Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Letnie opony 2017

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie Letnie opony 2017

Witam,

od paru miesięcy zachodzę w głowę i próbuje wybrać dla siebie optymalne nowe opony letnie.
    Poszukuje opon w rozmiarze 205/55 R16 V/W do Hondy Accord VII 2.0
    Obecne opony, których żywot dobiega już końca to Dunlop Sport Bluresponse. Ogólnie byłem z tych opon bardzo zadowolony, niestety dosyć szybko się zużywają i ewidentnie czuć to już na mokrej nawierzchni, mogę już zapomnieć o dynamicznym ruszaniu przy mokrym asfalcie.
    Zależy mi na dobrym prowadzeniu na mokrej i suchej nawierzchni, jest to najważniejsze dla mnie kryterium wyboru opony.

Opony, które biorę pod uwagę to:

1. Continental ContiPremiumContact 5
    2. Michelin Primacy 3
    3. Goodyear Efficientgrip Performance

Proszę o wszelkie sugestie, doświadczenia, rady itd. Może jakąś fajną oponę pominąłem? Zaznaczę ,że skupiam się raczej na oponach z półki premium, uważam ,że na oponach nie powinno się szukać oszczędności.

Z góry dziękuje !

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Polecam Micheliny Primacy 3. Pierwszy komplet kupiłem do Superba zaraz po ich premierze rynkowej w 2012 roku (z salonu wyjechałem na Dunlopach SP Sport Maxx, ale były tak beznadziejne, że po niecałych dwóch sezonach poszły na śmietnik), przejechałem na nich 4 sezony i w zeszłym roku... kupiłem kolejne bardzo fajne i ciche opony. Bardzo dobre właściwości na mokrej i suchej nawierzchni. Sam fakt, że kupiłem je ponownie znaczy, że nie miałem się do czego przyczepić u mnie rozmiar 225/45/17. Letnie Continentale też są bardzo godne polecenia (miałem w innym aucie), ale moim zdaniem szybciej się zużywają.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Domyślnie

Według mnie dużo lepiej jest inwestować w jakiś konkretny zestaw i nie kupować byle czego. Dużo więcej się w ostatecznym rozrachunku na tym zaoszczędzi nerwów i pieniędzy. W zeszłym sezonie do swojej Mazdy znalazłem tutaj dość fajne opony Pirelli https://www.pirelli.com/tyres/pl-pl/...your-car/mazda i myślę, że trochę mi posłużą
    Myślałem, że jeśli wyjawię jedną tajemnicę, to z resztą pójdzie już bez problemu, ale okazuje się, że szczerość to nawyk, który wyrabia się z czasem a nie coś, co można uruchomić w dowolnej chwili.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Hej,

Ile udało Ci się w przybliżeniu zrobić na Dunlop Sport Bluresponse ? Myśle właśnie dokładnie o nich tak na 2-4 lata max.. ? Czy mają twarde boczki ? Na tym mi przede wszystkim zależy

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Mają bardzo mało twarde boczki, przy starciu z krawężnikiem rozerwała się od razu, zimowe nokiany po podobnym zdarzeniu nawet bąbla nie miały

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Ja ze swojej strony mogę polecić z kolei Michelin Primacy HP. Fajna sportowa guma, czuć premium. Ja w Golfie mam już drugi komplet energy saverów i są ciche, znoszą duże przebiegi, ale osiągi na deszczu raczej mają słabe.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

A jak się mają do zaproponowanych przez autora wątku

- Fulda sport control
    - Fulda eco control hp

Mają zaskakująco dobre opinie

?

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Fuldy EcoControl miałem założone na Corolli, rozmiar co prawda rowerowy (165/70 R14), ale spisywały się bardzo dobrze i ciepło je wspominam.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Bo właśnie.. mam teraz sportcontrol i rozpatruję czy jest coś lepszego, jeżeli nie ma to założę te same lub EcoControle.
    W rankingach potrafią wypadać lepiej niż conti5, czy ktoś miał szanse je porównać na swojej taczce ?

Czy nie zapomnieliśmy o Michelinach Pilot sport 4 ? ekhm
    Ostatnio edytowane przez Kedirak ; 28-02-2017 o 02:04

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Właśnie ja zapomniałem o Pilot Sporcie. Pytanie czy warto dokładać 150 zł do opony, do zwykłego dupowozu. Nie wiem czy będzie czuć jakąkolwiek przewagę. Muszę to przemyśleć.

Jaka jest różnica między Primacy a HP ? Jedna bardziej turystyczna, a druga "sportowa"?

Co do Dunlopów. Kupiłem je na początku sezonu 2012, przejechałem na nich około 30 tys. km. Guma jest bardzo miękka, stąd szybkie zużycie.

Uprawnienia umieszczania postów