Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 85

Wątek: 2008 Skoda Fabia 1.4 16v

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Dzisiaj odebrałem Skodę - wleciały nowe świecie NGK i instalacja gazowa KME

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Czuć jakąś różnicę w zachowaniu silnika ?

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Mam wrażenie, że przy niskich obrotach jest troszkę bardziej mułowaty, ale powyżej 1500 nie ma żadnej różnicy.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Fajnom, zawsze nieco czyściej a także i taniej.
    A silnik i tak w końcu pójdzie kiedyś na złom
    Hmm gdybym zamontował butlę dwa lata temu pewnie już by mi się spokojnie zwróciła ..

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

No to tak, spalanie gazu oscyluje około 9,6-10l/100 km, natomiast benzyny przy bardzo spokojnej, sprawnej jeździe minimalizując hamowanie - czyli przy stosowaniu ecodrivingu - 7,5 l/100km (poza szczytowymi godzinami). Korki i dynamiczna jazda - 9,5-10l/100 km. Wygląda więc na to, że Fabia spala trochę więcej gazu niż benzyny w podobnych warunkach jazdy, a gaz jednak co najmniej dwukrotnie tańszy (dzisiaj płaciłem gaz 1,99, a benz 4,66)

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Wypada raz na jakiś czas coś napisać. Fabia jeździ, gra i buczy. Gazu bierze 9-10 l/100, koszt przejechania 100 km poniżej 20 zł. Przegląd w SKP przeszła bez problemów, pierwszy przegląd gazu tak samo. Teraz muszę wymienić olej, jak polecali mechanicy po założeniu gazu, chyba zaleje Shella, tak jak było zalane do tej pory.

Fabie sprawdziłem już w mieście, na trasie poza miastem i autostradzie. Prędkości powyżej 140 km/h to męczarnia dla uszu, 120 na autostradzie to max jeśli rozważać komfort akustyczny. Spalanie zbytnio się nie różni i oscyluje zawsze między 9 a 10 l/100 km. Generalnie bardzo odpowiada mi fakt, że wycieczka do Warszawy kosztuje tyle ile dwa studenckiej bilety na pociąg w obie strony - około 55 zł, zwłaszcza że w najbliższym czasie czeka mnie sporo wycieczek do Warszawy.

Chodzą mi po głowie 16 calowe felgi, ale raz - trochę szkoda mi inwestować w "bajery" do czegoś takiego jak skoda, a dwa boje się, że komfort jazdy zniknie już całkowicie.
    No i wiem, że więcej nie kupie dla siebie auta klasy B - fajne miejskie pomykadło, wszędzie się wciśnie, na zakupy wystarczy, ale trasy i ogólny komfort podróży to trochę męczarnia. Ale nie narzekam na Fabie - jest tanio, sprawnie i w miare szybko, a o to mi chodziło.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

No auto klasy B z silnikiem od kosiarki pali 10 l, w każdym tekście na ag (oprócz vagin) czytam narzekania, że jakieś 200-konne auto pali im dychę w mieście. Śmiechłem.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Ja z kolei zauważyłem że czy kładę cegłę na pedale gazu czy jeżdżę raczej wyluzowany to spalanie jest prawie takie samo - od 11 do 12.5l gazu na stówkę, w mieście ma znaczenie inteligentna jazda bo i tak wszystkim sterują światła, a większość paliwa idzie na rozpędzanie się

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

No cóż, w Łodzi dość ciężko jeździć spokojnie, kilka razy próbowałem - jazda 50tka gwarantuje stanie na każdych światłach, lekko przekroczona prędkość daje nadzieję na zieloną fale, a tym samym mniej hamowania i mniejsze spalanie :P

O jednym nie napisałem - Fabia jest wyzwalaczem kompleksów. Wystarczy, że wyprzedzę dowolne BMW, ztuningowanego Rdzopla albo jakiegoś JDMa w postaci Civica z Swindon - od razu tamten przyspiesza, siedzi mi na zderzaku i musi mnie wyprzedzić. Ogromnie mnie to bawi wystarczy jedna mała skoda żeby zagrać na nerwach tylu kierowcom, aż mnie dziwi, że tak dużo ludzi ma problem z byciem wyprzedzonym.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    No i wiem, że więcej nie kupie dla siebie auta klasy B - fajne miejskie pomykadło, wszędzie się wciśnie, na zakupy wystarczy, ale trasy i ogólny komfort podróży to trochę męczarnia. Ale nie narzekam na Fabie - jest tanio, sprawnie i w miare szybko, a o to mi chodziło.
    Przed jedynką miałem Ibizę 1.4 i też dopóki jeździłem po mieście, byłem z tego auta bardzo zadowolony. Na dłuższych trasach, a szczególnie na autostradzie wychodziło jednak wyraźnie przeznaczenie auta. Myślę, że kompakt z w miarę mocnym i elastycznym silnikiem jest optymalny do używania na mieście i w trasach (dla dwóch osób).

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów