Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 53 z 53

Wątek: Ogrzewanie domu

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

wszystko zależy od punktu siedzenia
    pompy ciepła z fotowoltaiką mają większy próg wejścia, ale nie zawsze - czasami trzeba np. zrobić przyłącze gazowe dłuższe, które też kosztuje kilkanaście tysięcy a to już prawie-połowa fotowoltaiki.
    a jak się dobrze pokombinuje z pompami ciepła, to klimatyzacja w budynku może być "gratis"

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AndrzejKa Zobacz posta
    Zastanawialiśmy się nad połączeniem fotowoltaiki oraz pompy ciepła powietrznej. Jednak potem przekalkulowaliśmy koszta i doszliśmy do wniosku, ze na dzień dzisiejszy jest to zbyt drogie rozwiązanie. Mielismy rację. Mamy teraz ogrzewanie gazowe oraz tego typu ogrzewanie jest o wiele tańsze jeśli chodzi o instalację. Za ostatni miesiąc za grzanie domu zapłacilismy 200 zł. czyli bardzo niewiele.
    Gdybym jeszcze raz budował dom to takie w rozwiązanie bym poszedł.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Tak jak Driv3r pisze, dochodzi jeszcze koszt przyłącza gazu (nie zawsze jest dostępność 'pod domem').
    Mnie dodatkowo w gazie wkurzają wysokie opłaty stałe. Co z tego, że mało idzie na ogrzewanie, a latem tylko CWU, jak i tak trzeba płacić. Kuchenkę i tak i tak brałbym indukcyjną (czy miałbym gaz, czy nie).
    Dla porównania: U mnie przy pierwszym sezonie wyszło ok 250zł co 2 m-c za grzanie domu (170m2). Ale dom domowi nie równy, każdy lubi inne temperatury, ja mam jeszcze dodatkowo rekuperację.

Uprawnienia umieszczania postów