Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 115

Wątek: Infiniti M35h

Awatar piono
    Auto
    dobre

Domyślnie

nie wiem czy tak czy nie, jezdzilem BMW z 6-cio biegowym automatem wczesniej, 150tys km. sprawdzali poziom oleju nie pamietam czy dolewali ale na pewno nie wymieniali
    ...................f*..perfect

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

W Audi to samo było. Skrzynia ZF, producent zaleca przy 80-120k km (nie pamiętam już dokładnie), a Audi twierdzi, że skrzynia bezobsługowa i nie trzeba w ogóle Fakt, że przy wymianie powiedzieli, że olej był ok, ale jak tam wolę dmuchać na zimne. Trzeba też pamiętać (a właściwie to serwis powinien) o adaptacji skrzyni po wymianie oleju.

Ja robiłem tutaj i ogólnie jest to bardzo polecany serwis specjalizujący się w automatach:
    http://www.teomotors.pl/

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Minął rok od zakupu. Zrobione ponad 20 tys. km. Przebieg 81600km. Na razie bez awarii. Jeśli chodzi o wady to najbardziej irytują hamulce. To że próbują w mieście hamować za kierowcę mocniej niż trzeba przez co można wybić zęby o kierownice to jedno a słabe czucie, słaba progresja i mocno nurkujący pedał to następne. Żeby wydobyć dużą siłę trzeba ostro deptać. Przy dużych prędkościach w trasie odbiera to pewność prowadzenia. Z małych wad to skrzynia przeciąga bez potrzeby biegi za wysoko. Spalanie podskoczyło do 12l i nie wiem czym to jest spowodowane. Albo niskie temp. albo żona przyzwyczaiła się do mocy albo postępuje degradacja akumulatorów. Zobaczymy na wiosnę. Poza tym auto jest mega fajne. Tylny napęd daje rade w zimie. Raz się zakopałem w głębokim śniegu ale na zmianę w przód i w tył i jakoś wyjechałem. Żona poczuła się zbyt pewnie i często sobie pozwala. Raz ją wywinęło na środku skrzyżowania w centrum Białegostoku na starcie do lewoskrętu. Dobrze że nie było aut w pobliżu. Po tym nabrała respektu. To co było dla mnie wadą póki nie znałem tego auta czyli wysokie nadwozie teraz jest dla mnie zaletą. Na tle konkurencji wydawało mi się jakieś nienaturalnie nabrzmiałe i mało sportowe. Ma to swoje plusy. Jak ktoś lubi grzyby albo ryby to jest w stanie nim dojechać wszędzie. Duży prześwit, duże koła, rwd i duży moment robią z niego czołg. Można brać bez bólu leśne wertepy. Nie przypominam sobie ani razu żebym przyhaczył o coś podwoziem. W mieście pożera wszystkie krawężniki. Wysokie nadwozie to duży komfort wsiadania i wysiadania. Do tego wygląda monumentalnie jak na swoją klasę. W tych kategoriach do suva mu dużo nie brakuję ale jednak jest bardziej finezyjny. No i ten agregat pod maską to wciąż największy atut tego pojazdu. Niedźwiedzia siła, lekkość nabierania prędkości, wszechobecne grzmocenie, świetne trakcja z tylnej osi w każdych warunkach to cechy dla których z entuzjazmem wsiadam do tego auta każdego dnia.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Po 25 tys. skończyły się tylne klocki. Trochę przeszlifowało jedną tarczę ale nie groźnie.Nie spodziewałem się że tylne klocki się tak szybo zjadą. Kupiłem zestawik TRW, zostawiłem u kumpla auto i po kłopocie. Była kupa śmiechu bo klocki okazały się tak małe że wyglądają jak od mocniejszego auta segmentu B. Przednie klocki są dopiero w połowie a były razem wymieniane. Okazało się że te nieszczęsne tylne klocki mają duży wpływ na hamowanie auta. Poprawiło się diametralnie. Podejrzewam że po wyminie przednich będzie jeszcze lepiej. Te nissanowskie włożone przez aso to jakaś porażka.
    Przymierzam się do większego serwisu przy 90 tys. km. Wymiana oleju, świec( kupiłem komplet Denso na forum infiniti od człowieka który ściąga części oryginalne z us), oleju w automacie i oleju w dyferencjale. Zakupiłem również na forum lekko używany bazowy bagażnik na dach oryginalny infiniti dedykowany do M/q70 wyprodukowany przez thule za całe 450zł. Poza aso praktycznie nie do zdobycia. W katalogu infiniti na rok 2017 kosztuje ponad 2200zł.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Widzisz, cza było kombi w dizelku kupić, albo vana, a nie z trumna na dachu jeździć
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Kombi przechodzi. Takie 535i touring albo jeszcze lepiej s6 avant robią robotę. Za dizle i vany podziękuję. Za duże poświęcenie, życie szybko ucieka.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

To była ofkors ironia, bo znam Twoje słuszne podejście do vanów i tym podobnych smutnych aut Audi w kombi..? Synonim motoryzacyjnej nudy i nijakości, nawet z "s" to raczej średni pomysł dla kogoś kto lubi auta.

Awatar Rules

Domyślnie

Wierz mi, że S6 C6 z V10 pod maską nie jest smutne

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Po 25 tys. skończyły się tylne klocki.
    O, to faktycznie szybko. Myslalem, ze w hybrydach klocki prawie nie schodza, bo elektryki hamuja?
    Tak z ciekawosci, gdzie tam jest silnik elektryczny? Na tylnej osi?

A propos wysokosci auta, to ostatnio widzialem M35h na zywo i faktycznie jest wysokie jak na swoja klase, ale bardzo fajnie to pasuje do bryly auta.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Silnik elektryczny jest miedzy spalinowym a skrzynią biegów.
    http://bioage.typepad.com/.a/6a00d83...1fb2970b-popup

Uprawnienia umieszczania postów