Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53

Wątek: Ogrzewanie domu

Auto
    Renault

Domyślnie

mając pompę ciepła to już nie musimy się martwić opałem i popiołem.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Nie ma to jak piec na pellet - roczny koszt to 4,5 tys złotych, raz w roku przywiozą euro palety które paleciakiem wciągasz do piwnicy. Obsługa ogranicza się do wsypania raz na tydzień 5 worków do podajnika i wyrzuceniu kilku szufelek popiołu. Wygoda i tanio.
    Jak przejdziesz na gaz to zobaczysz co to jest wygoda.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Do tego niestety trzeba mieszkac w cywilizowanym miejscu.. u mnie na zadupiu miejskiego gazociagu nie uswiadczysz.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Auto
    Renault

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Do tego niestety trzeba mieszkac w cywilizowanym miejscu.. u mnie na zadupiu miejskiego gazociagu nie uswiadczysz.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    można wybrać pompę ciepła tutaj nie trzeba martwić się czy gaz jest w okolicach. Pompa sprawdzi się w każdym miejscu w Polsce.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Albo gaz z butli.

Domyślnie

Niestety tradycyjny węgiel ale myślę nad czymś bardziej ekologicznym już po nowym roku

Auto
    Opel Astra H '07, Skoda Felicia '97, służbowo Chevrolet Orlando '12

Domyślnie

Piec na drewnom opałowe uspawany w 1997 roku prze szwagra Zenka.
    Piszę poważnie... mieszkam w Beskidach. Posiadam gospodarstwo rolne (czytaj ciągnik) + ojca na rencie.
    Wystarczy asygnata za 200 zł na zbiór odpadów ze ścinki z lasów państwowych i mam opał na 2 lata
    Oczywiście nie idzie od razu do pieca tylko jest składowany przez 2-3 lata i suszone.
    Fakt że potrzeba w cholerę czasu aby to przygotować w lesie, zwieźć, pociąć i porąbać w razie potrzeby ale myślę że kosztowo nikt nie nie przebije.
    Oczywiście mój czas, paliwo, prąd itp też kosztuje ale te prace rozkładamy sobie na cały rok i już od wczesnej wiosny powoli z ojcem szykujemy opał na następny rok w wolne soboty i popołudnia.

Co do pieca to był zespanwany ze 10mm blachy przez znajomego w 1997 roku gdy robiliśmy centralne w domu. Kilkukrotnie były przymiarki do wymiany na coś fabrycznego, ale chyba wymienimy dopiero jak zacznie przeciekać. Spala w się w nm w sam raz tzn na 14 grzejników (200m kw powierzchni ogrzewanej) i spalaniu bez dymowym tzn bez wielkiego przyduszania utrzymuje na piecu 50 stopni. W duże morzy (takie poniżej 10 stopni) wrzucamy szufelkę węgla - 4 worki po 25 kilo starcza na cały ten okres. Z kominem zero problemów (tzn żadnego skraplanie itp). Po tylu latach doszliśmy do takiej wprawy że jeden wkład do pieca starcza na 3 godziny palenia. Dom przyzwoicie zaizolowany - parter pustak + połówka przedzielony 5cm styropianu + elewacja na 10cm. Poddasze to samo plus 35 cm wełny na skosach i stropie. Stolarka okienna z tych lepszych. Wiatrołap ogrzewany. Dom podpiwniczony.

Jakbym miał budować nowy dom to tylko gaz! Ale w mojej okolicy to albo mogę wiercić własne złoża gazu albo zakopać zbiornik w ogrodzie

Domyślnie

Myślę, że najrozsądniej jest ogrzewać swój dom elektrycznie...

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Takie krótkie info w połowie sezonu a propos zużycia prądu pompy ciepła z dolnym źródłem (odwierty pionowe).
    Dom nowy (w sensie dobrze ocieplony), ogrzewane ok 170m2 + CWU, rekuperacja,
    Za październik-listopad: 7,6kW / 24h (raczej tylko CWU)
    Za listopad-grudzień: 14,9kW / 24h
    Za grudzień-styczeń (2019): 15,7kW / 24h.

Piszę w kW, a nie w PLN bo każdy ma inną stawkę + dodatkowo można mieć taryfę dzień/noc. U mnie wyszło ostatnio ok 230PLN/m-c

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Gwoli scislosci kWh bo gdybys mial pobor 8kW przez cala dobe to ooo panie.
    Dobre wyniki.

Uprawnienia umieszczania postów