Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Samochód dla 2+2, Mazda 6 czy coś innego? 90-130 tys. zł max

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez garry2012 Zobacz posta
    Tomek,
    czy możesz polecić coś oprócz Mazdy? Zakochałem się w Mazdzie, ale czy jest jakaś alternatywa?

Mam budżet taki jak Ty miałeś, tylko potrzebuję większy samochód od Volvo, no i taki w którym upchnę trochę ciężarów...
    Zgadza się, ale podałeś spory rozstrzał cenowy. Postawiłeś też wymagania, które spełniają auta klasy średniej nie premium, względnie większe kompakty kombi. Nie znajdziesz w takim towarzystwie auta, które chwyta za serce bardziej niż Mazda 6.

Kupowanie teraz auta klasy średniej nie premium jest trudne, bo najciekawsi gracze dopiero nadejdą:
    I-II kwartał to nowa Insignia - auto będzie potężne i lżejsze od obecnego i zapewne otrzyma nowy silnik 1.6 T 200KM co pozwoli mu na osiągi ca. 8-8,5s 100km/h
    II-III kwatał to nowy Volkswagen CC - wnętrze jak w zwykłym passacie ale dużo ładniejsza linia - auto również będzie wielkie

Co do obecnego wyboru w górnej granicy 130 tys brutto można poszukać lub wynegocjować
    1) Volvo V60 T3/T4 manual raczej ubogo wyposażone, konstrukcja już dość stara,
    2) Audi A4 B7 Sedan/Avant manual - być może znalazłoby się jeszcze coś na stoku - 1.8 TFSI z 2015
    3) MB C180 Sedan - być może jakieś demo albo ubogą nówkę z manualem,
    4) BMW daje spore rabaty na trójkę może 320i w manualu też z uboższym wyposażeniem?
    5) były jakiś czas temu w salonach 320i GT w przeciętnej konfiguracji za ca. 134 tys
    6) były jakiś czas temu w salonach A5 Sportback 1.8 TFSI 144KM w salonach nówki z podstawowym wyposażeniem za 130-140 tys
    7) reszta to znana dobrze wyposażona klasa średnia Passat nawet 2.0 TSI 220KM, podobnie Superb, na obecną Insignie będą pewnie spore rabaty, podobnie na Mondeo.
    z kompaktów: doskonale wyposażone po rabatach Leon Xperience 1.8 TSI 180KM, Leon Cupra 290, Golf Alltrack 1.8 TSI 180

Może warto spojrzeć na Alfę Giulię 2.0 T 200KM? albo na coś z oferty Infiniti - Q50 2.0 T 211KM?

Generalnie polecam pobiegać po salonach. Ja zaczynałem od fascynacji Cuprą 280KM, Golfem GTI i BMW serią 1 a skończyłem z Volvo V40 i uważam, że to był najlepszy wybór - mam nadzieję, że będzie bezawaryjnie

Co do dolnej granicy: ca 90 tys brutto:
    1) cała klasa kompakt - do wyboru do koloru
    2) być może warto spojrzeć na wchodzącego Civic 1.5 182KM - będzie chyba w sedanie

Domyślnie

Wcześniej nic nie pisałeś, że musi być nowy, a jako, że zakładałeś RR Evouque, który jako nowy też przekracza budżet uznałem, że używane auto też w chodzi w grę. W przypadku nowych ciężko mi coś doradzić, szczególnie, że nie chcesz Skody więc Superb odpada.
    Weź jednak pod uwagę, że używane auto też można wziąć w leasing.
    No faktycznie. Mam na myśli nowy samochód. Budżet max 130 tys. brutto. Pisałem, które samochody mi się podobają a nie które biorę pod uwagę, ale pisałem skrótami, więc przepraszam za dwuznaczności

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Talisman 1.6/150 bena.

Domyślnie

Przy takich ciężkich kartonach, i nie kombi, to tylko liftback. Bagażniki w sedanach mają mały otwór załadunkowy i wyciąganie pakunków zza kanapy to mordęga. Mam półroczne Mondeo 1.5 160 KM titanium za niecałe 100 tys zł, za 130 brutto po rabatach możesz mieć już praktycznie pełen wypas z benzyną 200 KM albo dieslem 190, nawet z 4x4.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Tomek Switalski Zobacz posta
    2) Audi A4 B7 Sedan/Avant manual - być może znalazłoby się jeszcze coś na stoku - 1.8 TFSI z 2015
    Tu kolega ma na myśli zapewne A4 B8. Sedan nie jest zły pod względem pojemności, ale jednak to sedan - bagażnik głęboki i pojemny, ale dość wąski otwór. Dla rodziny spoko, do kartonów raczej nie...

5) były jakiś czas temu w salonach 320i GT w przeciętnej konfiguracji za ca. 134 tys
    Jak znajdziesz w tej cenie to byłby mój faworyt. 3 GT jest naprawdę bardzo pojemne + dużo miejsca z tyłu (ta sama płyta co 5er, a nie 3er). Bagażnik jak w hatchbacku, dużo się zmieści, wygodny na trasy i zwrotny jak na rozmiar (RWD).

Może warto spojrzeć na Alfę Giulię 2.0 T 200KM?
    Bagażnik tam jest malutki (pomimo 480l katalogowych!), o wiele mniej miejsca i gorszy układ niż w A4 B8. Jestem fanem tego auta, ale bym nie polecił dla rodzinki 2+2 (przynajmniej dopóki są małe dzieci).
    Ostatnio edytowane przez Xerox ; 21-10-2016 o 09:24

Domyślnie

Zgadza się Xerox, miałem na myśli B8.

Co do propozycji Mondeo, zastanawiam się gdzie to auto gubi KM, silniki ma mocne, masę zbliżoną do konkurencji ale dane katalogowe są takie, jakby auto gdzieś gubiło 10-15% w stosunku do konkurencji.

Domyślnie

Moja kosiarka 1.5 ma 9 s z hakiem do 100, także nie jest źle. W tym budżecie możesz spokojnie brać 2.0 turbo w wersji 200 KM, później wystarczy "uruchomić" w komputerze wersję 240 KM (szczegóły na forum Forda) i raczej nie będzie Ci brakowało. Auto nie porywa jakością wykończenia ale bardzo je polubiłem - takie solidne żelazo. Zaznaczę że zawodowo mam okazję jeździć dużo droższymi i znacznie mocniejszymi furami więc raczej trudno mnie "porwać"

Domyślnie

były jakiś czas temu w salonach A5 Sportback 1.8 TFSI 144KM w salonach nówki z podstawowym wyposażeniem za 130-140 tys
    Jak nie Mazda 6 to myślę właśnie o Audi A5, ale ma mniejszy bagażnik i mało miejsca na tylnej kanapie jak za taką kasę, łatwo może przekroczyć budżet i więcej pali od Mazdy, wyposażenie też słabsze, bo w Audi płaci się za każdą rzecz z osobna, więc jak dla mnie dużo wad jakbym poszedł w tym kierunku.

- - - Aktualizacja - - - -

Będę się zastanawiać i porównywać:

- BMW 320i GT (dzięki za propozycję)
    - Mazdę 6 Sedan
    - Audi A5 Sportback

- - - Aktualizacja - - - -

Akurat Audi A5 Sportback byłoby niezłym kompromisem, ponieważ to jest liftback, czyli taki hatchback co wygląda jak sedan a ma pojemność kombi :-)
    Naprawdę A5 ma pojemność zbliżoną do kombi? A co z tylną kanapą, da radę z tyłu wytrzymać trasę np. przez całą Polskę?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów