Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 85

Wątek: 2008 Skoda Fabia 1.4 16v

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Szukałem szpreja na moim zapupiu i albo się sprzedał albo nie mają... jutro oddaje do specjalisty.

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

Moze to i dobrze bo szprej to taka szybka metoda na 'Janusza mechaniki', nie zmienia to faktu, ze mi pomogla wrocic z trasy i dotrwac do wymiany
    Shadows| MotorPunk | Portfolio

Lubię chałwę.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Jestem bogatszy o nowy włącznik świateł awaryjnych (nowy w ASO ~ 75 zł), uboższy o 200 zł i pewniejszy, że instalacja jest w bardzo dobrym stanie Elektryk sprawdził całego "pająka" i parę innych rzeczy. Migacze spowrotem działają
    A ja się zastanawiam czy nie zgłosić się do niego z zegarami z polifta, tempomatem etc...

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Wczoraj wróciłem z urlopiku, Fabia zrobiła blisko tysiąc kilometrów, spalanie gazu wyszło 9,5 l/100 km, moim zdaniem całkiem nieźle jak na korki, włączoną klimatyzację i utrzymywaną prędkość 135-145 km/h. Sprawuje się naprawdę nieźle aczkolwiek na autostradzie jest bardzo głośna, podatna na wiatr i frustratów, którzy czują się urażeni wyprzedzeniem przez wózek zakupowy.

Natomiast wkurza coś innego - Polacy nie potrafią jeździć po autostradach. Ja demonem prędkości nie jestem, ale kilka razy się zdarzyło, że chcąc utrzymać 140 km/h musiałem wyprzedzać kogoś z prawej strony i robić tetrisa. Inna rzecz - ludzie nie umieją przestawiać świateł, załadują auto po dach i walą światłami po oczach... Mnie to bardzo irytuje. Utrzymywanie dozwolonej prędkości na polskiej autostradzie jest bardzo trudne... Albo są wolniejsi, albo szybsi...

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Polecam trzymać 120 w Polsce na drogach szybkiego ruchu. Mniejsze spalanie, płynniejsza jazda a strata czasowa wychodzi bardzo niewielka.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Ja polecam utrzymywać 170-180, spalanie trochę wyższe ale mniej czasu spędzasz na autostradzie i nikt nie zajeżdża ci drogi i nie czuje się urażony po wyprzedzeniu, po prostu uznają cię za psychopatę który nie ma nic do stracenia skoro jedzie lanosem z taką prędkością.

A wyprzedzania z prawej nie polecam, skoro ktoś jest przyspawany do lewego pasa to i patrzenie w lusterka ma prawdopodobnie w poważaniu i może mu się nagle odmienić i zepchnie cię w barierki, trzeba być mądrzejszym i przeczekać jego manewry w odpowiedniej odległości, a potem siąść mu na dupie.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Albo 120 albo 170 - 190 sprawdzone wielokrotnie.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Potwierdzam przedziały:
    Albo 110-130, albo 170-190, najgorzej jest 140-160.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Wakacje rządzą się swoimi prawami, wtedy także niedzielni kierowcy jadą na urlop. Poza wakacjami na serio nie ma na co narzekać na polskich kierowców na drogach szybkiego ruchu.
    Btw. zawsze mam licznikowe 150 kmh na tempomacie i jest git.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

To aż śmieszne, że albo jedziesz wolniej albo szybciej niż maksymalna dopuszczalna prędkość Polska to dziwny kraj...

Cytat Zamieszczone przez coo84 Zobacz posta
    A wyprzedzania z prawej nie polecam, skoro ktoś jest przyspawany do lewego pasa to i patrzenie w lusterka ma prawdopodobnie w poważaniu i może mu się nagle odmienić i zepchnie cię w barierki, trzeba być mądrzejszym i przeczekać jego manewry w odpowiedniej odległości, a potem siąść mu na dupie.
    Wiesz no, Fabia nawet 170 nie osiągnie dobicie do 150 troszkę zajmuje więc jak już to mam to chce utrzymywać, jeśli prawy pas jest wolny, a szeryf na lewym jedzie wyraźnie wolniej - to przy zachowaniu ostrożności wyprzedzeniem prawym jest bezpieczne. Zwłaszcza, że nie zmieniam pasa w ostatniej chwili, tylko odpowiednio wcześniej, tak by szeryf miał czas zmienić zdanie... Generalnie Fabią nie siedzę nikomu na ogonie, ma nienajmocniejsze hamulce i wolałbym nie zaparkować u kogoś w zadku.

Zaczynam się rozglądać za oponami zimowymi i jeszcze teraz chciałbym kupić letnie (te na aucie to fabryczne Continentale z 2007 roku). Widziałem ostatnio ładne ori felgi 16 cali z 2 letnimi Bridgestonami i się waham

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów