Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Fabryka Bugatti w Campogalliano – Tu powstało marzenie | ARTYKUŁ

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Fabryka Bugatti w Campogalliano – Tu powstało marzenie | ARTYKUŁ

Dzisiaj wyjątkowo (jak na piątek przystało) testu nie będzie. Dlaczego? Zapraszamy Was w niezwykłą podróż w czasie: dzisiaj przeczytacie o Bugatti Automobili i panu Romano Artioli, którego to marzenie zrodziło się w Campogalliano.

Fotogaleria: 74 zdjęcia
    Drive tastefully!

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Fajny artykul i super zdjecia. Szkoda, ze to miejsce tak skonczylo. Swietnie miejsce dla fanow urbeksu ^^

Rok temu kiedy odwiedzilem Autoworld w Brukseli trafilem na ekspozycje poswiecona Wloskiej motoryzacji. Mialem przyjemnosc zobaczyc jeden z egzemplarzy, ktory powstal w fabryce z tekstu.

WIecej takich tekstow poprosze

Niestety foty z telefonu, bo skonczyla mi sie wtedy klisza w analogu, a owczesna cyfra lezala w domu :P
    Mind Full of Colors.

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

Z kąd dane o wielkości produkcji? i prędkości maksymalnej EB 110 SS wynoszącej 348 km/h ?

www.rawa.katowice.pl
    Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi. Masz pytania napisz.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Wszystkie domy aukcyjne podają dokładnie taką wielkość produkcji. Nie wiem tylko (tu pytanie do autora artykułu), czy np. wersje Dauer, które powstały przez zmontowanie egzemplarzy już poza macierzystą fabryką są wliczane w te 139 sztuk, czy powinny być liczone osobno?
    W ramach ciekawostki, jedna z takich właśnie 'dodatkowych' sztuk - Dauer jest wystawiona na sprzedaż:
    https://www.classicdriver.com/en/car...10/2000/291948

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009
    The weak must kneel!

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

Seth świetny artykuł a moje dopytywanie to raczej drążenie tematu bo wszędzie trafiałem na inne dane
    wszędzie podawane jest 342km/h dla Gt i 351 dla km/h dla SS.
    Różne źródła podają różne dane. Najbardziej moim zdaniem prawdziwe jest:
    95 szt GT
    31 SS
    4 SS złożone przez Dauera pod marką Bugatti
    7 S Zmodyfikowanych SS pod marką Dauer, po stracie możliwości korzystania z emblematu bugatti
    daje to 137 samochody. Bugatti zbudowało tez specjalnie auta do bicia rekordu na lodzie i napędzane gazem. Niestety nie wiem czy był to jeden i ten sam samochód czy dwa inne i czy liczą się do puli wyprodukowanych.
    gdyby się nie liczyły z nimi wychodzi 139 .

Różne żródła podają od 85-100 szt GT i 30-33 SS wyprodukowanych we Włoszech.

Apropos dzięki za linka (jeszcze nie oglądałem).

P.S.
    Edonis został zaprezentowny w 2001 a nie w 2005.
    Ostatnio edytowane przez kok ; 14-11-2016 o 22:01

www.rawa.katowice.pl
    Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi. Masz pytania napisz.

Domyślnie

Świetny artykuł i zdjęcia! Chciałabym się tam wybrać na wycieczkę po tej niezwykłej fabryce

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009
    The weak must kneel!

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Film jest nam doskonale znany - warto go obejrzeć, świetnie zrealizowany i niezwykle ciekawy. Do tego ciekawie przedstawia sylwetki osób opisanych w tekście - Ezio Pavesiego oraz Romano Artioliego.
    Drive tastefully!

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Ciekawe jak to było z tym dostawcami. Jeśli Ferrari i Lambo (choć pewnie bardziej to pierwsze - Lambo wtedy ledwie zipiało) zaszantażowało dostawców, to znaczy, że nie mieli innej koncepcji na wygarnie pojedynku z EB110. Innymi słowy - byli świadomi iż, mające pojawić się 3 lata po EB100 F50 nie da rady potężnemu Bugatti. Potwierdzają to zresztą osiagi F50. Jakkolwiek filozofia Ferrari była inna od Bugatti - F50 było tak naprawdę samochodem F1 z dopuszczeniem do ruchu, a Bugatti było chyba pierwszym "wszystkomającym" hipersamochodem - strach w Maranello musiał być naprawdę wielki. Mało kto pamięta, że EB110 było rekordzistą Vmax do czasu pojawienia się Maclarena F1, z tym, że F1 był wąsko wyspecjalizowaną spartańską wyścigówką, zaś Bugatti bliżej koncepcją do np. 918 Spyder - pełen luksus, klima audio (Nakamichi - jak w pierwszych Lexusach LS400 !) i możliwość użytkowania na co dzień bez dużych wyrzeczeń (kto z tego korzystał, to już inny temat). Dla mnie EB 110 SS, to kwintesencja hipersamochodu.
    The weak must kneel!

Uprawnienia umieszczania postów