Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Volkswagen wycofuje się z WRC pod koniec bieżącego sezonu | NEWS

Auto
    służbowe

Domyślnie

Sam sobie odpowiedziałeś, nie było internetów i mediów - nie było tak samo. Zresztą popatrz teraz na sportowców, to z małymi wyjątkami chłopcy, produkt na użytek koncernów a nie mężczyźni. Widziałeś jakieś łzy przedstawiciela VW ogłaszającego, że odchodzą z WRC? Ja nie. Za do kojarzę łzy gościa ogłaszającego, że Honda?Toyota? odchodzi z F1
    Teraz co najwyżej można oglądać łzawy teatrzyk "sportowców" złapanych na dopingu "oni nie wiedzieli, zanieczyszczone odżywki"
    No i pytanie zasadnicze, skoro było tak samo, to dlaczego od sportów typu WRC i F1 odwracają się fani?
    Ostatnio edytowane przez Krazy ; 02-11-2016 o 17:17
    ----------------------------
    Aaron Szechter (Adam Michnik) - Polacy to stado tępych baranów (już nieaktualne)

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

Krazy - niestety (w tym wypadku) Seth ma racje, hajs idzie tam, gdzie najwieksza szansa na sprzedanie produktu. Ma tez racje, ze spada zainteresowanie rajdami. Rajdy, jak i WTCC to byl boom lat 80-tych i 90-tych, a teraz moda zrobila sie na F1 i drift, bo media promuja ten stance, bo to takie cool jezdzic ze zderzakiem na trytytkach, zaspawanym dyfrem i miec negatywny kamber w ruchu ulicznym (chyba sie starzeje sie). Wracajac do tematu to zmienila sie tez troche taktyka zarabiania koncernow, firmy wiecej zarabiaja na czesciach (serwisach) i akcesoriach niz na sprzedazy aut ... mix tego wszystkiego sprawia, ze jest coraz mniejsze zainteresowanie rajdami = mniejsze dochody = mniejsze zaangazowanie.

A jak chcesz lzy i ogolnie jakies histerie udawane, to polecam jakikolwiek show made in US&A. :P
    Shadows| MotorPunk | Portfolio

Lubię chałwę.

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Niestety muszę się z tobą zgodzić .Firmy zarabiają sporo poza sprzedażą aut. W ten sposób koncerny zabiły cały rynek tuningu . Kiedy chodziłem jeszcze do samochodówki to sam się zaczytywałem w niemieckich magazynach , potem w polskim GT i przeglądałem katalogi D&W . Potem to nagle się skończyło. Dziś tuning to raczej coś dla majętnych > Wald , AC Schnitzer , Alpina , Mansory , Khan , Brabus .
    Co do dzisiejszych kierowców . Jakoś mnie nie rajcuje oglądanie np. Hamiltona tak jak kiedyś Raikkonena , Schumachera czy Massy. I tak wiele osób uważa co przekłada się na oglądalność.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

Mario - my sie po prostu starzejemy niedlugo zaczniemy pisac 'za naszych czasow sie ogladalo gwiazdy typu Sainz, McRae itd nagrane na vhs u kolegi, ktory ma satelite na Hotbird13 i Eurosport'. Tuning nie jest martwy, wrecz przeciwnie, moim zdaniem wybil sie w kosmos, tyle ze media przekazu sie zmienily. Gazety czy fora internetowe zastapily media spolecznosciowe i tam sie wszystko teraz 'dzieje'. Nie zgodze sie tez z Toba, ze tuning jest zarezerwowany dla wyzszych klas, zwlaszcza ze wiekszosc firm ktore wymieniles klepia kompletnie pozbawione gustu zabawki. Obecnie rynek jest zalany dodatkami do samochodow i praktycznie kazdy ze swoim budzetem moze cos podlubac. Tyle, ze nie kazdy powinien, ale to juz inna sprawa... tak samo jak odwieczny dylemat czy kupic felgi Rota za ulamek ceny oryginalnych, powiedzmy SSR... temat prawdopodobnie na dobry felieton, albo ksiazke ktorej nikt nie przeczyta, no chyba ze to bedzie modny ebook na kindle, albo cos z logo jablka zeby pasowalo do kubka ze starbucksa
    Ostatnio edytowane przez daboo ; 08-11-2016 o 12:52
    Shadows| MotorPunk | Portfolio

Lubię chałwę.

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez daboo Zobacz posta
    temat prawdopodobnie na dobry felieton, albo ksiazke ktorej nikt nie przeczyta, no chyba ze to bedzie modny ebook na kindle, albo cos z logo jablka zeby pasowalo do kubka ze starbucksa
    Padłem haha słuszna uwaga. No i faktycznie chyba się starzejemy . Dziś dla mnie tuning oznacza tylko zmianę kół na większe ( a i to bez przesady ) ew.obniżenie o 30-40mm , ciemne szyby i to tyle. No chyba że ktoś lubi dobre audio to można coś podłubać.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Pozytywne jest to, że moda na stance chyba przemija, IMO styl równie koszmarny co tuning francuski.

Awatar skynetic
    Auto
    Opel astra 1.54

Domyślnie

Najpierw Audi teraz Volkswagen :/. Moze czują że osiągnęli już wszystko pytanie co dalej z Latvalą, Mikkelsenem no i mistrzem świata Ogierem. Może dostaną nowe kontakty z innymi markami.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Ogier trafi prawdopodobnie do Citroena, a VW aby nie stracić na tej decyzji za dużo pieniędzy będzie sprzedawać Polo WRC homologowany na sezon 2017 prywatnym zespołom. Całkowicie więc Polówka nie zniknie z rajdowych tras. Toyota wchodzi do WRC więc Mikkelsen i Latvala też raczej mogą być spokojni. Miejsca starczy dla wszystkich. W razie czego wystawią trzeci samochód. Dla zespołu z dużym budżetem raczej to nie jest duży problem.

Awatar Rules

Domyślnie

Ogier trafi prawdopodobnie do M-Sportu, czyli Forda, chociaż nie zdziwię się gdyby nadal startował Polo WRC tyle, że w nie oficjalnym zespole typu Red Bull, czy Katar Team.

Awatar skynetic
    Auto
    Opel astra 1.54

Domyślnie

Tak chyba będzie http://sportowefakty.wp.pl/rajdy-sam...jednym-zespole . Swoją drogą na Baja Poland w tym roku spotkałem w miasteczku napraw Al-Attiyah. Mega śmieszny facet prawie pomyliłem go z mechanikami haha Ale jak zasuwa swoim Hiluxem to łooo!
    Moja strona - www.skynetic.pl

Uprawnienia umieszczania postów