Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Renault Megane 1.2 TCe BOSE | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Renault Megane 1.2 TCe BOSE | TEST

#drivetastefully

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Jak zwykle przyczepię się do LEDowych "wąsów", bez których samochód wyglądałbym o wiele lepiej, ale z wyjątkiem tego szczegółu, jest naprawdę dobrze, tak z zewnątrz, jak i w środku. Silnik również zdaje się być sensowny, jeśli tylko okaże się w miarę trwały. Sporo gadżetów jest zbędnych, więc ceny nie trzeba aż tak windować. W sumie niegłupia propozycja, chociaż konkurencja w segmencie jest dość mocna.

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

Spalanie kiepskie też przez opony 225/40 R18, taki rozmiar rozumiem przy silniku 1.6 205KM
    18' wygląda OK ale look byłby jeszcze lepszy wkładając tu koła z nowego Scenica

Auto

Domyślnie

Scenic został niejako "zbudowany" wokół swoich 20-calowych felg. Dodatkowo tam opona będzie wąska ( 195 mm ).
    #drivetastefully

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Auto mi się bardzo podoba, ma świetną prezencje, szczególnie przypadła mi do gustu wersja GT. Ostatnio na parkingu przed centrum handlowym w półmroku moją uwagę na tle innych aut przykuł Talisman, wyglądał jak luksusowa limuzyna, nisko nad ziemią, szeroka, generalnie wyglądało to rewelacyjnie.
    Te 1.2 TCe w Megane, może jest dynamiczne po mieście, czy nawet w trasie, ale już na autostradzie zdechnie, a realne spalanie jest kosmiczne. Na szczęście producenci niedługo zaczną wracać do większych jednostek, widać to już po Alfie Romeo (1.8 TB -> 2.0 TB; 2.0 jtd -> 2.2 jtd). Wyjątkiem może być VW. który właśnie wyskoczył z 1.0 TSI i zapewne przez jeszcze dłużą chwilę będzie chciał umieścić tę technologię w większości swoich modeli.
    Co mi się jeszcze podoba, to to, że Megane realnie da się kupić w fajnych pieniądzach.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto

Domyślnie

Za to 1.4 TSI zamieniło się w 1.5 TSI, a 1.4 TSI w Polo GTI i Ibizie Cuprze zostało wymienione na 1.8 TSI, więc... jest dla nich szansa!

Z ciekawostek - miałem okazję jeździć zarówno Talismanem, którego testowałem, oraz Megane. Trudno w to uwierzyć, ale pozycja za kierownicą jest znacznie lepsza właśnie w Megane. Trudno to opisać, ale Talisman zdaje się być skrojony pod dość niskie osoby. Pedały są zbyt blisko, kierownica jest dziwnie osadzona, przez co trudno znaleźć idealną pozycję. W Megane tego problemu nie spotkamy.
    #drivetastefully

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Bardzo fajnie napisany test, chociaż drażnią w każdym tekście o Renault przytyki o autach na F itp, ale akurat tutaj robi to swój swoisty klimat pokazujący Megane w bardzo dobrym świetle.

Trudno się nie zgodzić z brakiem czegoś o mocy 150/160 KM w benzynie z manualem Albo Diesla, przeskok z 1.2 130 na 1.6 205 to wg mnie nieporozumienie.

Co nie zmienia faktu że to bardzo fajny kompakt a i sprzedaż jest dosyć przyzwoita, kumpel jeździ po niemczech busem i mówi że sporo Meganek widać, z dnia na dzień więcej.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

No, akurat to czy w kontekście awarii elektryki czy zawieszenia Megane będzie łamać stereotypy to się dopiero okaże, jak czytam o usterkach i akcjach serwisowych Talismana to różnie może być.
    BTW: w salonie taka Meganka, w zbliżonej wersji, też z tym lakierem, pakietem, dużymi felgami i skórzanymi fotelami była do wyjęcia za ~72 000 zł, tyle, że 115 konna. Także jak na tak atrakcyjnie wyglądające auto - cena bardzo dobra.
    Tylko to wnętrze, to nie jest liga Golfa VII czy 308 II, materiały niby ok, ale całość sprawia tanie wrażenie.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Na żywo co do wykończenia miałem inne odczucia, zwłaszcza w przypadku przekombinowanego i przeładowanego milionem różnych faktur i materiałów 308 Ale jak to mówią racja jest jak d**a każdy ma swoją.

Co do akcji serwisowych, dobrze że są i sami je ogłaszają. A nie że klient musi jedzić bo coś znalazł. W przypadku talismana znalazł się jeden straszny przypadek i to auto jest Demówką po wystawową po imprezową nawet, a dodatkowo sam Polmotor Szczecin to konowały.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Akurat o kokpicie obecnego 308 ostatnie co można powiedzieć, to to, że jest przekombinowany.
    Przecież obok A3 to najbardziej minimalistyczny kokpit w tym segmencie.
    Można i patrzeć na to w ten sposób, dla właściciela, który po prostu chce jeździć autem, wezwania, albo przedłużające się przeglądy to nic przyjemnego.

Uprawnienia umieszczania postów