bardzo fajne propozycje tych Audi A5, A6 i Mercedesa tylko jest jeden problem- nie stać mnie, przekroczyłbym budżet. Nie wiem może jakaś wersja demonstracyjna, ale i tak pewnie przekroczyłaby mój budżet. Chcę wydać maksymalnie 130 tys zł brutto- nowy samochód- leasing.

Domyślnie

Jeżdżę jako jednym z aut Mazdą 6 sedan 2.0 165KM - jeśli chcesz przewozić ciężary lub jeździć z 3-4 osobami na pokładzie to radzę się zastanowić. Auto z tym silnikiem jako tako radzi sobie z 1-2 osobami na pokładzie. Wyprzedzanie oznacza redukcję do 3-4 biegu i niewiele się dzieje. Kiedy przesiadam się z innych aut mających podobną moc i uturbionych podczas wyprzedzania potrafi podnieść mi się ciśnienie bo trzeba brać poprawkę na dłuższy czas wyprzedzania. Za mały moment i moc maksymalna która pojawia się zbyt późno - niestety. W budżet wpada 2.2 diesel 150KM który w opiniach jest całkiem przyzwoity ale zdarzają się awarie. 2.5 i 2.2 175KM poza budżetem chyba, że Demo. Bierz skórę w skypassion bo materiał jest przaśny i łatwo czepia się brud.

Plusy - prowadzenie, skrzynia manualna, wyposażenie, wyważenie (jak na FWD), b. duży i ustawny bagażnik (nie patrz na litraż katalogowy), dużo miejsca z tyłu, 3 lata i brak usterek, precyzyjny układ kierowniczy chociaż w środkowym położeniu stawia za mały opór, bardzo niskie spalanie jak na klasę średnią (6,0-6,4 w trybie mieszanym), na R17 niezły kompromis między komfortem jazdy a tłumieniem nierówności.

Audi A5 Sportback jest b. ciasne z tyłu.

Jeśli chcesz wozić rodzinę/ciężary pomyśl o aucie, które posiada od dołu co najmniej 250-300Nm i turbinę i dostępne w środkowym zakresie 4000-5000obr./min co najmniej 150-160KM.

Sam ostatnio miałem budżet do 130tys i też miałem problemy z wyborem, ale 2 dni temu odebrałem furę i jestem zachwycony

Domyślnie

W tytule tematu pisałem budżet 90-130 tys. a prawie wszystkie Wasze propozycje przekraczają budżet.

Sam ostatnio miałem budżet do 130tys i też miałem problemy z wyborem, ale 2 dni temu odebrałem furę i jestem zachwycony
    Co kupiłeś?

Domyślnie

Volvo V40 T4 190KM 300Nm 6 automat VOR. Dla mnie to najlepsze auto w swojej klasie zarówno wśród zwykłych kompaktów jak i tych "premium". Ale to nie jest samochód dla dużej rodziny i do wożenia dużych bagaży.

Domyślnie

Tomek,
    czy możesz polecić coś oprócz Mazdy? Zakochałem się w Mazdzie, ale czy jest jakaś alternatywa?

Mam budżet taki jak Ty miałeś, tylko potrzebuję większy samochód od Volvo, no i taki w którym upchnę trochę ciężarów...

Awatar Lorenzo
    Auto
    Audi A4 B6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez garry2012 Zobacz posta
    - nowy samochód- leasing.

Wcześniej nic nie pisałeś, że musi być nowy, a jako, że zakładałeś RR Evouque, który jako nowy też przekracza budżet uznałem, że używane auto też w chodzi w grę. W przypadku nowych ciężko mi coś doradzić, szczególnie, że nie chcesz Skody więc Superb odpada.
    Weź jednak pod uwagę, że używane auto też można wziąć w leasing.

Awatar piotrt
    Auto
    levorg, giulietta

Domyślnie

z cyklu że każdy chwali swoje dorzucam mój wybór:
    subaru levorg
    w poprzednim roku mazda 6 była głównym konkurentem subaru /jeździem też superbrm, octawką, tusconem, foresterem.
    wybrałem subaru - polecam, 170km, 4x4, automat, kombi, prawie idealny rodzinny dupowóz, z mojego doświadczenia: rzadko spotykany na ulicy

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów