Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Peugeot 208 GTi FL | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Peugeot 208 GTi FL | TEST

#drivetastefully

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

jakoś nie przekonują mnie argumenty w teście - trochę zbyt dużo negatywnych informacji....a to naprawdę bardzo dobry mały hothatch

nieco bardziej kompromisowy od reszty stawki w tej klasie, ale za to przyjemniejszy w codziennym obcowaniu
    na wielki plus dla mnie to właśnie stonowany wygląd zajebiscie podkreślony lakierem - dla mnie zdecydowanie najfajniejsze auto w klasie

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

AdamS zgadzam się, mnie dziwią szczególnie dwie uwagi:
    " Mamy tu kierownicę z grubym, bardzo dobrze wyprofilowanym, spłaszczonym u dołu wieńcem, która swoimi rozmiarami nie odbiega od cywilnej wersji 208. Mnie takie rozwiązanie niestety nie odpowiada – przy dużych prędkościach zmiana toru jazdy wymaga większego wyczucia i skupienia u kierowcy. Niewielkie koło kierownicze daje przyjemne odczucia, ale moim zdaniem znacznie lepiej sprawdza się w słabszych, mniej wymagających odmianach."

"Peugeot postawił na stabilność i patrząc z perspektywy młodego kierowcy żądnego (czasem bezsensownych) wrażeń, chyba odrobinę przedobrzył. 208 GTi nie ma tak wyraźnej tendencji do wyrzucania tyłu na dohamowaniach, jak Fiesta ST. Z jednej strony – należy się uznanie za dopracowaną konstrukcję. Z drugiej jednak, nadrzucanie tyłu w zakrętach daje sporo zabawy wtedy, gdy nie liczą się sekundy, a czysta frajda z jazdy. "

Samochód robi coś dobrze ( ma precyzyjny układ kierowniczy i dobrze się prowadzi) i obiektywnie ciężko się do tego doczepić, ale autor oczekuje czegoś innego.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 31-10-2016 o 22:01

Domyślnie

Testujący oczekuje więcej radości z jazdy, naturalne że tego wymaga w przypadku hothatcha, to nie jest test dostojnego auta rodzinnego Test jest subiektywnym opisem wrażeń testującego, powinniśmy już zdążyć zauważyć że red. Kopyciński mocno skupia się na wrażeniach jakie auto daje podczas dynamicznej jazdy, biorąc pod uwagę auta jakie zazwyczaj testuje - bardzo dobrze. Ponadto wyraźnie jest opisane że to tylko dodatkowa informacja, a nie wskazanie czy to wada czy zaleta, każdy sam to może ocenić. Nie wiem w czym widzicie problem

Zdziwiły mnie uwagi nt. opóźnionej reakcji na gaz. Jeśli dobrze pamiętam to w dotychczasowych testach 1.6THP - m.in. w 308GTI, zawsze chwalono spontaniczność tej jednostki.
    "z kolei uciążliwa obsługa multimediów wymaga po prostu wdrożenia nowego systemu" to jest zupełnie inny system niż ten przed liftem, czy zmienili tylko szatę graficzną?

Lakier robi fenomenalną robotę, a zdjęcia kradnę na tapetę

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AdamS Zobacz posta
    jakoś nie przekonują mnie argumenty w teście - trochę zbyt dużo negatywnych informacji....a to naprawdę bardzo dobry mały hothatch

nieco bardziej kompromisowy od reszty stawki w tej klasie, ale za to przyjemniejszy w codziennym obcowaniu
    na wielki plus dla mnie to właśnie stonowany wygląd zajebiscie podkreślony lakierem - dla mnie zdecydowanie najfajniejsze auto w klasie
    Z tą przyjemnością na co dzień właśnie nie do końca jest tak super. Owszem, zawieszenie robi fajną robotę, ale już długi skok pedału sprzęgła niezbyt. Skrzynia zresztą podobnie.

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    AdamS zgadzam się, mnie dziwią szczególnie dwie uwagi:
    " Mamy tu kierownicę z grubym, bardzo dobrze wyprofilowanym, spłaszczonym u dołu wieńcem, która swoimi rozmiarami nie odbiega od cywilnej wersji 208. Mnie takie rozwiązanie niestety nie odpowiada – przy dużych prędkościach zmiana toru jazdy wymaga większego wyczucia i skupienia u kierowcy. Niewielkie koło kierownicze daje przyjemne odczucia, ale moim zdaniem znacznie lepiej sprawdza się w słabszych, mniej wymagających odmianach."
    Może rzeczywiście wyszło trochę tak, jakby nie pasowało mi dobre wyprofilowanie.

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    "Peugeot postawił na stabilność i patrząc z perspektywy młodego kierowcy żądnego (czasem bezsensownych) wrażeń, chyba odrobinę przedobrzył. 208 GTi nie ma tak wyraźnej tendencji do wyrzucania tyłu na dohamowaniach, jak Fiesta ST. Z jednej strony – należy się uznanie za dopracowaną konstrukcję. Z drugiej jednak, nadrzucanie tyłu w zakrętach daje sporo zabawy wtedy, gdy nie liczą się sekundy, a czysta frajda z jazdy. "

Samochód robi coś dobrze ( ma precyzyjny układ kierowniczy i dobrze się prowadzi) i obiektywnie ciężko się do tego doczepić, ale autor oczekuje czegoś innego.
    Hothatche to samochody, które nie zawsze trzeba oceniać obiektywnie. Ale spokojnie, Fiesta lubi wyrzucać tył, ale też nie jest idealna

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Zdziwiły mnie uwagi nt. opóźnionej reakcji na gaz. Jeśli dobrze pamiętam to w dotychczasowych testach 1.6THP - m.in. w 308GTI, zawsze chwalono spontaniczność tej jednostki.
    "z kolei uciążliwa obsługa multimediów wymaga po prostu wdrożenia nowego systemu" to jest zupełnie inny system niż ten przed liftem, czy zmienili tylko szatę graficzną?)
    Opóźnienie jest takie... zerojedynkowe (wiem, ostatnio nadużywam). Nie jest może duże, ale denerwujące, szczególnie, jeśli szybko zmieniamy biegi.

Co do ekranu - nie jestem w stanie odpowiedzieć. Jest bardziej intuicyjny i naprawdę w porządku zaplanowany, ale z jakiegoś powodu znów miałem problemy z jego działaniem.

Uprawnienia umieszczania postów