Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: kolejny samochód

Auto
    Renault Twingo 1,5 dci 2008 (pseud. Tweety), Renault Laguna 1,6 2003 (pseud. Romuald)

Domyślnie kolejny samochód

Cześć wszystkim,

proszę Was o radę.

W tym roku muszę zmienic przynajmniej jeden samochód, więc powoli rozglądam się za różnymi propozycjami.

W mojej obecnej pracy mam możliwość wziąść samochód w wynajmie rocznym. Pierwsza propozycja, którą biorę pod uwagę to

Toyota Corolla benz 1,6 - wersja Comfort+pakietTech+Style

Przy założeniu 30000 km rocznie mogę za to auto płacić jakieś 730 zł netto mies. - w tym wliczone sa przeglądy, ubezp., Assistance

Wydaje mi się to dość rozsądną propozycją...ale proszę o info odnośnie kosztów eksploatacji - przede wszystkim odnośnie spalania.

Auto byłoby użytkowane głównie na dojazdy do pracy, klientów, 2 razyw roku jakiś dłuższy wyjazd na wakacje. Z racji miejsca zamieszkania sporo jeżdżę po autostradach, choć nie jeżdżę za szybko raczej w ramach ograniczeń

Mam też możliwość wziąść jako drugie auto (dla żony) Fiata 500 za 500 zł mies.(tym razem brutto) przy założeniu przebiegu maks 15000 na rok.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Na pierwszy rzut oka wygląda to rozsądnie...

Zgóry dzięki za opinie i uwagi

AdamS

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

Mówi się wziąć, to po pierwsze
    730 zł netto mies to przy jakim czasookresie rozliczeniowym?

Auto
    Renault Twingo 1,5 dci 2008 (pseud. Tweety), Renault Laguna 1,6 2003 (pseud. Romuald)

Domyślnie

dziękuję za uwagę

okres 12 mies. - potem auto do zwrotu

- - - Aktualizacja - - - -

widzę, że forum jednak zamarło - piszcie, piszcie

Auto
    VW GOLF VI 1.4 TSI 122 DSG Highline

Domyślnie

Mam znajomego który korzysta ze smart plan Toyoty - ma Aurisa, Corolle i Avensis. Chwali sobie. Więc jeżeli pasują Ci Toyoty to ja bym brał.

2 sprawa to fiat 500. Nie lepiej dla żony coś ciut większego ? Ibiza to schodzący teraz model, byłby dostępny w niezłytch cenach, a też podoba się płci pięknej. No i jest bardziej praktyczny i bezpieczniejszy.

Auto

Domyślnie

drugie auto - to mniej pewny temat

ale za kwotę 500 zł/mies ciężko byłoby wygarnąć coś większego - a w to wliczone jest też ubezp.

co jakiś czas u mnie w pracy pojawiają się takie możliwości z różnymi samochodami - akurat teraz padło na Toyotę

dla przykładu była/jest? możliowść wynajmu rocznego VOLVO XC60 D4 wersja moemntum za 1220 zł/mies - tyle, że przebieg roczny 20 tys. - w cenę wliczone jest ubezp.
    Ja niestety muszę mieć przebieg min. 30000 rocznie

Jeżeli chodzi o 2 auto(dla żony) to jest to przede wszystkim do dojzadów do pracy - ma być ekonomicznie

Możliwe, że po prostu sprzedamy Lagunę - wezmę np. Corolle, a Twingo zostanie dla żony

- - - Aktualizacja - - - -

Fiat ma ofertę na wynajem 11 mies. za 765 zł brutto/mies - Fiat 500 - limit 12000 km

Przy tym oferta, o której pisałem to po prostu mega promocja.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

A nie możesz normalnie kupić samochodu zamiast bawić się w jakieś wypożyczanie? Limit kilometrów? Na liczniku będzie 29999km to nie odwieziesz rodzącej żony do szpitala bo limit przekroczysz. Ja z takim czymś nie mógłbym żyć

Auto

Domyślnie

słuszna uwaga Watsonie

ale na szczęście przy przekroczeniu limitu naliczana jest "kara" 0,14 zł za kazdy km, także tragedii nie ma

Poza tym mogę poprosić o opcję np. 40 tys. - co już byłoby jednak sporą nawiązką

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

No jak tylko 14 gr za kilometr to jednak tą wspomnianą żonę można (ewentualnie)odwieźć

Auto

Domyślnie

sprawa cały czas na etapie poszukiwań

ale do gry weszły 2 samochody

Peugeot 308 1,6 hdi 100kM, wersja Active+
    i
    Nissan Pulsar 1,5 dci 110kM - wersja Acenta

Cena na oba auta porównywalna - oba do natychmiastowego odbioru - rok prod 2016

Którego wolelibyście?

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    MX-5 1.6 NB, Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Kilka dni temu opublikowaliśmy test Pulsara z tym silnikiem. Lektura powinna ułatwić wybór. Ja osobiśćie stawiałbym na Pulsara - 1.5 dCi pali bardzo mało i cechuje się wysoką kulturą pracy.

http://autogaleria.pl/testy/nissan-pulsar-1-5-dci/
    Just another random guy driving random cars around random places.

Uprawnienia umieszczania postów