Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83

Wątek: Hothatch do jazdy na co dzień.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie Hothatch do jazdy na co dzień.

Po długiej przerwie wróciłem i zakładam temat dotyczący kupna pojazdu. Sytuacja zawodowa trochę się zmieniła i poszukuję mocnego hatchbacka do jazdy głównie po mieście, ze sporadycznymi trasami. Dotychczasowa rewizja rynku przynosi póki co takie oto wnioski:

- Mazda 3 MPS – design, który się zatrzymał gdzieś na początku nowego stulecia (co nie znaczy, że jest brzydki), pięciodrzwiowe nadwozie (preferuję 3d), silnik 2.3 DISI (wyższe opłaty), ale duża moc, fajne wyposażenie i wydaje się bezawaryjna konstrukcja;

- Renault Megane RS (trzecia generacja) – chyba nie do końca ten budżet, ale silnik 2.0T, trzy furtki, fajny design, tylko to wnętrze kiepskie, nie podoba mi się;

- VW Golf GTI Edition 30 (V generacja) – ciekawa opcja z wystarczająco mocnym silnikiem, akceptuję stylistyczną nudę i to co się z nią wiąże, ale jak z awaryjnością i kosztami utrzymania?;

- Audi S3 8P – bardzo fajny wóz, ale nie wiem czy w tym budżecie i jak z kosztami utrzymania;

- Ford Focus ST – opłaty silnika 2.5 i to wnętrze do mnie nie przemawiają, ale dźwięk, prowadzenie, design, wyposażenie – te elementy są jak najbardziej na tak.

Kolejność tych wozów nie jest przypadkowa. Generalnie zależy mi na niezłym wyposażeniu, jakiejś tam bezawaryjności, charakterze i mocy pod stopą. Odrzucam propozycję Megane RS drugiej generacji – mam aktualnie taki samochód na full opcji z jednostką 2.0 dCi. Budżet jaki przewiduję to okolice 35 tys. i nie ukrywam, że MPS zaczyna do mnie przemawiać. Chętnie wysłucham Waszych opinii / innych jeszcze propozycji.

Pozdrawiam.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Auto
    Ford Focus 2 fl/ Golf 6 1.4 TSI

Domyślnie

Zdecydowanie S3!
    Interesujesz się motoryzacją, a dodatkowo chcesz wiedzieć coś więcej w tej tematyce również pod względem przepisów prawa? Jeżeli tak, to zapoznaj się z naszym profilem na portalu społecznościowym Facebook oraz na Blogspocie, gdzie umieszczamy również testy najnowszych samochodów oraz artykuły prawne powiązane ze światem motoryzacji, ale nie tylko. Znajdziesz nas również na Instagramie oraz Youtube.
    Pozdrawiamy, prawoimotoryzacja

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie

S3 w tej kwocie rokujacego nie kupisz, nawet o tym nie mysl... tak samo z Megane III RS.
    Z golfem sie powinno udac, ale napewno nie w wyzej cenionej wersji jubileuszowej.

Ja bm szedl w mazde, jesli inne auta nie wchodza w gre.
    IMO w tej kwocie bedzie ciezko znalezc cos sensownego z ww. aut.

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

W tym budżecie szukałbym niestety klasę niżej. HH typu SSS, Fiesta ST itp. Auta dużo lepsze do miasta niż w/w.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

Partyk Swift Sport, przez 2,5 roku jeździłem po W-wie takim (oraz okolicach) i na miasto jest to chyba idealny środek transportu jeżeli chodzi o FWD. Budżetu Ci starczy na jedno z nowszych aut. Koszty utrzymania? Będą najniższe ze wszystkich Twoich propozycji. Chyba nigdy nie przekroczyłem w mieście 10 litrów. Ubezpieczenie małe, psuć się nie ma co.

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

Z mojej strony powiem tak:
    - Mazda ma problemy z rdzą, a sam sinik jest ponoć delikatny (info od znajomego użytkownika 6MPS) i paliwożerny, napewno dużo bardziej niż Megane
    - Megane za tą kwote nie kupisz i to chyba jedyna wada
    - golf nie moja bajka, a bałbym się kradzieży
    - Audi nie kupisz w tej cenie...
    - i ford z podanych przez Ciebie jest wg mnie najsensowniejszą opcją. Przy tej kwocie jest wybór, a dźwięk sinika wiele wynagradza.

Domyślnie

Wydrukował bym post Kojka i powiesił nad biurkiem na Twoim miejscu.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

A no właśnie, zastanawiałem się też nad pójściem w segment B (najbardziej nad Clio RS III, ale to też trzeba by co nieco dorzucić), jednak nie chciałbym rezygnować z pewnej przestrzeni w środku. Segment C jest tym idealnym, który pasuje pod moje wymagania, zarówno wielkościowe jak i mocowe. Myślałem też nad opcją dokupienia niejako Clio RS II, żeby jeździć tym wyłącznie po mieście, ale zdecydowałem się finalnie, że ma być jeden pojazd.

Z tego co mówicie perspektywa MPS-a z delikatnym silnikiem mi już umyka. Zaczął mi się nawet widzieć ten wóz, ale chciałbym w miarę wytrzymałą konstrukcję, która jednak trochę posłuży. Upalać jakoś nie zamierzam, zamierzam natomiast jeździć, może i szybko, zrywnie, ale przede wszystkim normalnie użytkować.

Do Focusa nie jestem jakoś przekonany. :/ Szczerze mówiąc chodzi mi po głowie dozbieranie, przebolenie tego środka i kupno nowszego Megane RS. Obecny wóz bardzo mi odpowiada, ale, pomijając wypady na autostradę, trochę mi szkoda tego diesla, żeby się męczył (a później żeby - odpukać - męczył mi portfel).

Po głowie buja mi się jeszcze opcja Abartha Grande Punto, ale trochę mało mocy i słabe wyposażenie tam jest. :/
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Auto
    Ford Focus 2 fl/ Golf 6 1.4 TSI

Domyślnie

A GP jest piękne, a zawsze możesz jeszcze spróbować coś pogrzebać przy silniku.
    Interesujesz się motoryzacją, a dodatkowo chcesz wiedzieć coś więcej w tej tematyce również pod względem przepisów prawa? Jeżeli tak, to zapoznaj się z naszym profilem na portalu społecznościowym Facebook oraz na Blogspocie, gdzie umieszczamy również testy najnowszych samochodów oraz artykuły prawne powiązane ze światem motoryzacji, ale nie tylko. Znajdziesz nas również na Instagramie oraz Youtube.
    Pozdrawiamy, prawoimotoryzacja

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Szczerze mówiąc, mam 160 KM i nie idzie tego sensownie wykorzystać w mieście, więc nie bardzo rozumiem po co ponad 200 koni do "zwykłego użytkowania".
    Jeżeli gabarytowo segment C jest dla Ciebie okay, to może pójdź w Megane GT? GT jest zwykle wyposażone na full, w odróżnieniu od RS.
    Coś VAGa z 1.8 TSI, albo jakaś Astra GSi. Generalnie jest tego sporo.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów