Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 98

Wątek: Infiniti M35h

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    To nie jest auto elektryczne więc twoje pytanie jest trochę nietrafione. Na samym elektrycznym silniku daleko się nie znajdzie, może 1 km o ile będziesz lekko naciskał Gaz. Każde mocniejsze wciśnięcie powoduje zapalenie spalinowki. Nie ma możliwości stałego odłączenia spalinowego silnika. Silnik elektryczny jest takim wspomagaczem spalinowki. Przy pełnym obciążeniu daje dodatkowego kopa a przy normalnej jeździe odciąża go redukując spalanie.

- - - Aktualizacja - - - -

Dziś byłem u mojego mechanika pokazać co teraz będzie serwisował i dowiedziałem się ciekawej rzeczy. Do serwisowania hybryd mechanik wg przepisów musi mieć uprawnienia do pracy przy wysokim napięciu. Pod maską m35h jest taki gruby pomarańczowy przewód przez który idzie napięcie 400V. Jak ktoś się będzie nie umiejętnie bawił to może go pierdyknąć a wtedy kaplica na miejscu
    Zamówiłem opony na lato. Pomyślałem że do japońskiego auta będą dobre japońskie opony i wybrałem yokohama advan sport v105 w fabrycznym rozmiarze 245/50 r18
    To jakim cudem masz na prądzie zrobione ponad 1/4 przebiegu?

Awatar vako
    Auto
    z turbo, bo daje ludziom nadzieję;)

Domyślnie

@Robak

Gratulacje zakupu nietuzinkowego auta Ja w Infiniti Katowice jeździłem wersją z 2.2 dieslem i q50 z 2.0t, widok nadkoli z pozycji kierowcy robi niesamowite wrażenie, czułem się jak w batmobilu Przyczepiłbym się do zbyt dużego wspomagania układu kierowniczego - ale w CC masz podobnie, więc przesiadka nie będzie problemem. 11 litrów to rewelacyjny wynik, q50 z turbo wychodziło około 10litrów.
    Mnie sprzedawca mówił, że prądu starcza na około 4km (ale szybko się doładowuje podczas jazdy) i włącza się przy zjazdach lub jeździe na wprost bez wzniesień, tryb ev potrafi się też uruchomić przy prędkości rzędu 100km/h. Tyle sprzedawca, ale praktykę mam nadzieję tym nam przedstawisz

A bawiłeś się funkcjami zmieniającymi dźwięk? (Precision Phased Audio,AudioPilot,Centerpoint), też na to zwracam uwagę i po dostrojeniu pode mnie, jak dla mnie grało to lepiej niż HI-fi, które mam w BMW.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    To jakim cudem masz na prądzie zrobione ponad 1/4 przebiegu?
    Wygląda to następująco. Sytuacja codzienna czyli z rana wiozę dzieci do szkoły i przedszkola. Mam baterię po poprzednim dniu naładowaną do połowy. Wyjeżdzam z garażu i jadę swoją drogą 150 m wszystko ev. Potem włączam się w publiczną, przyciskam mocniej gaz włącza się spalinówka, rozpędzam auto do 50km/h odpuszczam gaz i spalinówka się wyłącza jadę ev utrzymując stałą prędkość lub nieznacznie przyspieszając. Potem następne skrzyżowanie i to samo, aż końcu bateria jest pusta, włącza się spalinówka na dłużej a silnik elektryczny w tym czasie ładuje baterię i taka sytuacja się powtarza cały czas. W końcu wychodzi że dystans z domu do przedszkola, szkoły i z powrotem do domu ma 4 km to w czasie tego 1km pokonałem ev. Fajne jest to że v6 jest tak jedwabiste że nie wytwarza żadnych wibracji, dźwieku, czy szarpania, cały system działa płynnie i niezauważalnie gdy kierowca nie monitoruje co się dzieje na zegarach.
    http://www.frontseatdriver.co.uk/wp-...-Binnacle1.jpg
    Jesli na komputerze ustawi się taki widok to wtedy da sie pojąć jak to chodzi. Na górze jest stopień naładowania baterii a poniżej stopień wciśnięcia pedału przyspieszenia. Jeśli traktujemy go delikatnie to wtedy mieścimy się w pierwszym małym polu, zapala się zielona lampka ev i jedziemy bezszelestnie na elektryku. Jesli potrzebujemy wiecej przyspieszenia wtedy wkraczamy z małego pola w większe pole i wchodzi do gry spalinówka a lampka ev gaśnie.
    Drugim wskaźnikiem który mówi o działaniu całego układu jest ten mały analog po lewej stronie. Jeśli wskazówka znajduję w polu PWR to znaczy że silnik elektryczny napędza koła( nie znaczy to rownież że sam bo może napędzać koła razem ze spalinówka), jeśli znajduję się w polu CHG to znaczy że silnik elektryczny ładuje baterie.
    Jak to wszystko nas znudzi to przekręcamy gałkę na sport, wciskamy pedł gazu do opory i z toyoty prius robi się bmw m5( prawie). Przeszywający kabinę dzwięk silnika przyprawia o ciarki na plecach.
    Jak to wszystko skumałem to zacząłem zadawać sobie pytania:skąd silnik elektryczny bierze prąd skoro nie jest podłączony do gniazdka?Logika podpowiada że ze spalinowego... robi się to na tyle zagmatwane że głowa boli a asem z fizy nie byłem. Jeszcze dochodzi do tego fakt że v6 pracuję w cyklu Atkinsona co w skrócie daje dużą żywotność dla silnika i poprawia jego sprawność w niskich i średnich obrotach.
    Cytat Zamieszczone przez vako Zobacz posta
    @Robak

