Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Na trasy, do 15k zł.

Domyślnie Na trasy, do 15k zł.

Witam. Nadszedł czas kupna własnego auta.
    Moje preferencje wyglądają następująco:

Nadwozie: Sedan (ew. hatchback),
    Cel - Głównie podróże, krajowe jak i zagraniczne.
    Podczas weekendu. Lubię jeździć, lubię zwiedzać. Dlatego coś czuję, że wyjazdów będzie sporo.
    Oczywiście czasem też po mieście, ale jest to drugorzędne przeznaczenie, po Gdańsku wolę z buta. Autem podróżować będą najczęściej 2 osoby.
    Kwota, którą dysponuję: 15 tysięcy. Jest to max, które chcę wydać. Wraz z rejestracją, opłatami OC, przeglądem i innymi niezbędnymi pierwszymi opłatami.
    Upodobałem sobiemoc samochodu od +/- 90-120 KM. Wydaje mi się, iż auta do mojego przeznaczenia to diesel, który jest sam w sobie ekonomiczny w kwestii spalania na dłuższych dystansach, ale niestety w kwestiach naprawy bywa drogi. Dlatego też szukam silnika z tych mniej awaryjnych, może bez dwumasy i filtra - Nie wiem, takie zasłyszałem, przeczytałem opinie.
    Ostatnio zacząłem rozglądać się również za gazem. Z tego co czytam, na dłuższą metę, jest to opłacalne bardziej niż diesel.

Wizualnie podobają mi się Mazdy 3 ( hb i sedany), Civic (sedan),Accord, Carisma, Astra G oraz H (hb), Mondeo (sedan), Avensis, .Nie za duże sedany, nie za małe hb. Marka i model drugorzędne, ważne, ażeby inne kryteria jako tako się zgadzały i nie naprawy po kieszenie nie bolały aż tak bardzo. No i żeby jako tako wyglądał, zarówno na zewnątrz jak i w środku. Komfort jazdy również ważny.
    Jestem z Gdańska, więc Wasze oferty do +/- 50 kilometrów też chętnie przejrzę.

Rodzinne auto, którym jeżdżę to Passat z 99 roku.

Dziękuję bardzo za wszelkie sugestie oraz porady.

Kłaniam się,
    Marcel

Awatar NovemberYankee
    Auto
    VW Passat B8 2.0 TDI HL '17 / Ford Mustang 3.7 V6 '16

Domyślnie

Wiem, że wszyscy zaraz mnie wyśmieją, że proponuję "włoski szajs" itp., ale ja na Twoim miejscu rozważyłbym kandydaturę Alfy Romeo 156 z silnikiem 1.9 JTD. Ten silnik jest naprawdę udany, jedzie fajnie i jest bardzo wytrzymały, a jego bolączki to głównie drobnostki typu klapy wirowe, które wystarczy po prostu usunąć, albo EGR, który wielu użytkowników zaślepia. Większość egzemplarzy ma świetne wyposażenie, układ jezdny auta jest doskonały, a ceny na rynku wtórnym - niskie. Zwróć tylko uwagę, aby szukać egzemplarzy po liftingu z 2003 (karoseria z nowymi światłami) , gdyż "przedlifty" gniły w oczach. Jeśli uda Ci się znaleźć zadbaną sztukę i sam będziesz o "Włoszkę" dbał, to odwdzięczy Ci się w miarę bezproblemową (nie oczekujmy cudów od kilkunastoletniego auta) eksploatacją, obalającą stereotypy o włoskiej motoryzacji
    Ostatnio edytowane przez NovemberYankee ; 17-02-2017 o 18:13

Auto
    Ford Focus 2 fl/ Golf 6 1.4 TSI

Domyślnie

Pomyśl o Focusie 1.6 TDCI w wersji 90 KM, nie dość, że nie ma dwumasy,turbiny ze zmienną geometria, to do tego jest niesamowicie oszczędny i tani w eksploatacji.
    Interesujesz się motoryzacją, a dodatkowo chcesz wiedzieć coś więcej w tej tematyce również pod względem przepisów prawa? Jeżeli tak, to zapoznaj się z naszym profilem na portalu społecznościowym Facebook oraz na Blogspocie, gdzie umieszczamy również testy najnowszych samochodów oraz artykuły prawne powiązane ze światem motoryzacji, ale nie tylko. Znajdziesz nas również na Instagramie oraz Youtube.
    Pozdrawiamy, prawoimotoryzacja

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Zapytam z ciekawości - czemu akurat sedan, jeśli autem najczęściej będą jeździć dwie osoby? Ot, takie upodobanie?

Domyślnie

Dziękuję za odpowiedzi.
    Z Alf to właśnie mi się 156 najbardziej podoba - dobrze trafiłeś, też je biorę pod uwagę.
    Focus mi się podobał, teraz jakoś mi przeszło - ale wciąż biorę go pod uwagę.
    Sedany mi się bardziej podobają wizualnie. Nie wykluczam hatchbacków ale celuję w Sedany.

W tym tygodniu zamierzam się wybrać i pooglądać jakieś auta w autohandlach w celu pierwszej styczności z używanym autem, zobaczenia z czymś to się je i jak rozmawiać.

Może ktoś z Was, forumowiczów, ma jakieś auto na sprzedaż mieszące się w moich wymaganiach?

Domyślnie

Focus est na prawdę dobrym samochodem, jak będziesz miał możliwość to przypasuj się na autohandlach. Mi się wcześniej podobały alfy i jeżeli chodzi o awaryjność to jakie auto się nie psuje? Jeżeli będzie zadbana to myślę, że warto.
    Najpopularniejsze metody na większy biust? Sprawdźcie http://wieksze-piersi.com.pl/najpopu...szania-biustu/

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie

ja mam to: http://allegro.pl/audi-a4-b5-lift-11...726396816.html
    Zostanie na gaz, oplaty i przywoz ode mnie z Niemiec.
    Reszta w opisie.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

O ludzie, 18-letni passat b5 za 15 tyś zł!
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Gdzie ten passat?

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Sprzedajesz te auta mimo tak zniechęcających opisów?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów