Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80

Wątek: XC60 D3 Summum oska vs. Sportage GT-line 1.6 turbo 4x4

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Dzieki za wszystkie opinie.

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    (i czy 1.6 T-GDI nie pali jakoś dużo?
    do Volvo można wziąć Volvo Care/Care Plus, które temat przeglądów i eksploatacji przez 3 lata ogarniają.
    Spalanie bedzie na korzysc Volvo tylko na autostradzie, bo w miescie to sie nawet porzadnie nie rozgrzeje.
    Nie mozemy wziasc Volvo Care.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Rules Zobacz posta
    A którym tak po prostu lepiej Ci się jeździ?
    Do zadnego nie mozna sie przyczepic. Ale gdybym silil sie na obiektywizm, to chyba Kia jezdzi sie lepiej po autostradzie (lepiej wyciszona I mniej buja), ale jajkowaty wyglad nie do konca mi odpowiada. Z kolei Volvo jest bardziej komfortowe na dziurach.

Cytat Zamieszczone przez bascule Zobacz posta
    Ale z calym szacunkiem do Kii, nigdy nie wybralbym Kii ponad Volvo. Jezdzilem Volvo przez 4 lata na bardzo krotkich odcinkach i nigdy nie mialem problemow z DPFem. Co prawda byl to starszy 2.4L diesel, ale jakos mi sie nie chce wierzyc ze w nowszych jednostkach DPF bedzie dzialal gorzej. Testowales wogole te samochod? Bo dla mnie to miedzy Volvo i Kia jest ciagle przepasc. Chyba ze Kia wychodzi Ci duuzo taniej i sprawa rozbija sie o finanse.
    Roznica to 20tys pln na korzysc Kii.
    Co to znaczy krotkie dystanse, moglbys sprecyzowac? I jaki rocznika auta? Mial na pewno DPF?

Miedzy Volvo I Kia jest przepasc w 'image', ale szczerze mowiac znaczki nas nie pociagaja, a konstrukcyjnie Kia jest bardziej dopracowanym samochodem od XC60, po ktorym widac juz wiek konstrukcji. Z kolei Volvo ma 'to cos', sama masa drzwi kierowcy zrobila na mnie wrazenie.
    Jezdzilem oboma autami przez kilka dni.

Cytat Zamieszczone przez dave101 Zobacz posta
    No dobrze... ale aby mieć całkowity wgląd w sytuację podaj ceny za jakie masz oferty?
    Z tego co się orientuję to KIA nie daje zbyt dużych rabatów, za to VOLVO raczej pod tym względem jest znane
    Roznica cen po uwzglednieniu wszystkich znizek to 20tys pln na korzysc Kii.
    Ostatnio edytowane przez Piciu ; 07-11-2016 o 13:57

Auto
    firmowe

Domyślnie

Ale podaj ceny jakie masz na ofertach plus wartość rabatów?

Co innego wydać na KIA 110K a co innego na VOLVO 130K...

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Szczerze mowiac chce uniknac konkretnych kwot. Powiem tylko, ze oczywiscie na Volvo rabat jest duuuzo wiekszy I w sumie tylko dzieki temu zaczelismy sie nim interesowac.

Cennikowo Kia to 149000pln, a Volvo 215000pln.

Awatar bascule
    Auto
    klasyk w tedeiku

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta

Do zadnego nie mozna sie przyczepic. Ale gdybym silil sie na obiektywizm, to chyba Kia jezdzi sie lepiej po autostradzie (lepiej wyciszona I mniej buja), ale jajkowaty wyglad nie do konca mi odpowiada. Z kolei Volvo jest bardziej komfortowe na dziurach.
    Ja mam zupelnie inne wrazenia na temat Volvo. Wg mnie calkiem niezle radzil sobie na autostradzie i do tych 130-140 byl w miare cichy. Natomiast na nierownych drogach lokalnych (nawet nie dziurach, tylko takich pofalowanych ulicach) dosc brutalnie potrafil zabujac.
    Natomiast Kia dla mnie to miekkie zawieszenia i miekki uklad kierowniczy.

Roznica to 20tys pln na korzysc Kii.
    Co to znaczy krotkie dystanse, moglbys sprecyzowac? I jaki rocznika auta? Mial na pewno DPF?
    20 tys to dosc duzo kasy... musisz sam zdecywac.
    Ja mialem D5 z 2011 roku. Na pewno mial DPF, ktory zreszta czasem wypalal, widac to byl po znaczacym wzroscie spalania przez jakies 15 minut. Jezdzilem odcinki po 5-8 km, raczej "po miescie". Przejechalem 115Kkm przez 4 lata i zadnych problemow z DPFem nigdy nie bylo.