Gratulacje zakupu nietuzinkowego auta Ja w Infiniti Katowice jeździłem wersją z 2.2 dieslem i q50 z 2.0t, widok nadkoli z pozycji kierowcy robi niesamowite wrażenie, czułem się jak w batmobilu Przyczepiłbym się do zbyt dużego wspomagania układu kierowniczego - ale w CC masz podobnie, więc przesiadka nie będzie problemem. 11 litrów to rewelacyjny wynik, q50 z turbo wychodziło około 10litrów.
    Mnie sprzedawca mówił, że prądu starcza na około 4km (ale szybko się doładowuje podczas jazdy) i włącza się przy zjazdach lub jeździe na wprost bez wzniesień, tryb ev potrafi się też uruchomić przy prędkości rzędu 100km/h. Tyle sprzedawca, ale praktykę mam nadzieję tym nam przedstawisz

A bawiłeś się funkcjami zmieniającymi dźwięk? (Precision Phased Audio,AudioPilot,Centerpoint), też na to zwracam uwagę i po dostrojeniu pode mnie, jak dla mnie grało to lepiej niż HI-fi, które mam w BMW.
    Dzieki. Jeździłem tez parę razy f10 i układ kierowniczy w obu autach wydaje się podobny. Nie czuję żeby wspomaganie było za mocne.
    Jeśli chodzi o audio to problemem jest w tym że słabo odtwarza metal z lat 80. Wystarczy włączyć radio i nagłośnienie zmienia się nie do poznania. Wszystko zależy czego się słucha. Gra rzeczywiście dobrze tylko nie każdą muzykę
    Ostatnio edytowane przez Robak ; 28-02-2017 o 19:32

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Dzięki za obszerne wyjaśnienia. Identycznie działa to w GS450h tylko tam nie ma obrotomierza a to, co u Ciebie jest w tym małym analogu.

PS to przerzuć się na disco polo, lidl czy inna biedronka mają mieć promocje na jakiegoś Zenka niedługo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar NovemberYankee
    Auto
    VW Passat B8 2.0 TDI HL '17 / Ford Mustang 3.7 V6 '16

Domyślnie

@Robak - czy mógłbyś pokazać jakieś zdjęcie z perspektywy kierowcy, aby ukazać ten "efekt batmobilu"? Jestem mega ciekawy jak to wygląda zza kierownicy

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

W lexusie psuje wszystko skrzynia która robi z tego auta wyjca i ucina zabawę w imię większej ekonomii dlatego bym to nie chciał choć poza tym to świetne auto.
    Zenek mieszka kilkanaście km ode mnie ale nie słucham jego muzyki chyba że idzie się na jakąś imprezę typu ostatki, Andrzejki, Sylwester gdzie płaci się za parę od 250 zł do gory i na 10 kawałków 9 jest disco polo więc jest zmuszony do słuchania ale i zabawy przy tym. Cóż takie czasy nastały.

