Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 115

Wątek: Infiniti M35h

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

W ich wersji jest koło 215/55 r17 wiec powinno trzymać dobrze. Może auto jest wrażliwe na podmuchy boczne i wtedy robi się nie stabilne. W Chorwacji autostrady prowadzą przez górskie wzniesienia wiec łatwo tam się nie jedzie.

Awatar piono
    Auto
    dobre

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Post Robaka to idealny przykład na to, że hybrydy w połączeniu z V6 mają bardzo dużo sensu. GS450h i M35h to dwie absolutnie genialne opcje w tym segmencie. Zużycie paliwa jak w dieslu, przyjemny dźwięk i zapas mocy pod prawą nogą
    No z tym spalaniem jak w dieslu to przesadziles. Robilem trase Londyn -Marsylia w pospiechu na mecz ME w zeszlym roku, 4 osoby na pokladzie jakis tam bagaz chociaz niewiele, noc we Francji 150km/h nie schodzilo z licznika, potem korki itp- spalanie wyszlo mi 6-6.5, auto BMW 335d xdrive.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    W ich wersji jest koło 215/55 r17 wiec powinno trzymać dobrze. Może auto jest wrażliwe na podmuchy boczne i wtedy robi się nie stabilne. W Chorwacji autostrady prowadzą przez górskie wzniesienia wiec łatwo tam się nie jedzie.
    Moze na 18" byloby lepiej? Moze mniej komfortowo troche ale jakis kompromis miedzy lepszym prowadzeniem a minimalna utrata komfortu. To pewnie jeszcze ten "stary" uklad kierowniczy? A Nie drive by wire? Skrzynia biegow to ta "slynna" 7 z Mercedesa? Taka przynajmniej byla w q50 i psula zabawe totalnie, nawet w krotkiej jezdzie testowej ktora odbylem.
    ...................f*..perfect

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Tu rozmawialiśmy o znajomych nowej vitarze która jechała w trasie razem ze mną. U mnie ze stabilnością nie ma problemu. Układ kierowniczy jeszcze tradycyjny wiec czucie dobre a skrzynia jest Jatco czyli nissanowska. Płynna i dość szybka ale w przypadku hybrydy z wydłużonymi przełożeniami dla poprawienia ekonomii. 335dx to jednak mniejsze i lżejsze auto.

Awatar piono
    Auto
    dobre

Domyślnie

pisales wczesniej ze nie utrzymuje linii prostej...no ale z tego co czytam to genialne auto na autostrade i dlugie podroze. Jaki masz w sumie zasieg na baku w trasie?
    ...................f*..perfect

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Tak, pisałem po trasie Białystok-Warszawa-Białystok ale wtedy prawdopodobnie mocno wiało. Po wczasach w Chorwacji i zrobieniu 3270km stwierdzam że problemu nie ma. Auto w różnych warunkach pogodowych jechało jak po sznurku. Opona to 245/50 r18 więc dość szeroka i nie wysoka. Z zasięgiem jest problem bo teoretycznie powinno być przynajmniej 650km na 70 litrowym zbiorniku ale w praktyce wychodzi około 600km bo rezerwa wcześnie się zapala i szybko pokazuje ze zasięg się skończył a na stacji wchodzi tylko 60.l Nigdy nie udało mi się więcej wlać niż 61l. W passacie cc do 70l zbiornika udało mi się parę razy zalać 72l paliwa.

Awatar Rules

Domyślnie

Faktycznie zasięg w benzynie to problem. W te wakacje jechałem nad nasze morze (mam prawie 700km) Przed wyjazdem pokazywało mi 1100km,a na miejscu jeszcze 350km zasięgu... (2,0 TDI A4 B8 ). Z domu wyjeżdżałem o 1 w nocy i dotarłem bez korków, ale z powrotem musiałem ruszyć o 14 i to co działo się na A1 było nieprawdopodobne. Kolejki do stacji benzynowej zaczynały się już na pasie awaryjnym jeszcze przed zjazdem... W takiej sytuacji na prawdę doceniasz spalanie w dieslu. Ok, wiem, że wszystko to kwestia dobrego planowania, ale dla mnie spory zasięg daje swojego rodzaju poczucie bezpieczeństwa. Wracając do Infiniti, pojeździłem ostatnio starszym FX35 i przetłoczenia maska/błotniki faktycznie wyglądają świetnie z perspektywy kierowcy.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Z zasięgiem to nie jest problem bo i tak trzeba robić postoje. Dzieci dokazują i się tego nie przeskoczy. Trzeba stanąć, załatwić się, kupić loda czy coś innego... a 2.0 tdi, niestety to smutny silnik do jazdy a i w przypadku mojej mamy przy q5 quattro i stronic pogoniony mocno zbliża się spalaniem do mojego m35h wiec tam zasięg topnieje w oczach. Zalet praktycznie brak.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Dziś auto zaliczyło serwis przy przebiegu 74900km. Wymiana oleju 5l z filtrem, filtr powierza i kabinowy zamknęło się w 540 zł. Był ustalony Liqui Moli ale majster zapomniał i wlał Matraksa. Lipy raczej nie będzie. Twierdzi że przy tej konstrukcji silnika i mizernym obciążeniu i tak olej jest na wyrost. Mimo że producent nie zaleca przy 105000km czyli za 2 serwisy trzeba będzie też olej w automacie wymienić.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Wlasnie tez powoli rozgladam sie za porzadnym serwisem obslugi automatow. U mnie tez producent nie zaleca (nie ma na to nawet instrukcji serwisowej), ale sadze, ze na wiosne wymienie.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Producent samochodu nie zaleca, natomiast producent skrzyni to już zapewne inna śpiewka

Uprawnienia umieszczania postów