Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 11 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 101

Wątek: Ford Tourneo Courier 1.5 TDCI 95 KM Titanium

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie Ford Tourneo Courier 1.5 TDCI 95 KM Titanium

Odebrane:

KLIK

RIP real Driv3r...

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Coś więcej?

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Ford Tourneo Courier 1.5 TDCI Titanium

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

No dobra, niech będzie.
    Auto do roboty, więc względnie tanie i bez wodotrysków.

Ford Tourneo Courier 1.5 TDCI 95 KM Titanium

Silnik - klekoczący sadzomiot. Taki sam jak w Focus (więc będzie upgrade mapy silnika do 120 KM) ale ze skrzynią 5 biegów.
    Kolor - biała nieperła

Z wypasu:
    - klima automat
    - radio z uchwytem na telefon i bt
    - elektryka
    - alu 16"
    - tempomat
    - lusterko chromatyczne z czujnikiem światła (i deszczu?)

Ogólnie auto całkiem zmyślne, ma ogrom schowków, pólek, półeczek, skrytek.
    Pozycja za kierownicą taka pół-vanowata. Mógłbym założyć cylinder i bym w nim wsiadł do tego auta.
    Silnik jest świetnie wyciszony, na prawdę świetnie, ledwo co słychać że to diesel. Na razie nie jechałem więcej niż 80 km/h (korki...) ale przy tej prędkości głośnawo się robi z okolic tylnych, przesuwanych drzwi. Skrzynia ma 5 biegów, i dobrze. Przełożenia są całkiem długie więc nie trzeba machać non stop.

Największa wada?
    RADIO. Podstawowy system (brałem to co było na stoku + chciałem ten uchwyt) ma 4 głośniki. Jest to najgorzej grający system audio z jakim miałem kiedykolwiek i gdziekolwiek do czynienia. Już lepiej grają 2 głośniki w fiacie ducato. Sceny nie ma, basu nie ma, głebi nie ma, tonów niskich nie ma, tonów średnich nie ma. DRAMAT. Mam nadzieję, że głośniki są w miarę łatwo dostępne bo lepiej już słuchać klekotu silnika niż tego, co się z nich wydobywa.
    Druga wada: kretyński system obsługi telefonu. Przycisk odbierania nie znajduje się na kierownicy. Nie ma go też po lewej stronie radia na dole. Jest po prawej stronie na górze! Mam nadzieję, że jest jakiś sposób na odebranie rozmowy z kierownicy którego jeszcze nie znam, ale na tę chwilę stwierdzam, że projektował to jakiś skończony kretyn.

Jutro zrobię tym jakieś 200 km, sprawdzę pakowność (słynny test wózka ) cykl mieszany solo i może Fordem pojedziemy całą rodziną.

PS Zdjęcia sieknę jutro srajfonem.

PS 2 starsza córka jest zachwycona przesuwanymi drzwiami.

Domyślnie

Zdarza mi się użytkować tourneo connect. Co ciekawe, moje odczucia są IDENTYCZNE z Twoimi. Dodam tylko, że w Connecie silnik 95KM jest delikatnie mówiąc zbyt słaby. Reszta spoko, łącznie z prowadzeniem.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Zrobilem na razie 40 km glownie w korkach takze jutro sie wypowiem co do reszty. Connect jest na focusie. Courier na fiescie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

- - - Aktualizacja - - - -

Zrobiłem dzisiaj 250 km.
    150 km sam, 100 z rodziną.

Po pierwsze: wózek wszedł bez problemu.
    Do drugie dla 4-rech osób (2+2) miejsca jest wystarczająco. Jedyna zmiana względem LC to fakt, że Żona z najmłodszą córką musiały się zamienić miejscami - fotelik typu nosidełko nie zmieściło się wraz z bazą isofix za mną.

Wrażenia z jazdy solo.
    Silnik w miarę sprawnie napędza auto, jego dźwięk nie jest natarczywy chociaż jeszcze zdarza mu się inaczej klekotać przez kilkanaście sekund. W instrukcji napisali że to normalne. Ponieważ docieram nie przekraczam 3000 rpm. Dynamika jest jaka jest, toczy się to to, ale elastyczność całkiem ok. Ważne, aby nie schodzić poniżej 1500 obrotów bo w tedy tylko redukcja pomoże. Najwięcej jechałem 150 km/h (czyli wtedy mamy 3000 obrotów) i najbardziej słyszalny jest szum powietrza. Co ciekawe, nie ten z okolic drzwi kierowcy a ten "zza ucha" - z okolic drzwi przesuwnych.
    Auto zbiera się w miarę do okolic 140 km/h, później każde 10 km/h na liczniku więcej odmierzamy nie stoperem a klepsydrą. To nie jest dla mnie wada z uwagi na rychłą zmianę mapy na 120 KM która zapewne rozwiąże ten problem (poza większą mocą o 25 KM zyskać mam aż 55 Nm).
    Teoretycznie brakuje 6-stego biegu, chociaż ogromnej różnicy by nie było - jakieś 300 obrotów. Z drugiej strony skrzynia 5-tka lepsza jest do miasta bo ma dłuższe przełożenia.
    Układ jezdny - zawieszenie jest przyjemnie sprężyste, ale nie twarde i daje bardzo przyjemny komfort resorowania. Nie buja jak Aygo, ale nie dobija jak Swift. W sam raz. Układ kierowniczy bajka - bardzo fajne, bezpośrednie przełożenie i świetna responsywność. W połączeniu z fajnie pracującą skrzynią biegów, bardzo precyzyjną, o odrobinę zbyt długich drogach prowadzenia lewarka całość tworzy spójną całość i zachęca do deptania. Mimo wysokiego nadwozia siedzi się stosunkowo nisko i w pozycji nie do końca "busowej". Nadwozie na łukach też nie podpiera się lusterkami.
    Spalanie z komputera:
    - 90 km/h około 5 l / 100 km
    - 120 km/h około 6 l / 100 km
    - 150 km/h około 8 l / 100 km

Na razie średnia od tankowania 5,6 l / 100 km przy średniej prędkości 65 km/h.

Po "załadowaniu" rodzinką tylko dopisuje uwagi.
    - hamulce o których wcześniej nie wspominałem z niezauważalnej przeciętności wydają się być za słabe, poczekam jeszcze aż się ułożą ale wrażenie jest takie, że mocno są wrażliwe na zmianę obciążenia
    - zawieszenie jak ma ciężej jest trochę bardziej nerwowe
    - silnik nie traci wiele z dynamiki, przy docieraniu i normalnej jeździe niezauważalnie, spalanie też jakoś drastycznie nie skoczyło.
    - Żona potwierdziła wysoki hałas z okolic drzwi przesuwanych i bagażnika.
    - jak włączyłem radio Żona kazała wyłączyć. Tonem rozkazującym, nie znoszącym sprzeciwu.

Ogólnie dzisiejsze wsadzenie Żony w Couriera miało pewien ukryty cel który został osiągnięty

Foto na zachętę, nie miałem czasu na więcej dzisiaj, a jak czas był to się ciemno zrobiło...

KLIK

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Pozostaje mi tylko złączyć się z Tobą w bólu .... Mając wolnossące V8 w fajnym samochodzie jeździć takim czymś "dzięki" żonie. Ja bym nie wydolił.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Joker to jest auto do pracy, w miejsce Aygo. LC na razie w garażu obok Forda.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Jedno pytanie - nie było w ofercie silników z normalnym zasilaniem?
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Były ale potrzebuje z pewnych powodów diesla.

Uprawnienia umieszczania postów