Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Fabia czy Focus

Sir_Morgoth
    Guest

Domyślnie Fabia czy Focus

Witam!

Mam dylemat i chciałbym poznać wasze opinie na ten temat. Za niedługo kupuję sobie autko i nie wiem, które wybrać. Po głębokiej analizie wszystkich aut na polskim rynku (i odrzuceniu tych, które mi się nie podobają) zostały mi:

1. Skoda Fabia RS (1.9 TDI Diesel - 130 KM)
    2. Ford Focus Ghia (1.8 TDCi Diesel - 115 KM)

Tutaj można znaleźć specyfikacje tych samochodów:
    1. http://www.skoda-auto.pl/salon/fabia/rs.htm
    2. http://www.ford.com.pl/opera/focus/-/- (pod Operą a nie IE)

Po wybraniu dodatkowego wyposażenia:
    (Fabia - ESP+EDS, ksenony, alarm z monitorowaniem wnętrza, podgrzewana szyba i dysze spryskiwaczy, regulacja fotela pasażera, podgrzewane fotele)

(Focus - poduszki boczne, TCS, ksenony, spryskiwacz reflektorów, komputer pokładowy, podgrzewane fotele, pakiet dla palących radioodtwarzacz CD ze zdalnym sterowaniem, czarny lakier, tylny spojler, kolo zapasowe, czujnik odległości cofania [dla żony ], przedłużenie gwarancji)

oba samochodziki mają podobne wyposażenie, jednak Focus jest o 10 tys. droższy, a przecież jest wolniejszy od RSki. Co sądzicie na ten temat?

Bart

Ps. Tak się zastanawiam, czy ewentualnie wziąć Focusa 2004 czy 2005. Ten drugi facjatę ma jak Mondeo, a sylwetką przypomina mi Rovera 25/MG ZS, który mi się podoba, no ale jednak pierwotna sylwetka Focusa to było to.

Pps. Ewentualnie zaproponujcie jeszcze jakąś alternatywę, który miałaby podobne osiągi, podobne wyposażenie, podobną cenę , no i musi być Diesel.

h!msa
    Guest

Domyślnie

zdecydowanie fabia rs - ten silniczek diesla podobna daje kopa, no a pozatym sportowe wykonczenie - koniecznie czarna

Małe Joł
    Guest

Domyślnie

1. Skoda Fabia RS (1.9 TDI Diesel - 130 KM)
    2. Ford Focus Ghia (1.8 TDCi Diesel - 115 KM)
    Zależy czym kierujesz się przy wyborze samochodu. Wiadomo że Focus jest droższy. Fabia to auto klasy B++ (mini kompakt), natomiast Ford to typowe auto segmentu C.

Nie rozumiem dla czego wybrałeś sobie takie auta (stare konstrukcje). Może warto abyś pomyślał o Astrze lll, Golfie 5, Peuegot 307, Seacie Ibizie.

Pozdrawiam Małe Joł

Sir_Morgoth
    Guest

Domyślnie

Astra III - Nie ma takiego 'kopyta' za taką cenę

Golf - No cóż, powiedzmy, że nie mam najwyższego mniemania o tym wozie i jego kierowcach. Wolałbym jeździć Wartburgiem. Nie mówiąc już o tym, że za Diesla o porównywalnej mocy i porównywalnym wyposażeniu dam 110 tys. Na głowę nie upadłem.

307 - Jedyny minus, ze mi sie az tak nie podoba. Cena podobna do Focusa.

Ibiza - Jakoś nie umiem się przekonać do Hiszpanów. Niby to fajne, wygląd niczego sobie, ale jednak czegoś brakuje. Cena ok. 87 tys., czyli bliżej Focusa niż Fabii.

Ice
    Guest

Domyślnie

Jezeli duzo jezdzisz to kup Focusa, SKoda po 5 latach sie posypie.

lordzofmafia
    Guest

Domyślnie

Od września w sprzedaży będzie Astra III 1.9 CDTI w dwóch wariantach mocy, 120 i 150 kucy. Zastanów się nad nią. Dane techniczne są dostępne na www.opel.de . Niestety nie wiem jakie będą ceny i wyposażenie w Polsce.

Alfaholik
    Guest

Domyślnie

focus to bardzo dobre auto i wogole ale ja wybralbym jednak fabie, nie wiem czemu ale mi sie bardziej podoba

Awatar Goguś
    Auto
    323F

Domyślnie

Wiesz dla mnie to jedno i drugie to jest złom za taką cene bym nie kupił takich samochodów. Pozdro

Tomasz
    Guest

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Goguś
    Wiesz dla mnie to jedno i drugie to jest złom
    Dlatego, że nie mają w serii nalepki "no buss no fun"?? :lol:

Awatar Goguś
    Auto
    323F

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Tomasz
    Cytat Zamieszczone przez Goguś
    Wiesz dla mnie to jedno i drugie to jest złom
    Dlatego, że nie mają w serii nalepki "no buss no fun"?? :lol:
    Dla mnie wielmożny pan Tomasz to jakis mul wcinający sie w nieswoje wypowiedzi. Nie interesuje mnie twoje zdanie a moje o tych 2 pojazdach jest właśnie takie robisz sobie tylko chlew.

Uprawnienia umieszczania postów