- - - Aktualizacja - - - -

Wygląda to znacznie efektowniej niż na tym zdjęciu. Po bokach wystają do góry obłe błotniki. Drugie zdjęcie to bagażnik.
    [IMG]https://s6d2.turboimg.net/t/34035116_IMGP7981.jpg[/IMG]
    [IMG]https://s6d2.turboimg.net/t/34035117_IMGP7984.jpg[/IMG]

Awatar NovemberYankee
    Auto
    VW Passat B8 2.0 TDI HL '17 / Ford Mustang 3.7 V6 '16

Domyślnie

Faktycznie robi to ciekawe wrażenie nawet na zdjęciu - aczkolwiek nie mogę pozbyć się skojarzeń z "okularnikiem" W210, gdybyś dał mi samo zdjęcie maski bez fragmentu wnętrza, to strzelałbym właśnie MB

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

W w210 jest podobnie ale trochę inaczej. Błotniki są tam bardziej wałkowate a środek maski płaski. Tu przejścia między błotnikami a maską są płynniejsze a środek maski wypukły.

Nowe blaszki. Niestety kolega Agent nie dostanie starej blachy bo musiałem je oddać przy przerejestrowaniu. Mimo kilku próśb kierowanych w stronę sympatycznej pani nie udało się.
    Dane o aucie spisywałem z zeperfs.com i okazuje się że maja tam błąd jeśli chodzi o maks. moment. Nie dawało mi to spokoju bo fura prze za dobrze jak na taki wynik. Ten rzeczywisty wynosi 550nm co potwierdza strona automobile-catalog.com oraz salon Infiniti w Warszawie.
    Z ciekawych rzeczy to przypadkiem zobaczyłem że boczne szyby są podwójne.
    Pierwszy bak pokazał spalanie równe 11l czyli nie jest źle. Drugi się już kończy i powinno być trochę lepiej. Jak przestanę męczyć auto na obwodnicy to myślę że da się uzyskać 10l bez spinania się przy normalnej jeździe.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Gratulacje - zamiast kolejnej Eklasy/5er/A6 na drogach masz coś nietuzinkowego i oryginalnego. Jeździ się tym na pewno wspaniale. Solidna V6 to jest to

Podziwiam odwagę że zakupiłeś hybrydę. Mi nie wiem czy starczyłoby "cojones". Niby rankingi niezawodności wszystkich Priusów itp mówią że nie ma się czego bać, jednak np. taka potencjalna awaria akumulatorów pewnie niejednego Kowalskiego puściłaby z torbami. Za to spalanie rewelacyjne - 11 litrów w ponad 300konnym samochodzie jest bardzo przyzwoite.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Ja się nie martwię zupełnie co będzie z tym autem w przyszłości. Ostatnie 6 lat mojego życia było dość trudne. Od ciężkiej choroby córki przez budowy, inwestycję od rana do nocy z językiem na brodzie i w stresie. Teraz wszystko zakończone i idzie dobrym torem. Przyszedł czas aby zacząć żyć. Co ma być to będzie.
    Drugi bak spalanie 10,8l to samo na kompie co przy dystrybutorze. Trzeci bak jeździliśmy dość oszczędnie ale już głównie jazda miejska wg kompa 10,7l. W mojej mieścinie jest jedyna stacja Pronar o której chodzą opinie że ma denne paliwo ale jednak zatankowałem chociaż przestałem tam jeździć ostatnimi czasy i co?... na dystrybutorze wyszło 11,5l. Teraz się zastanawiam skąd ta różnica 0,8l. Doszedłem do wniosku że oszukują na ilości bo jakoś dziwnie dużo wlazło jak na tak mały dystans pokonany. Już tam więcej nie pojazdę.

Uprawnienia umieszczania postów