Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 83

Wątek: Hothatch do jazdy na co dzień.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Myślałeś o czymś takim jak Laguna Coupe 2.0T 204KM? Czy za daleko od Twoich oczekiwań?

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Do miasta laguna? Szkoda auta.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

W sensie? Czym się różni od jazdy po mieście względem innych, uturbionych propozycji, które tutaj padły? Co najwyżej może autorowi tematu charakterystyka auta względem hh nie pasować.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Myślałeś o czymś takim jak Laguna Coupe 2.0T 204KM? Czy za daleko od Twoich oczekiwań?
    Szczerze mówiąc myślałem, bo ten samochód łączy też poniekąd cechy jakich potrzebuję czyli jakiś kopniak po plecach, fajne wyposażenie i względny komfort, ale, no właśnie - nie wiem czy to by nie była już zbytnia kanapa, no i samochód dosyć obszerny, bo zrobiony na bazie zwykłej Laguny. W każdym razie propozycja na pewno warta rozważenia. Inna sprawa, że większość Lagun Coupe w Polsce, jak widzę, to diesle. Tak sobie jednak myślę, że gdyby tak spróbować dorwać egzemplarz z 4Control to może by ta kanapa dawała jakiś fun z jazdy. :P

Civic Type-R VII - patrzyłem i interesująca opcja, ale nijak nie przemawia do mnie to plastikowe wnętrze, jego design i skrzynia jak w dostawczaku. :/ Reszta całkiem zacna, ale czy nie nazbyt hardkorowa? Nie szukam masakrycznej taczki tylko auta, którym da się też spokojnie jeździć na co dzień, nie tylko od wielkiego dzwonu. Mówię tak dlatego, bo w aktualnym Meganie mam zawiechę Cup i owszem, da się tym jeździć, ale to wspomniana taczka i jak lubię sztywną charakterystykę tłumienia, tak tutaj bywa to momentami lekko uciążliwe.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

Nie jeździłem ale ponoć to jedna z lepszych skrzyń wiec dlaczego jak dostawczak?
    Do jazdy miejskiej brak turbo dodatkową zaletą

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

jemu pewnie chodzi o kształt i umiejscowienie lewarka jak w dostawczaku.

Cytat Zamieszczone przez Patryk R. Zobacz posta
    Po głowie buja mi się jeszcze opcja Abartha Grande Punto, ale trochę mało mocy i słabe wyposażenie tam jest. :/
    Słabe wyposażenie?

Ostatnio jeździłem Fiatem Bravo kolegi, seryjnie ma 150 KM, ale dzięki nowej turbinie od Alfy i nowej mapie, ma 200 KM. Do jazdy po mieście w zupełności wystarczy.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar nalzie
    Auto
    Ford Fiesta '09

Domyślnie

A zastanawiałeś się może nad Citroenem DS3 lub Cooperem S? Oba mają ten sam silnik 1.6 THP, standardowo w DS3 156 koni, w Mini 175. W obu przypadkach lekko ponad 7 sekund do setki, ciekawe stylistycznie auta. Silnik jest dość elastyczny przy jednoczesnym zachowaniu przyzwoitego spalania, lecz nie ma zbyt dobrej opinii jeśli chodzi o awaryjność. Mimo wszystko uważam, że w przypadku w miarę pewnych egzemplarzy mogą być to ciekawe propozycje. Jeśli jednak są za małe, może dałoby się znaleźć w tej cenie Giuliettę 1.4 TB 170KM?

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

To już lepiej faktycznie Abartha 155 lub Mito 155 z T-Jetem i zrobić go na 170-180 KM.
    Jakie wyposażenie potrzebujesz?
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

T jety ida jak przecinaki. Diesle o tej samej mocy zjadaja bez problemu.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

jemu pewnie chodzi o kształt i umiejscowienie lewarka jak w dostawczaku.
    Dokładnie.

Słabe wyposażenie?
    Jakie wyposażenie potrzebujesz?
    W Abarthcie nie uświadczę jednak ksenonów, niedoczepianej nawigacji (testowałem kiedyś Punto i fabryczna nawigacja działała na zasadzie doczepianego zestawiku) czy panoramy. Oczywiście wszystkich tych elementów nie potrzebuję, mówię to trochę przez pryzmat obecnego auta, który przyzwyczaił mnie już do pewnego nie najniższego standardu. W każdym na pewno chciałbym (bi-)ksenon, automatyczną klimatyzację, elektryczne lustra, jakieś "przyjemne" fotele mile widziane (co nie znaczy, że od razu kubły), jak się trafi to z pokładowym systemem multimedialnym i fajnie grające audio. Może to nie jest jakiś golas, ale jak mówię - rozbestwiłem się delikatnie, a rodziny w planach nie ma. :P

Julka ciekawa propozycja, tylko nie wiem jak z serwisem... DS3 oraz MINI odrzucam od razu - do silnika 1.6 THP nie jestem przekonany z wymienionego wyżej powodu. Poza tym to trochę małe już auta, w segmencie B celowałbym raczej w Clio RS III jak już. Muszę się nad tym Abarthem jeszcze zastanowić. A co do N/A vs turbo - moje pierwsze auto było N/A i przyzwyczaiłem się już do charakterystyki jazdy z doładowaniem.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów