Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: BMW 740Le xDrive iPerformance /Lexus LS600h L Superior /Mercedes S500e L | PORÓWNANIE

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    MX-5 1.6 NB, Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie BMW 740Le xDrive iPerformance /Lexus LS600h L Superior /Mercedes S500e L | PORÓWNANIE

Just another random guy driving random cars around random places.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Test miodzio, absolutna rewelacja, przeczytałem z wielką przyjemnością

A teraz pytanie zasadnicze: którego bym brał? Pytanie bardzo, bardzo, bardzo trudne. Przynajmniej dla mnie. Każdy ma, jasno wypunktowane zresztą w teście, niezaprzeczalne wady i zalety w stosunku do pozostałych. Nawet z wyglądu nie potrafię za bardzo zdecydować. Każdy wygląda elegancko, w środku w każdym jest naprawdę przytulnie.

Od lat zdarza mi się użytkować w pracy BMW 7 (tyle, że nie hybrydę) i w najnowszej odsłonie jest to wspaniały samochód (już poprzednia generacja była prawie bez zarzutu, a teraz jest jeszcze lepiej), ale to samo da się przecież powiedzieć o pozostałych dwóch.

Możliwe, że gdybym kupował ten samochód na długie lata, wybór padłby na Lexusa. Głównie ze względu na potencjalnie najmniejszą awaryjność (choć nie tylko). Potencjalną, bo opartą na wypracowanej przez lata przez Lexusa opinii oraz względnie najmniej wyżyłowaną jednostką benzynową. Z drugiej strony...kosztuje jednak cholernie dużo, sporo więcej niż BMW. I chyba między tymi dwoma miałbym ostateczną zagwozdkę, Merc - choć wspaniały na swój sposób - odpadłby jako pierwszy. A dalej, kaplica A przecież jeszcze Audi, przecież zaraz nowy LS...

Ale to czysto teoretyczne dywagacje, bo raz że tego typu pieniędzmi niemal na pewno nie będę dysponował nigdy, a dwa, że nawet jeśli...to na pewno nie kupię żadnego z tych samochodów. Niemniej doceniam technikę, komfort, majestatyczność, stylizację - to są trzy wspaniałe auta, bez dwóch zdań.

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

"analogowe" prowadzenie
    Czuje sie troche ojcem tego okreslenia :-P

Test przeczytany. Od sesji do teraz nie wiem, ktore auto bym wybral. Ale chyba to "analogowe" mimo, ze moje odpustowe "ja" szepcze do ucha - Mercedes. Straszliwie mnie urzeklo odpustowe wnetrze eski.

W tych hybrydach czlowiek, ktory jezdzi na codzien zwyklymi autami typu kangoo lub jakis inny parch mozna sie pogubic. Ponoc na mojej twarzy wyrysowalo sie zaklopotanie jak probowalem przeparkowac eske :-P

Aha. I lezanka w mercu nie jest dostosowana dla ludzi 190 cm+. Nie moglem nog wyprostowac przy pelnym rozstawieniu.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Od 4 lat Kanarek i następcy brak...

Domyślnie

Pozazdrościć pomacania takich aut
    Ja nawet, jakbym napadł na bank i miał taczkę pieniędzy to za tą kwotę skierował bym swoje kroki do salonu Maserati po GTS'a. Ale to nie o tym temat...
    Wydaje mi się, że każda z tych 3 limuzyn jest przeznaczona raczej dla osób, których pasją nie jest motoryzacja i dla tych, którzy lubią być wożeni z tyłu. W końcu te samochody zostały do tego stworzone. Żeby któregokolwiek z nich wybrać, trzeba by było każdym z nich pojeździć, choć i to może nie pomóc, jak w przypadku autora tego tekstu, wszak nikt w takich porównaniach nie wskaże jednoznacznie które auto jest najlepsze.
    Four wheels move the body.
    Two move the soul.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    MX-5 1.6 NB, Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cieszymy się, że porównanie przypadło Wam do gustu

Ja osobiście wybrałbym Lexusa. Mercedes, pomimo swojego ciekawego wyglądu i rewelacyjnego wnętrza, zaskoczył mnie do bólu miękkim zawieszeniem. BMW z kolei chce mieć najwięcej charakteru, jednak brakuje mu jakiegoś indywidualnego szlifu - w środku jest... zwyczajnie.

To samo można napisać o LS-ie. Tutaj jednak cała ta nuda rekompensowana jest przez solidność, połączoną z japońską filozofią projektowania aut. Poza tym najstarsza w tym zestawieniu konstrukcja wcale nie odstaje od nowszych konkurentów. Nowy LS - w moim przekonaniu - może solidnie uderzyć w niemiecką trójcę (nie zapominajmy o nowym A.

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

U mnie dylemat nie do rozwiązania również. Ale liczę bardzo na nowego LS-a.

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Ja nie miałbym dylematu. Pomimo, iż żaden z tych samochodów nie przemawia do mnie w pełni. Ale zawsze jak jestem u dilera Mercedesa i oglądam klasę S to robi ona na mnie duże wrażenie. I to jest zwycięzca bezdyskusyjny. Odpowiada mi też zdecydowanie miękkie zawieszenie. Na drugim miejscu BMW, które niby jest OK, ale czegoś mu brakuje, zwłaszcza wewnątrz. Poprzedni był mimo wszystko chyba fajniejszy. Trzecie miejsce dla Lexusa. Aż dziwne, że oni go jeszcze sprzedają, chyba nikt go nie kupuje. Fakt, Lexus na bank będzie bezawaryjny. Gdy za 15 lat S-ka skończy na złomie Lexus będzie nadal w super kondycji. Ale co z tego, skoro wygląda jak wygląda a prestiżowo od Mercedesa dzielą go lata świetlne. Mercedes rządzi w tym segmencie, mimo iż do ideału (W140) mu daleko. Gdyby teraz oferowali równolegle W140 chyba każdy by go wybrał Myślę, że potencjalni nabywcy Ski powinni się wstrzymać, wszak już za kilka miesięcy powinien się pojawić w handlu model po lifcie! Nowe A8 będzie groźne, ale raczej nie na tyle, żeby zagrozić pozycji Ski, nowy LS nie ma żadnych szans. A no i chyba jasne, że nie kupiłbym hybrydy - te samochody nie mają żadnego sensu!!!!

Uprawnienia umieszczania postów