Miedzy Volvo I Kia jest przepasc w 'image', ale szczerze mowiac znaczki nas nie pociagaja, a konstrukcyjnie Kia jest bardziej dopracowanym samochodem od XC60, po ktorym widac juz wiek konstrukcji. Z kolei Volvo ma 'to cos', sama masa drzwi kierowcy zrobila na mnie wrazenie.
    Jezdzilem oboma autami przez kilka dni.
    I tu sie z Toba zgodze. Volvo ma "to cos", czego Kia jeszcze jakis czas miec nie bedzie. Naprawde uwazam, ze Kia robi fajne auta. Ale... a to fotele na dlugie trasy nie wygodne, a to uklad kierowniczy malo precyzyjny, a to plastiki niektore troche "tanie".... itd. To sa wszystko detale i to bardzo subiektywne. Ogladalem tez niedawno pod katem zakupu Kia Sorento. Swietne auto, ale ostatecznie nie kupilem... cos mi nie pasowalo.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Natomiast Kia dla mnie to miekkie zawieszenia i miekki uklad kierowniczy.
    Nie w nowym Sportage. Zarowno uklad kierowniczy, jak I zawieszenie w GT-line sa ok. Auto mniej sie buja, ale jest ciup twardsze.

.
    Ja mialem D5 z 2011 roku. Na pewno mial DPF, ktory zreszta czasem wypalal, widac to byl po znaczacym wzroscie spalania przez jakies 15 minut. Jezdzilem odcinki po 5-8 km, raczej "po miescie". Przejechalem 115Kkm przez 4 lata i zadnych problemow z DPFem nigdy nie bylo.
    Dzieki, bardzo cenna informacja. A zdazalo sie, ze musiales sciagac olej, bo jego stan rosl w wyniku miejskiej eksploatacji?

Jutro ostatnia faza 'negocjacji' z Kia. Podobno daja 2 darmowe przeglady w ramach 'wyprzedazy 2016'. Mam doskonalego negocjatora, wiec sam jestem ciekaw co wskora dodatkowo.
    Fajne jest to, ze auto dostepne prawie 'od reki'. Na XC60 czekanie 3-4 miesiace.

Tak, czy siak do konca tygodnia chcemy sie zdecydowac.
    Ostatnio edytowane przez Piciu ; 07-11-2016 o 20:32

Auto
    służbowe

Domyślnie

Czyli wynik z góry znany...pokuszę się o luźną interpretację
    "Prawda jest taka, że gdyby Volvo było w tej same cenie lub nieznacznie droższe, to nad wyborem nie zastanawialibyśmy się nawet sekundy.
    Jednak jest konkretnie droższe ale za to dali też konkretny RABAT. Żeby jednak utwierdzić się w przekonaniu, że kupujemy to, co chcemy, ponegocjujemy jeszcze RABAT w Kia i wyjdziemy zadowoleni"
    ----------------------------
    Aaron Szechter (Adam Michnik) - Polacy to stado tępych baranów (już nieaktualne)

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Ee, nie do konca.
    Z Volvo mamy naprawde swietna oferte, wiec logicznie trzeba otrzymac najlepsze co mozna ugrac z Kijany, zeby bylo fair.

Auto
    IP200 & MX-5

Domyślnie

Jestem fanem Volvo, ma na pewno jedne z najlepszych foteli o ile nie najlepsze. Z moich doświadczeń z jednym ze śląskich dealerów możliwy do osiągnięcia jest rabat na poziomie dwudziestu paru procent może pod trzydzieści w okresie końcoworocznym.

Kie polubiłem po tym jak tata kupił sorento rok temu, od tego czasu auto zdążyło przejechać 48k km z pełnym zadowoleniem kierowcy ze sprzedawcą do dzisiaj jestem w kontakcie bo równy z niego gość. Jak jadę sorento na przegląd to mi da jazdę próbną żebym się nie nudził w serwisie rabat do wyciągnięcia w okolicach 9-11% w zależności od finansowania. Z resztą przy wyborze auta mocno ciągnęło mnie do Kia ale wyszło jak wyszło i nie żałuję.

Piciu taka myśl jeszcze na koniec... kupujesz rabat czy auto, w którym masz/macie czuć się dobrze? A pewnie z obu będziesz równie zadowolony.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Sportage to dobre auto, dlatego sie wachamy. A autem ma jezdzic Zona, wiec moje odczucia sa mniej wazne tutaj.

Nie do konca rozumiem o co Wam chodzi z tymi rabatami.
    Porownuje ceny ofertowe obu aut I obecnie roznica to 20tys. To, ze Volvo dalo wiekszy rabat nie ma znaczenia - a moze inaczej, ma znaczenie, bo inaczej bysmy w ogole nie brali go pod uwage. A to, ze staram sie dostac jak najlepsza oferte z Kii to chyba normalne? No chyba, ze Wy spicie na pieniadzach I kupujecie za ceny katalogowe...

Auto
    IP200 & MX-5

Domyślnie

Ja tam walczę o 1% jak lew dlatego napisałem o jakich poziomach rabatów wiem, widziałem

Twoje wahanie nasunęło mi taką myśl, którą zakończyłem poprzedniego posta.

Mimo sympatii do Kia, przy takim wyborze przed jakim stoisz, poszedłbym do volvo.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów