Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Używany Mercedes Klasy C czy prawie nowa Skoda Fabia

Awatar trosiek
    Auto
    Citroen Xsara

Domyślnie Używany Mercedes Klasy C czy prawie nowa Skoda Fabia

Hej,

Przeznaczyłem ok. 45 tys. zł na samochód i mam dylemat:

Mercedes Klasy C W204 z 2009 roku 1.8 benzyna z kompresorem 184 KM (sprzedaje salon, ktoś zostawił w rozliczeniu, nieco ponad 200k przebiegu, historia serwisowa ASO, duży przegląd robiony w lipcu, dwie warstwy lakieru na przednim lewym błotniku i tylnym, sądząc po przebiegu najprawdopodobniej będzie rozrząd do wymiany - w historii nie ma wpisu o jego wymianie), cena prawie 45 tys. zł

CZY

Skoda Fabia III 1.2 TSI 90 KM Ambition grudzień 2015 (sprzedaje pracownik salonu, 13k przebiegu, fajny egzemplarz, duży wyświetlacz, 16-calowe felgi, gwarancja do końca 2017 roku, przeglądy w cenie, minusy to brak podłokietnika z przodu i elektrycznych szyb z tyłu), cena prawie 44 tys. zł (trzeba jeszcze doliczyć +2 proc. podatku pcc)

Co wy byście wybrali? Akurat c-klasą nie miałem okazji jeździć, ale miałem w201 i już auto z 1990 roku było naprawdę świetnie wykonane i bardzo komfortowe. Fabią z takim silnikiem miałem już okazję śmigać i wiem, że fajnie się nią jeździ - dynamiczna i oszczędna. No i jest jeszcze gwarancja, nowa konstrukcja i dobrze wygląda. Ale z drugiej strony Mercedes z pewnością bardziej komfortowy i za kilka lat mniej straci na wartości... Jestem w kropce.

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

Na otomoto są ogłoszenia sprzedaży nowych Fabii z tym silnikiem z wyprzedaży rocznika za około 48000zł (ambition + pakiety) - zaoszczędzenie 3000zł poprzez kupienie (nie wiadomo w jaki sposób) używanego auta jest moim zdaniem bez sensu.

Auto
    XC90, 118d

Domyślnie

Mimo, że zwykle tylko czytam to żeby tu pomóc specjalnie się zalogowałem

Teoretycznie auta nieporównywalne. Praktycznie za każdym razem jak kupuje samochody to stoję przed podobnym wyborem. Streszczając się. Przez wiele lat dokonywałem wyboru auta starszego ale z jajami. Teraz już mi przeszło. Z jakiego powodu? Kosztów. Nieporównywalnych w żadnym razie w przypadku prawie nowego subcompacta i auta klasy średniej premium z przebiegiem na poziomie 200 000 km. Niezależnie od tego jak mercedes byłby dobry i niezawodny, porównanie kosztów utrzymania go i fabii przez na przykład 5 lat pozwoli Ci na zaoszczędzenie na drugą fabię. Był w domu przez prawie 10 lat w203 więc jakieś pojęcie mam. Kropka.

Auto
    Kia Stinger

Domyślnie

jak dużo jeździsz i jak długo zamierzasz tym autem jeździć ?
    jak 90% po mieście to weź Fabie. Rok temu kupiłem do firmy 1.0 MPI 75KM w wersji Ambition, auto ma obecnie 40 tys km i poza piszczącymi hamulcami bębnowymi nic jej nie można zarzucić. W mieście na baku robi ok 600 km. W Fabii masz pakiet serwisowy więc 2 przeglądy za free. Serwis bardzo tani, przepaliły mi się światla do jazdy dziennej - koszt wymiany w ASO 47 zł, dla porównania wymiana 1 żarówki w A8 w ASO 290 zł
    Mercedes na pewno fajne auto ale już wysłużone i z czasem będziesz musiał coś w nim robić. Jako, że mam wypożyczalnie aut doskonale widzę różnicę jak się jeździ autem niezależnie od klasy jak ma kilka tys km przebiegu a jak ma kilkadziesiąt.

Awatar trosiek
    Auto
    Citroen Xsara

Domyślnie

W ubiegłym roku zrobiłem ok. 12-13 tys. km, w trasę jeżdżę stosunkowo rzadko - co najwyżej w wakacje, a poza tym to średnio raz-dwa w miesiącu do teściów 100 km w jedną stronę. Nie potrafię powiedzieć ile czasu będę jeździć autem - jeśli będzie dobre to im dłużej tym lepiej

Do tej pory jeżdżę xsarą*z 2003 roku z 75-konnym silnikiem, z podstawowym wyposażeniem (z dodatków jest w sumie tylko radio i przednie szyby elektryczne, nawet klimy nie ma ani absu) i mam dość słabo wyposażonych samochodów, które są do tego strasznie wolne. Dlatego na bank Fabia nie będzie 1.0 75 i kuszenie 184-konnego Mercedesa, chociaż i 90-konna Fabia jest żwawa Serwisu jako takiego niezbyt się boję (wiadomo, póki nie będzie to jakaś mega poważna awaria), bo i czasem sam lubię i umiem coś przy aucie pogrzebać - wymiana hamulców, końcówek kierowniczych, stabilizatorów czy olej. Mam też dostęp do stosunkowo tanich części, ale wiadomo - chciałbym wydawać na auto jak najmniej.

Może uda mi się*skoczyć do tego merca we wtorek bo stoi w Warszawie, a ja mieszkam w Białymstoku. Zawiozę go do speców od mercedesów i niech rzucą okiem. Niby mógłbym sprawdzić na miejscu w aso, ale jest jednak pewien konflikt interesów

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

200k przebiegu - dla mnie to auto skreślone choćby nie wiem w jakim stanie było. A już na pewno nie warto zapłacić za nie 45 k. Prędzej czy później zaczną się wydatki. Nie wybrałbym ani Fabii ani Mietka. Mając taki budżet kupiłbym jakiegoś 3 letniego kompakta z przebiegiem poniżej 100k km.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

No i dlatego 90 % aut na polskim rynku ma kręcone liczniki...
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Nikogo nie zmuszam do podzielania mojego zdania . Ja za samochód z dużym przebiegiem nigdy nie dałbym 45 tys złotych i tyle.

Auta kręcone liczniki mają, ale to dlatego że ludzie wierzą w cuda albo są totalnymi laikami i nie potrafią ocenić realnego przebiegu. Wystarczy wizyta w ASO przed zakupem za 150zł i nikt nam bajek nie wciśnie.

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Auta kręcone liczniki mają, ale to dlatego że ludzie wierzą w cuda albo są totalnymi laikami i nie potrafią ocenić realnego przebiegu. Wystarczy wizyta w ASO przed zakupem za 150zł i nikt nam bajek nie wciśnie.
    na jakim ty świecie żyjesz...

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Temat nadaje sie do kabaretu.
    Auta te laczy jedynie przyblizona cena zakupu poza tym dzieli je przepasc pod kazdym wzgledem. Nie sa dla siebie konkurencja pod zadnym wzgledem no chyba ze ktos chce udowodnic jak fabia "nokautuje" c klase (skoro superb jest lepszy od e klasy).

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów