Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: Kia Stinger GT | NEWS

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Kia Stinger GT podobno będzie w Poznaniu. Jeszcze nie wiem czy uda mi się pojechać, ale chętnie bym go obejrzał. Ogólnie technicznie zaskoczenie w dzisiejszych czasach pełnych aut z trzycylindrowymi turbopierdzawkami i SUVami FWD, ale jak Toyota zrobiła GT86 jakoś więcej fajnych aut wraca na rynek, to cieszy.
    Odnośnie wyglądu po 2 miesiącach od premiery jeszcze nie jestem w stanie jednoznacznie je ocenić. Tył a'la Maserati z tym przedłużeniem ciekawy, z boku też świetna dynamiczna linia, ale ten przód... jakby się nie komponował z całością. Wnętrze takie typowe dla Kii, a więc jest dobrze. Trzeba zobaczyć live.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Same kopie elementów i zapożyczenia z aut innych marek.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

A w Korei sprzedaż bez logo Kia

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Zapraszam do dyskusji na temat newsa: Polski cennik Kii Stinger.

Fotogaleria: 4 zdjęcia

#drivetastefully

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Moim zdaniem (przynajmniej patrząc na wersję GT) jest jednak dość drogo. Przy obecnych rabatach są to ceny przyzwoicie wyposażonej 340i, więc podejrzewam, że też 440i GC (ok, Kia będzie lepiej wyposażona, ale jednak wizerunkowo i stylistycznie (w moich oczach) do BMW jej trochę brakuje).

Może Kia nie ma w planach zrobić ze Stingera hitu sprzedażowego, a raczej chce tym modelem budować wizerunek - ok, wtedy ma to sens, ale ja cenę Stingera GT uznałbym za "rewelacyjną", gdyby była na poziomie Mustanga GT (który już zbudowaną markę i legendę, V8, świetną stylistykę i charakter).

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Wersja GT nadrabia jednak świetnym wyposażeniem - BMW nawet po rabatach (wersja 440i) będzie jednak oferowała nieco mniej. Poza tym z pierwszych recenzji wynika, że układ jezdny jest fantastycznie dopracowany - a akurat w tej dziedzinie standardowa "czwórka" na kolana nie rzuca.
    #drivetastefully

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Zgadzam się, wersja GT cenowo nie powala. Infiniti Q50 hybrid po rabacie ma tę samą cenę, kompletne wyposażenie, a napęd hybrydowy. Mustang jest dużo tańszy, a Giulia Veloce ma niewiele słabsze osiągi, a wystarczy na nią 190 tysięcy.

Z drugiej strony wersja 2.0 w cenie 150 za L i 160 za XL (który ma wszystko, czego mi potrzeba) jest bardzo dobrze wyceniony. Q50 2.0t oraz Giulia zaczynają się w podobnych pieniądzach, a są słabsze, wolniejsze, gorzej wyposażone i mniejsze. Niemiecka trójka pod wzgledem cen nawet się nie umywa.

Skonfigurowana pod mój gust Giulia Super to prawie 170 tysięcy, Veloce niemal 195, a na Stingera w wersji XL wystarczy 160.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

2.0 XL cenowo rzeczywiście wygląda ok, choć jednak mam opory z porównywaniem bezpośrednio Kii z Infiniti, czy niemiecką trójką.

GT w tej cenie będzie moim zdaniem ciekawostką i dużo jej na ulicach nie zobaczymy.

Awatar NovemberYankee
    Auto
    VW Passat B8 2.0 TDI HL '17 / Ford Mustang 3.7 V6 '16

Domyślnie

Szczerze to spodziewałem się cen co najmniej o 30 tysięcy wyższych, a tutaj miła niespodzianka. Optymalną wersją, tak jak piszecie, wydaje się 2.0 XL, bo ma praktycznie wszystko co potrzebne, a do tego silnik też daje radę. Auto na żywo robi fantastyczne wrażenie, miałem okazję siedzieć w środku na Motor Show i Stinger to naprawdę wysoka półka - jeśli jednocześnie Koreańczykom uda się utrzymać bezawaryjność z innych modeli, to niemiecka trójca ma się czego obawiać... osobiście myślałem, że następcą mojego Passata będzie w przyszłości Giulia, ale zobaczywszy ceny Kii chyba zmieniłem zdanie.

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Koki, oczywiscie masz rację. Już słyszę uszczypliwe komentarze znajomych, że "kupiłeś Kię w cenie BMW, pogięło Cię?!".
    Mam podobnie z Laguną, która w wersji GT przecież "nie umywa się do passata". Na wieść o tym, że przymierzam się do Giulii, pytania o lawetę są na porządku dziennym :P

Inna sprawa, że tak jak na zdjęciach wyglada pewnie tylko Gt i być może GT-Line. L i XL pewnie pożegnają się ze sportowymi progami i zderzakami.

Z ostatecznymi ocenami wstrzymam się aż pojawi się konfigurator i wrażenia z jad próbnych. Giulia ma straszne problemy z softwarem w wersji benzynowej i Q. Ze stingerem powinno być lepiej.

Też siedziałem w Stingerze na motor show. Kierownica trochę za duża, a auto rozmiarami chyba bliższe A7, niż A5. Liftbackowy bagażnik przestronny, a miejsca z tylu więcej, niż w Giulii.

Auto generalne wyglada na minimum 200 tysięcy złotych. Dokładnie takie zadanie ma spełniać halo car. Nic na ulicy nie będzie robić takiego wrazenia za te pieniądze, co Stinger, czy Mustang. Chyb, że ktoś zaszaleje i kupi Morgana 3-wheelera
    Ostatnio edytowane przez rydzyk ; 27-07-2017 o 12:21

Uprawnienia umieszczania postów